Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a 19...

Hogyan szoktassam le a 19 hónapos fiamat a cumiról, és hogyan térjünk át rongyira?

Figyelt kérdés

"Rendes" nagy cumi az, amire rászokott, és ami mindig megnyugtatja (utazás, vásárlás közben is).

Most jutottam el odáig, hogy éjjel annyiszor ébred, hogy már nem bírom tovább. Ilyenkor beadom neki a cumit az ágyába, kicsit szopizza, majd alszik tovább. Ha ott marad vele, nem ébred fel, de 1 év múlva óvodába megy, addigra szeretném leszoktatni a cumiról. De hogyan térjünk át rongyira vagy plüssállatra? (Nincsenek ilyenek az ágyában.)



2015. nov. 6. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is cumizik. Azt olvastam valahol, hogy a legeredményesebben 1 éves kor előtt lehet leszoktatni, vagy utána, ha már megbeszélve le tudja rakni. Nem kísérleteztem a leszoktatással, mert azt végképp nem akarom, hogy az ujját kezdje szopizni helyette. Amúgy 20 hós. Én benne hagyom az ágyában, és alvás közben megkeresi magának, nagyon elvétve fordul elő, hogy emiatt kell felkelnem.
2015. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk a Nyíregyházi állatkertben, ott láttam egy kis fát, ammi roskadásig volt cumikkal.

Nem kérdeztem meg, de szerintem ott hagyják a gyerekek az állatoknak a cumijukat.

Én is anno a cicának adtam oda anyukám szerint.

Nekem a fiam 22 hónapos, mi már meg tudtuk beszélni, hogy a cumi csakis alváshoz való, ha felkelt, dobja a kiságyba, az onnan nem jöhet ki. És már megértette, úgy csinálja.

Szerintem kicsi idő még és azt is meg fogja érteni, amikor mi is odaadjuk az állatoknak majd a cumiját végleg.


Én még várnék és csak rövid időre korlátoznám már, mint mi, hogy csakis alváshoz, a kiságyból nem jöhet ki a cumi. Aztán meglátod, megérti e már ő is ezt.

2015. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én el se tudtam képzelni, hogy fogjuk leszoktatni a fiunkat a cumiról, erre az történt, hogy néhány hete nagyon náthás lett, nem kapott levegőt az orrán. Az apja egyszerűen elvette a cumiját hogy tudjon levegőt venni, amit ő gond nélkül elfogadott!! Egyszer se kereste a cumit azóta sem :-O
2015. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. hozzászólónak: igen, valahogy majd én is így képzelem, hogy elviszi a Télapó, a nyuszi majd a cumit, és nincs többé.

Abban egyetértek veled, hogy még kicsi hozzá, hogy elvegyük. Talán szépen fokozatosan.

A védőnőnk azt javasolta, tegyek plüssállatokat a kiságyába, és rongyit is. Megcsináltam, 2 nap múlva kidobálta őket elalvás előtt. Sosem szerette ezeket, nem volt rongyija sem.

Az a baj, hogy ez nem a kis cumi (azt egyszerűen kitépte a szájából és eldobta néhány hónaposan), hanem ebből issza a vizet napközben, és a nappali alvásnál is ezzel alszik el az ölemben, miközben a kezem piszkálja.

2015. nov. 8. 13:49
 5/5 A kérdező kommentje:
3. hozzászóló: a te gyermeked mennyi idős most? És így akkor hogy alszik el cumi nélkül? Leteszed, és alszik is? Nincs valami pótcselekvés a cumizás helyett?
2015. nov. 8. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!