Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a cicin...

Csitta82 kérdése:

Hogyan szoktassam le a cicin valo elalvásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segitségeteket kérem. Van egy 5 honapos kislányom. Éjjelente óránként kel.Totál ki vagyok, iszonyu fáradt vagyok.Csak a cicin tud visszaaludni azt használja cuminak. Nem éhes, mert nem "esik neki a cicinek" , hanem csak ha beindult a tejci akkor eszi meg. Amugy meg csak szopogatja. Valamilyen megoldás kellene erre.Sajnos semmilyen cumit nem fogad el :( olvastam a Ferber modszerröl. Ismerem, és már ott vagyok hogy alkalmazom, de azt is olvasam hogy csak a 8 honapos kortol lehet, igaz ami igaz,...nem szivesen látnám sirni a kicsit. Nincs megdagadva a foginye( nem a foga jön).Köszönöm elöre is a válaszokat!
2015. szept. 16. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Se 5, se 8 hónapos babát ne akarj leszoktatni a cicizésről. Azért minimum 1 éves koráig illik szoptatni.
2015. szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így voltunk, de ezt a Ferber módszert csak 9 hónapos korában próbáltam ki, akkor bevált. Mondjuk nem pont úgy ahogy le van írva, de a lényege ugyanaz.Viszont rá 2 hétre már nem akart tovább szopizni nappal sem, hogy ezért-e vagy más miatt azt nem tudom. A legnehezebb időszakokban mellettem aludt. Akkor kevesebbszer kelt és nem kellett hozzá felkelnem, félálomban megszoptattam. Most 15 hónapos, 9 hónapos kora óta csak akkor kel éjszaka ha éppen bújik egy fogacska. Szóval én nem kockáztatnék a helyedben még. Félnék, hogy abbahagyja a szopit és 5 hónaposan még kicsi ehhez.
2015. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék sokáig szoptatni! Éjjelente mellettem alszik a kicsi.Nem is lenne gond ha valoban éhes lenne, de egyszerüen csak felébred, berakom a szájába a cicit , egy darabig szopizza, aztán alvás. És igy megy ez minden órában. Fáradt vagyok. Helyt kell állnom még egy másfél éves gyerköc mellett is. Persze ha az éjszakai cicizés ára az hogy sokáig szopizzon..marad ez.
2015. szept. 16. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónaposan csináltuk a Ferbert. Csak egyetlen egyszer sír, aznap éjjel, ahogy elkezdtük, az első ébredésnél. Aztán nem kelt fel onnantól sem aznap éjjel. De én cumit tettem az ágyába holott ő se szerette a cumit, és reggel arra találtam hogy cumizik :)
2015. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy hogy szenvedsz vele kb egy hétig, meg nem alszotok, de nem adod neki hogy rajtad cumizzon. A szoptatàs meg az óránkènti éjjeli cumizás nem ugyanaz, kedves elözö válaszolo. Megszokásból csinálja nem éhségböl. Figyelj több gyerekem van, mind szopizott.. Kösd fel a gatyád, és fárasztó lesz nagyon, de meg fogja tanulni hidd el hogy nem csinálhatja ezt... Minél elöbb kezded el annál hamarabb túl leszel a tréningen..
2015. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A másik meg hogy ne aludjon már melletted! Legyen saját helye, rutinja. Nekem ez az egész inkább csak úgy hangzik hogy Te a fáradtságodra fogod az egészet. Neked kényelmes ez a szitu hogy felébred és a szájába rakod a cicit egyböl.. Elöbb a hozzáállásodon változtass a dologhoz.
2015. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!