Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Úgy kimerültem! A 17 hónapos...

Úgy kimerültem! A 17 hónapos kisfiam minden nap éjfélkor felkel, és csak hajnal 4 körül alszik vissza! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Este 10-kor alszik el éjfélig, majd 4-től 7-ig alszik reggel. Délután 2-3 órát alszik de csak egyszer.

Az a furcsa, hogy megijedve, visítva kel fel, és mondja, hogy vegyem fel, menjünk ki a szobából.

Egyedül alszik el egyébként a szobájába. De ha átviszem hozzánk aludni, az ágyban lök el magától.

Már annyira ki vagyunk merülve, van valami ötletetek?


2015. nov. 20. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Es mit csinalsz vele ejjel hajnali negyig?

Nagyon elrontottad. A kimerultsegnek te vagy az oka. Nem kell kihozni a szobabol. Meg kell ertetni vele, hogy az ejszaka alvasra valo a sajat agyaban. Miert baj, ha ordit egy kicsit? Te vagy az anyja, ne O legyen a fonok!

2015. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ki kellene deríteni, hogy miért csinálja. Mert,ha csak szimplán "hiszti" lenne,akkor köztetek elaludna.

Nálunk anno a 14 hónapos fiamnak kiderült,hogy tejallergiája van és azért sírt fel éjjelente. De mivel ugye nála már nem úgy zajlik a hasfájás,hogy húzza a lábát,mint egy baba, nem vettük észre.

2015. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na egyes, az a módszer pont ezért rossz. Először ki kell deríteni,hogy biztos rossz szokásról van-e szó, mert speciel ha én a hasfájós még nem beszélő fiamat hagytam volna sírni, a fejemet verném a falba.
2015. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 éves kora körül a fiamnak volr egy ilyen időszak. Félt valamitől. Az vált be, hogy vettem egy fotelágyat és odafeküdtem, mikor újra elaludt? kijöttem. Egyszercsak elmúlt. Nem szabad otthagyni ilyenkor, hogy sírjon, hiszen fél.
2015. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat az elütésekért.
2015. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mászkálok vele, próbálom megnyugtatni, váltva a férjemmel.
2015. nov. 20. 15:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi olyat is csináltunk, hogy benéztünk sarkokba, ajtó mögé és hangosan elkergettük amitől félt (persze lövésünk sem volt, mi az). Általában ettől megnyugodott, visszafeküdt és elaludt újra. Ezek az un. irreális félelmek, amik elvileg 2 éves kor körül kezdődnek, de szerintem nem kizárt, hogy nálatok is ez van. Itt írnak róla:

[link]

2015. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 évesen csinálta ezt, fél évig nem aludtunk, aztán elmúlt. Ő akkoriban nagyon sok mindentől félt, többek között a szobájába bemenő "Plusz"-tól. Próbálj beszélni kisfiaddal, hogy mitől fél, beszéljetek róla sokat, rajzolja le, minél több infót próbálj róla megtudni, ez Neked is segít kezelni a helyzetet, és Neki is feldolgozni.
2015. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jézusom! Itt nem az a kérdés,hogy milyen módszert válaszz! Ha ezt mind összeadom, épphogy kijön a 8 óra! Egy 17 hós gyerek hogy a pokolba aludhat össze-vissza ilyen keveset!? Védőnőnek, orvosnak jelezted? Én elvinném első körben alvás-laborba, mielőtt bármit is kezdenék vele. Ebben a korban, még ha az egyéni eltéréseket figyelembe is veszzük, 12-15 órát alszik egy gyerek, persze egész napra elosztva. Tudom, hogy vannak rossz alvó gyerekek, nekem is két teljesen eltérő habitusú, temperamentumú, egyszóval különböző gyerekem van, de ez a 7-8 óra kórosan kevés. Kérj segítséget! Bárhol jelzed az alvással töltött idő összes mennyiségét, kérdés nélkül elküldenek kivizsgálni, ilyen alacsony óraszám mellett nem fog normális szakember tanácsokat osztogatni és azon kattogni mit csináltál rosszul avagy jól, ez iszonyatosan kevés. Mi a Heim Pálban voltunk anno, de vidéken is egyre több helyen van és itt a fővárosban sem ez az egyetlen. Nem kell ettől megijedni, nekem sem az a célom hogy rémisztgesselek, de gondolkodjunk józanul. Ennyit én is alszom 40 évesen, de még a hiperaktív-autista kombó kisebbikem is letolja a 11-12-t, 8 évesen. A legfontosabb kizárni, hogy ne legyen semmi komolyabb oka, utána lehet nevelési tanácsokat osztogatni!
2015. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes megnézetni. Ha veletek alszik el az ágyatokban akkor is ez van, vagy ha te vele alszol a szobájában? Az én lányom is félt ilyen korában, kizárólag velünk aludt a mi szobánkba, ha mégis elaludt a sajátjában sírva kelt fel és nem mert kijönni, át kellett vinni hozzánk.
2015. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!