Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakára adjak rá sapkát?

Éjszakára adjak rá sapkát?

Figyelt kérdés
Nekem elég hűvösnek tűnik a buksija mostanában, ezért gondoltam, hogy vagy sapkát, vagy kapucnis felsőt adnék rá éjszakára, de félek, hogy vagy belegabalyodna vagy lehúzná magáról alvás közben. Eléggé lehűl éjszakára a levegő nálunk, a fűtés nem tartja a hőt.

2015. nov. 23. 08:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora babáról és hány fokról beszélünk?
2015. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Hát én semmiképpen nem adnák rá kapucnit ,mert ha rosszul fordul az arca belekeveredik a kapucniba, a sapka meg simán lejön róla ahogy forgolódik, kötőset meg nyilván nem adnál rá. hány fok van a lakásban?
2015. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hány fok van? Nem szabályozható a fűtés? Mekkora gyerek? Szerintem ha sapka kell, ott már nagy gond van a lakással.
2015. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nappal olyan 20-22, de amúgy neki ez úgy tűnik, néha túl sok, a 18 fokban jobban érzi magát, viszont éjjelre van, hogy 15-16 fokra hűl a lakás. A kis teste jól be van öltöztetve, azzal nincs gond, takaró is van rajta elég, csak ez a gond, hogy hogyan tartsam melegen a buksiját, vagy egyáltalán szükséges-e. Azt olvastam amúgy, hogy a babák inkább törzsükön keresztül hűlnek meg, ez igaz?
2015. nov. 23. 09:05
 5/20 A kérdező kommentje:

Két hónapos baba, vegyes kazán.


Amúgy jól alvó-jól evő baba, nem nyűgösködő, éjjel csendes, nappal aktív.

2015. nov. 23. 09:06
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
15-16 fokban alszik egy két hónapos baba??? Hát ne haragudj az még nekem is kevés lenne... oldjátok meg a fűtést.
2015. nov. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%
Kedves utolsó, alvásra a 16 fok sokkal egészségesebb, mint a 25. Még egy kisbabának is. Nem lesz semmi baja tőle! A kapucnit én sem javaslom, esetleg egy vékony kötős sapkát adhatsz rá.
2015. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%

Már elnézést, de mi kandallóval fűtünk, nekünk sincs szigetelés, és megy éjjel is a fűtés. 2 óránként jelez a telefonom, és dobok rá pár fát. Így mindig megvan a 23 fog. Nálatok ezt nem lehetne megoldani, hogy te vagy az apuka pakolja a tüzet? Sajnos ilyen pici babánál súlyos következményei lehetnek a fagyoskodásnak. Megértem, ha fáradt vagy, de 2 óránként felkelni 3 percre nem nagy kunszt, sőt gondolom a baba is kel éjjel enni.

Kérdésre válaszolva, én tuti nem adnék semmit sem a fejére.

2015. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, köszi :) Amúgy tényleg a hűvösebb lakást szereti, volt már, hogy a kedvéért befűtöttünk éjjelre is és szenvedett tőle, amint lehűlt a lakás, minden rendben lett. Az udvari hideg levegőt is kifejezetten szereti. Persze olyankor van rajta sapka is.


Olyan létezhet, hogy ahány csecsemő, annyi féle hőmérsékletet kedvelnek?


Ja, azt olvastam, hogy a hirtelen bölcsőhalál inkább magas hőfokú helyiségben következik be, ez igaz lehet?

2015. nov. 23. 09:22
 10/20 A kérdező kommentje:
Éjjelente etetem amúgy 3 óránként, olyankor be szoktam indítani egy kis hősugárzót pluszban, gyorsan feljebb fűti kb. két fokkal a levegőt, de persze ez nem megy egész éjjel.
2015. nov. 23. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!