Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Leteszem-felveszem altatasi...

Leteszem-felveszem altatasi modszer. Velemenyek?

Figyelt kérdés
3,5 honapos babamat szeretnem megtanitani hogy nappal ha lehet konnyebben elaludjon egyedul, ringatas nelkul. Kezemben elalszik, felalomban lerakom elkezd sirni, felveszem, felalomban lerakom sir isnet. Ezt jatszuk egy 10-15 percig, 7x8x felveszem es utana elalszik. Jol csinalom? Lesz eredmenye? Ezzel nem csak azt tanulja meg hogy egy kis sirassal eleri hogy kezben legyen? (negativ kommenteket nem szeretnek)

#5 hónapos #altatás #ringatás #leteszem felveszem modszer
2015. dec. 5. 15:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Csak vam aki azt mondja ringassam van aki azt hogy kezdjem tanitani hogy egyedul aludjon
2015. dec. 6. 09:03
 12/13 A kérdező kommentje:

Valamint az ilyen beszelgetesek utan hogy: neked altatnod kell a gyereket? Enyem alszik magatol....

Elgondolkozok hogy en csinalok valamit rosszul?

2015. dec. 6. 09:16
 13/13 anonim ***** válasza:
Én nem követtem semmilyen módszert, próbáltam figyelni a kisfiamra hogy mikor mit szeretne. Volt olyan időszak az elején, hogy nehezen aludt el, ringattam betettem a kiságyba és utána rövid időn belül megébredt. Aztán erre az lett a megoldás, hogy rajtam aludt el napközben a mellkasomon és mikor már mélyen aludt úgy 20 perc után akkor raktam be a kiságyba. Ennek véget kellett vetni, mert ugye a súlya az nőtt és egyre jobban kezdett fájni a hátam, a végén már elviselhetetlen volt. Ekkor próbáltam azt, hogy figyeltem mikor álmosodik el. Bevittem a kiságyába, beletettem, adtam neki vizet utána cumit, megkapta a simi maciját és ha tényleg álmos volt elaludt. Ha nem és még 10-15 perc után is forgolódott, felkelt akkor kivettem és játszottunk még egy fél órát és utána megint megpróbáltam lerakni és akkor általában már elaludt. Ő nem volt egy jó alvó, júliustól novemberig szenvedtünk nagyon a fogával, napközben fél órákat aludt. Most jutottunk el oda, hogy hosszabbat, 1-1,5 órát alszik. Szerintem türelem és hidd el megszokja, hogy a kiságyba ha beleteszed aludni kell. Alakíts ki egy rutint, mint nálunk a víz, cumi, simi maci. És ne akard minden áron altatni. Ha nem álmos, hát majd alszik később, én rájöttem hogy egy szemdörzsölés még nem álmosságot jelent. Nehéz volt ez nekünk is, most 11 hónapos, de már egész jól beállt. Egyre jobban kiismered majd a jelzéseit és fogod tudni hogy mikor kell letenni aludni és még mikor nem, megküzdöttünk mi is azért, hogy most itt tartunk. Csak olyan módszert válassz, ami neked is kényelmes és vállalható. Ha ringatod, hát ringasd. Én mindig azt tartom szem előtt, hogy 3-4-5 évesen már nem fog ringatva aludni, egyszer kinövik ezt a baba kort, véget ér minden ilyen nehézség. És egy 3,5 hónapos baba még picike, nagyon szüksége van a közelségedre, ott érzi magát biztonságban.
2015. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!