Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, szellöztetés?

NikiDávid kérdése:

Anyukák, szellöztetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most dec hozzuk haza fiamat, 4. Em panelba lakunk, rettentö meleg van igy ugy alszunk a párommal h egesz éjjel bukora nyitva van az ablak, babát mi szobánkba tesszük, nem akarok h megfàzzon, de règi radiátorok vannak igy èjjel nappal megy fütès lefènykepeznèm nektek a szoba hőmèröt 30-32 ° mutat. Ti hogy szellőztetnétek? Tanácsokat kèrek köszönöm!

#alvás #szellöztetés
2015. dec. 15. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Huh az rengeteg!

18-21 fok kell a babanak, a tulmelegedes noveli a bolcsohalal kockazatat!

Nem szabad, hogy meleg legyen.

Inkabb nyisd ki az ablakot, es rakd messzebbre a kisagyat.

Megfazni nem fog. Viszont a 32 fok az eletveszelyes szamara.

2015. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Többször pár percig szellőztess addig vidd át egy másik helyiségbe. Sok a 32 fok de ez is babafüggő. Valaki jobban bírja valaki kevésbé. 20-21 fok pedig alváshoh a legjobb ugy nyugodtabban alszik. Napközben nalunk 225 fok van
2015. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A babát ne direkt az ablak alá tedd és akkor nyugodtan nyitva hagyhatjátok az ablakot úgy, ahogy szoktátok.
2015. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is többször szellőztetnék 5-10 percet, így próbálnám hűteni a szobát. Vagy éjjel nem abban a szobában nyitnám ki az ablakot, ahol alszotok, hanem másik helyiségben lenne folyamatosan nyitva, és az ajtókat nyitva hagyjátok, akkor valószínűleg jár valamennyit a levegő, de mégsem a gyerekhez túl közel lesz nyitva az ablak. Emellett öltöztesd nagyon vékonyan, nehogy plüss rugdalózóban, meg vastag hálózsákban altasd!

Sok az a 30-32 fok, anyuméknál is hasonló a helyzet, szóval tapasztalatból tudom. Tényleg egészségesebb és kellemesebb egy kb. 20-22 fokos lakás, de azért életveszélyben nincs a babád.

2015. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 1-es! Gratulálok!!!! Amúgy érdeklődnék, hogy aki nyár közepén szül annak a babája is életveszélyben van, mikor 35 fölötti a hőmérséklet napokig és még szellőztetni sem lehet?


Szerintem érdemes lenne beruházni egy új radiátorra, inkább megéri egyszer kiadni egy termosztátos radiátorra, mint gyógyszereket felhalmozni, vagy kórházba rohangálni. Vagy ha annyira nincs rá keret akkor legalább egy zárat szereltetni a radiátorra és kizárni a rendszerből. A szomszéd szobákból megy be annyi meleg, hogy ne fázzatok. Szerintem egy jó fűtésszerelölő megtudja oldani.

2015. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is a radiátor lezárása jutott eszembe. Szerintem nem jó megoldás rányitni az ablakot, még ha nem is közvetlenül alatta van.
2015. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos régi nagyon a radiator elzarni sem tudom, radiátort csere nem volt vmi hasznos válasz hölgyem mert ha vki alberletben van nem fogja tulaj zsebere kicserelni, szoval neharagudj de nem biztos h mindenki megteheti anyagilag vagy mashogy, neked sen volt hasznos ez az tanacs! Viszont minden màs ötletett köszönök és nem hallotam még ilyen radiàtor elzároroo de utána nézek hátha lehet vhol kapni!
2015. dec. 15. 19:09
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Attól hogy nem hasznos számodra a válasz, segítő szándékkal íródott. A cinizmust meg hagyd a gép előtt. Na nehogy már neked álljon feljebb, mert valaki segíteni akart!!! Nem írtad hogy albérlet, így senki sem tudhatta!
2015. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A világ sok (fejlett) országában teljesen megszokorr dolog a nyitott ablaknál alvás (télen is) és az újszülött gyereket is ott altatják. Ennem "ellenére" sokkal kevesebb gyerek beteges.

Szóval ha nem az ablak alatt van a gyerek ágya, akkor semmi baja sem lesz, ha billentve hagyod az ablakot - söt kevésbé lesz beteg, mint a túlfütött lakásban lenne.

Elvileg az lenne az optimális, ha a szobahömérsékletet 20 fok körül tudnátok tartani.

2015. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

Képzeld laktam albérletben. Kicseréltem ezt-azt, mikor költöztem visszaraktam mindent. Érdekes, a főbérlő nem sopánkodott. Szar hűtő, mosógép, gáztűzhely, hadd ne soroljam tovább. De igaz a mondás, nem akarásnak nyögés a vége.


Legutóbbi helyen párszor festettem, javítottam a lakást érdekes a tulaj kifizette mindig a festék árát, egyszer elromlott a wc tartály szintén a tulaj fizette, volt, hogy úgy, hogy levonta a bérleti díjból. Erről ennyit...


Amúgy egy szóval sem írtad, hogy kié a lakás...

2015. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!