Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem fog hozzászokni hogy vele...

Nem fog hozzászokni hogy vele alszom?

Figyelt kérdés
Férjemmel nem szeretnénk az ágyunkba szoktatbi a babát, ezért úgy terveztük hogy az elejétől fogva a saját szobájában altatjuk, vettünk bébiőrt is. A védőnő viszont azt javasolta, ha hazahoztam a babát a kórházból, aludjak vele 2 hétig a babaszobában hogy összeszokjunk. Attól félek, hogy ez idő alatt annyira hozzászokik a jelenlétemhez hogy egyedül nem marad meg és a férjem egyedül marad jó hosszú időre a hálóban. Szerintetek? Első baba lesz.
2015. dec. 19. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. 3 hónaposan került a babánk saját ágyba. Semmi gond nem volt. A szoptatás viszont nagyon jól ment az örökös együttlétnek köszönhetően. Sokszor, hosszan szopizott éjjel is és mégis nagyokat aludtunk közben. Szuper volt.
2015. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hmm... nem hiszem ...

én mind a 3 gyereknél az első időben egy szobába aludtam


nekem ezért nem vált be a külön szoba :

éjjeli szoptatás - átmenni kivenni a gyereket megszoptatni majd visszaaltatni és visszamászni az ágyamba - rendszerint felébredtem annyira h 1-2ótár fent voltam utána képzelheted mennyire zombi voltam 1 hét után !

ráadáskép éjjel mikor félálomba átmentem rendszeresen nem kapcsoltam ki a légzésfigyelőt és marha hangos volt nem egyszer volt h annyira megijedtem h majdnem eldobtam a gyereket :-DDD

vagy a gyerek sírt vagy 30 percig mert ö ijedt meg


szal nekem addig volt a ágyunk mellet a kiságy amíg éjjel szopott

simán átszokott a másikba mikor már stabilan átaludt 6-8 órát


de te tudod neked mi a jó próbáld meg ha nem megy akkor váltasz

2015. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen babfüggő. Van akit nehéz együttlét után külön rakni van akit nem. Ezt előre nem lehet megmondani.


Úgy csináld ahogy majd jónak érzed és ahogy megfelel nektek. Ne másra hallgass. Nem csak akkor lehet összszokni ha együtt alszotok. Ha mrg lrsz úgyis tudni fogjátok nektek mi a jó, hogyan tud mindenki kipihent lenni.

2015. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaza van szerintem is a hármas válaszolónak. a mi védőnőnkre pl. nem lehet hallgatni, mert pl. nem hallotta az új kutatási eredményeket a rácsvédőről, amit mi már hetek óta olvastunk egy szakmai lapban. :)


a szüleim úgy oldották meg, hogy a gyerekszobába költöztek tulajdonképpen az első két hétre. Vagyis: a gyerekágy mellett volna az ő franciaágyuk, de volt a hálóban is egy. (nem volt 87-ben bébiőr, és ez megnyugtatta őket.) Aztán ők visszaköltöztek a saját szobájukba.


Nálunk a férjem itthon lesz az első fél évben, így mi is ilyen megoldást választanánk, mert nem én kelnék fel hozzá, hanem fele-fele. Bár, vettünk légzésfigyelőt, de bébiőrt nem.


Mérlegeld a saját viszonyaitokat! Fogsz-e szoptatni, ha tudsz? A férjed fog-e dolgozni járni az első időkben? Neked tetszik-e az együtt alvás, akár egy ágyban, akár egy szobában?


Csakis az számít, hogy nektek mi a megfelelő. Nem az, hogy a védőnő mit mond, hiszen ő csak tanácsokat ad, nem övé a bölcsek köve!

2015. dec. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem láttam még enlős állatot,aki külön aludt volna a kicsinyétől. Te miért tennéd? Én a naggyal másfél évig,a kisebbel 2 és fél évig aludtam. Mindketten máskor igényelték a leválást. 10 év van köztük.
2015. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én együtt aludtam a fiammal egy-két hétig az elején és nem szokott hozzá. Később már nem tudom hogy nem szokna-e/szokott volna-e. Gondolom minél nagyobb, annál inkább.

Viszont azért annyit mondanék az utolsó válaszolónak hogy szerintem az fals érvelés hogy minden emlős együtt alszik a kölykével, mert ők azért teszik mert különben megenné más állat a vadonban a kicsiket. De persze ettől függetlenül szép és jó dolog.

2015. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sosem aludtunk együtt,de egy szobàban voltunk 2 hònapig mert ùgy lett kèsz a szobàja,viszont mikor külön szobànk lett onnantòl voltak a legjobbak az èjszakàk.nem mennèk àt a szobàjàba sose èrtettem mièrt kène, az a legjobb ha mindenkinek van sajàt àgya ès szobàja..hmm nem tartom magam àllatnak, de ha itt tartunk 4 hètig szoptatjàk a kicsinyeiket pl a macskàk ekkor vàlasztòdnak le,te a gyereket 6-12 hònapig szoptatod,màs a fejlődèsi ritmus,de ettől nem kell együtt is aludni addig..ezt az emlős àllatos vàlaszadònak azàntam..
2015. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 honapos koarig 3szor evett ejszaka, plusz meg rossz alvo is volt, ezutan jott az orankenti felsiras ami tartott ugy 2 honapot. Nekem kenyelmesebb volt, hogy ott alszom vele, ne fussak vegig a hazon az ejszaka. 6 honapos koraig aludtunk egyutt. Mikor kulo aludt mar, attol a naptol egyszer nem kel ejszaka, ugy alszik este tol reggel-8ig mint egy kisangyal. Nalunk nem okozott problemat sot...jobb lett a helyzet. Szerintem nem "normak" szerint kell nevelniszoktatni egy gyereket, hanem sajat osztoneid es az szerint ami a babanak jo.
2016. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!