Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 21 hónapos gyermekem altatása?

21 hónapos gyermekem altatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget kérnék. Kislányom 21 hónapos. 4 hónapos kora óta külön szobában és saját kiságyban alszik. Párszor persze előfordult, hogy köztünk aludt, de nem ez a jellemző. Valószínű én rontottam el a dolgokat azzal, hogy hozzászoktattam végig mellette vagyok míg elalszik. Eleinte arcát simiztem ( sajnáltam egyedül hagyni hisz kicsi volt és védtelen). Mostanában pedig ülök a földön a kiságy mellett és fognom kell a kezét míg bealszik. AMikor ez húsz perc, akkor ok, de amikor csak forog, dumál, nem akar aludni és már háromnegyed órája küzdünk , akkor fárasztó. Pláne, hogy 17 hetes terhes vagyok. Tesó ha meglesz, akkor sem tudok majd mellette ülni. Hogyan tudnám leszoktatni erről? Hogy próbáljon egyedül aludni. Hisz tudja, hogy rögtön ott vagyok ha szól. Próbáltuk, hogy apa megy, de az sem jó.Csak üvölt tovább. Tippek?
2015. dec. 22. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Segíteni sajnos nem tudok, de a válaszok érdekelnek, ha nem baj figyelem. Nálunk is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy közénk szokott.
2015. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Igen ez így van, nem szabad olyan szokásokat kialakítani, amiket később nem akarunk fenntartani, mert csak nyűglődés lesz belőle (fentebb említett állandó kézfogás pl.)


Meg kell próbálnod átszoktatni más alvásrutinra. Egyrészt a legfontosabb, hogy fáradt legyen, mikor ágybamegy. Lassan 2 évesen teljesen képesnek kell lennie elaludnia magától, nem külső tényezőktől (kezed) függve - mert ha ezektől függ, ha éjjel felébred nem fog tudni nyugodtan visszaaludni.


Ha nem elég álmos, akkor napközben altasd kevesebbet ill. legyen több aktív program, ami lefárasztja. Mire ágybakerül, magától aludjon.


Ennyi idősen már nagyon értelmesek a gyerekek. A legjobb az, ha változatos altatással próbálkozol. Egyszer mesélj neki, egyszer énekelj vagy játsz le egy altatót. Vagy szoktasd hozzá, hogy a kezed helyett a plüssét ölelgesse - az éjjel is ott lesz mellette, ha felébred. A lényeg, hogy ne egy, állandó dologra koncentráljon.

2015. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott kérem indokolja meg, hogy mi az, amit szerinte helytelenül írtam, és ő hogyan csinálná inkább illetve mit javasolna.
2015. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező és nem pontoztam le senkit. Sőt, köszönöm a tippeket. Próbálkozom :-)
2015. dec. 22. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!