Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 honapos baba altatasa....

3 honapos baba altatasa. Hogyan tanitsam meg este egyedul aludni?

Figyelt kérdés
Nappal van hogy elalszik egyedul a mozey kosarban, csak az arcat simogatom a pled csucskevel, de este csakis vacsi utan ringatassal. Azert nen tudom megtanitani neki hogy egyedul aludjon el a kisagyban este, miv csakis hason tud elaludni, de meg nem tud forgolodni, igyhat ha meg ebren van es ugy teszem hasra folyanatosan kinyomja magat, erolkodik, majd sirni kezd,meg akkor is ha almos.

2015. dec. 1. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

miert kene egyedul elaludnia?


ez valami torveny?

2015. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem torveny, de sokan tanacsoljak hogy most erdemes vele negtanitani hogyan aludjon el magatol, mert kesobb nehezebb lesz es sok sirassal fog jarni, valamint egy 7-8 kgos babat lehet nehez lesz elringatni minden nap tobbszor
2015. dec. 1. 11:10
 3/15 A kérdező kommentje:
De minden velemenyt szivesen meghallgatok, mivel nekem nem okoz gondot a ringatas, de azt sem akarom hogy kesobb baj legyen belole
2015. dec. 1. 11:11
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy bufiztetni kellene meg mert nem jott ki mind?


Fel kell venni, megnyugtatni, aztan letenni. Akkor sir, ujra felvenni, megnyugtatni, letenni. Ezt kovetkezetesen, hogy szokja meg a kisagyat.

2015. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ha neked nem okoz gondot, akkor felesleges eroltetni.


A mi gyerekunk ilyen koraban mindig kezben aludt el, mert egyszeruen szerettuk hurcolaszni. Aztan amikor nagyobb lett akkor automatikusan jottek a kovetkezo fazisok, soha semmi gondunk nem volt ezzel. Nem tudom mitol fel a sok anyuka, hogy majd a 2-3 eves gyereket is ringatni kell? :)


(szemely szerint azt gondolom hogy tobb kart okoz sirni hagyni mint kezben altatni, de ez nyilvan egyeni beallitottsag kerdese)

2015. dec. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
A legnagyobb gyereket altattam ölben, 1 éves korában már nagyon nehéz volt, mert éjjelente 3-4 órát kellett vele járkálni. Úgyhogy a két kicsit igyekeztem megtanítani az elalvásra. Én úgy csináltam, hogy megnyugtattam, félálomban leraktam hasra, és simogattam. Ha nem sikerült elaludnia, sírni kezdett, akkor megint felvettem, megint megnyugtattam, megint még éppen ébren leraktam, és ezt ismételtem, ahányszor szükséges. Mikor már nagyobbak voltak, akkor meg bementem, megsimogattam, betakargattam, kicsit kimentem, újra visszamentem. Így is vannak/voltak nehezebb periódusok szeparációs szorongás meg dackorszak idején, de ha akartak, képesek voltak egyedül elaludni.
2015. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az èn fiam 1èves kora köl sajàt magàtól leszokott az ölben altatàsról, egyszer csak csakis magától aludt el...
2015. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Lányom is ölben alvós volt, aztán amikor nem bírtuk már, jött a fittball... :) azon ültem, ő az ölemben és picit mozogtam, pikk-pakk elaludt. Aztán ahogy nőtt tovább, a kiságyba fektettük és dudorásztunk neki, aztán amikor a rácsos ágyat elhagyta, akkor csak ott ültem az ágya szélén, fogtam, vagy simogattam a kezét, aztán mikor beteg voltam és nem tudtam ott ülni, akkor elaludt magától... szóval el tud aludni magától, azóta már többször meg is tette, de jobban szereti, ha ott vagyok amíg elalszik. Ha este csak apa van otthon, ő kint maradhat a nappaliban, neki nem szükséges bemenni... :)

Hát, így van ez... nőnek, változnak, mi pedig ott vagyunk ha tudunk és szükségük van ránk. Ettől még nem lesznek elkényeztetettek, vagy önállótlanok, szerintem.

2015. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kisagyban alszik mar egy jo par hete, egyik naprol a masikra megszokta, nekunk is van egy fitnes labdank azon rugozok vele es par perc alatt el is alszik (hasfajos volt es akkor nagyon jol jott) koszonom a valaszokat
2015. dec. 1. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Felesleges szoktatni, ekkora baba, mlg nem tud egyedül elaludni, lehet persze trenírozni és akkor belenyugszik, hogy nincs testközelben, de hosszú távon érdemes megadni neki, amit életkorából fakadóan igényel, majd ha képes lesz rá elalszik magától. Én gyerekem 19 hónapos koráig ölben cicin aludt el este, egyik napról a másikra elhagyta. Sokáig aludt közöttünk, arról is egyik napról a másikra szokott le, úgy 22 hónaposan.
2015. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!