Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig normális hogy egy...

Meddig normális hogy egy kisbaba nem alszik?

Figyelt kérdés
Abba már beletörödtem ,hogy napközben max egy órát alszik összesen (hol 20 percet ,aztán késöbb még fél órát) ,de éjszaka sem tudom 10-nél elöbb letenni és örülhetek ha 1-ig alszik egyhuzamban ,utána megint félóránként kel ,van hogy nem is sír csak forgolódik ,nézelödik a sötétben.Én gyakrolatilag sosem alszom ,csak elájulok fél órákra ,már szédülök napközben ,úszik a ház nincs eröm semmire csak épp a fiamat ellátni de érdemben foglalkozni már egyre kevésbé van eröm és türelmem vele.Kezdek aggódni érte ,mert nem is értem ,hogyan tud meglenni ennyi alvással.Egyébként nem egy nyügös baba ,elvan ,pörög ezerrel egész nap.Teljes sötétségben és csendben ,minden zaj nélkül altatom.Pedig amikor megszületett nagyon jó alvó volt ,este leraktam és reggelig szépen aludt.Úgy 4 hónapos korától jött ez az éles váltás ,most 7 hónapos.Nem tudom mit csináljak vele ,èn már teljesen kikészültem ,de érte is aggódok.
2015. dec. 23. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kap Espumisant?(szélhajtó)

vagy ogfájás elleni gélt?


a babáknál ezek a prioritások amitől nem alszanak

2015. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy meddig normális és mitől van én sem tudom, de a nagyobbik lányommal mi is így voltunk, annyi különbséggel, hogy kb 6 hónapos koráig aludt rendesen (2-3szor kelt), utána valami történt és kb 12-15ször kelt minden áldott éjszaka másfél éves koráig. Gondolhatod milyen fitt voltam, de én úgy vettem észre őt nem zavarta. Fokozatosan javult azért a dolog 1 éves korától. A mai napig nem tudom mitől volt. Már 4 éves. Jó alvó. Bár másfél éves korában elhagyta a déli alvást is. Kitartás. Én is sok mindent kipróbáltam anno, de semmi sem segített.
2015. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártunk mi is, kisfiam alvása is "elromlott" 5 hónapos kora körül. Fogzàs és mozgás fejlődés miatt volt ez. Kapja este lefekvés elott a chamomillat 5-6 golyót vízben feloldva. De akkor lett jobb az alvása mikor kijött a foga, most lesz 1 éves eddig 4 foga van. Napközben ő is elvan, jókedvű de az éjszaka nehéz volt napközben pedig nehezen aludt, éberen. Ill mikor elkezdett egy új mozgást, forogni, kuszni , mászni az is fokozta a nem alvást. November közepén jött ki a 4.foga, most volt kb 3 hét nyugi, de most megint lesz valami, mert megint ébred éjszaka. Hogy álltok a fogakkal es a mozgással ? Egyébként érte ne aggódj, ha fejlődik szépen , ügyeskedik , okoskodik akkor elég neki ennyi alvás. Tudom milyen nehéz , de tarts ki, elmúlik majd ez az időszak. Az én kisfiam se egy mormota, éjszaka is ha jól alszik max 9-10 órát alszik, reggel 5-6nál nem alszik tovább , de minden rendben van vele ,egyre több mindent tud napról napra.
2015. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérj idöpontot alváslaborba.
2015. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Espumisant már nem kap ,szerintem nem indokolt.2 foga van már ,vettem neki Dologélt de csak annyit ért hogy szerette lenyalogatni.Mikor láttam hogy tényleg a fog a gond ,kapott Germicidet akkor 5-6 órát is aludt dehát nem üthetem ki minden este fájdalomcsillapítóval elvégre.Értem én hogy mozgásfejlödés meg fogzás van most non-stop ,de 24 órából max 5-6 amit alszik ,azt is szétosztva ,20 perces szakaszokra az egy felnöttet is tönkretenne szerintem.Legalábbis én még fáradtabb vagyok töle...

Amúgy ügyes baba ,kúszik mászik ,forog és szerintem már bármikor felülhet egyedül ,segítség nélkül.Étvágya is csökkent ,ahoz képest hogy újszülöttként evett 120 ml-t ,most is jó ha annyit bele tudok eröltetni ,igaz kap gyümölcsöt meg zöldséget.

2015. dec. 23. 22:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Setalni szoktatok?hatha a levegon jot aludna?!

Ha szereti siman lehettek kint 2 orat!

2015. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy ha delelott is meg delutan is ki vinned talan jobbat aludna ejszaka.
2015. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aterzem a helyzetedet, mi a nagyfiunkkal eltunk at hasonlot, de neki ujszulott koraban kezdodott. 10 honapos kora utan kezdett normalizalodni az alvasa, addig ejszakankent 10-15-szor ebredt, ami nem lett volna akkora gond, de o nem aludt vissza.2 orat is kepes volt ebren tolteni egy ebredes utan, aztan fel ora alvas, 1 ora ebrenlet.Ez ment reggel 6-ig, aztan mar nem aludt vissza.Most 9 eves, es ugy alszik mint a mormota, ha nem keltem fel hetvegen delig ki sem maszik az agyabol :D

Na de viccet felreteve, amikor azt olvastam, hogy az ujszulottek 17 orat alszanak naponta, majdnem elsirtam magam. Az en fiamnak a 8 ora sem jott ossze, pedig hozzaadtam minden 5-10 perces felalomban olben szunyokalast is. 2 honapos koraban allva elaludtam a piros lampanal, annyira hulla voltam.Kiprobaltunk kulonbozo altatasi modszereket, vegul kettonk kozott aludt 10 honapos koratol, ami megvaltas volt, mert sokkal jobban aludt.2 evesen gond nelkul visszaszoktattuk a sajat agyaba, ejszakai ebredesek nelkul.

2015. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ki szoktam vinni minden nap a levegöre ,a szobába párologtatót raktam be mert a fütés miatt száraz a levegö ,meg szellöztetek minden nap.Ezek szerint erre is csak az idö lesz gyógyír ,csak nem tudom meddig bírom idegekkel ,jó lenne egy két éjszakára átpasszolni a mamának vagy apának de mivel tudják ,hogy nagyon rossz alvó így nem vállalják be.
2015. dec. 23. 23:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Volt olyan aki orvoshoz fordult ilyen problémával amùgy?Mármint a kisbabát kivizsgáltatta.Bàr látom nem egyedi eset.
2015. dec. 23. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!