Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A fiam 4 hónapos, és éjfél...

A fiam 4 hónapos, és éjfél 1kor alszik el este. Este 9kor megetetem de utána nem alszik ki húzza a következő etetésig! Normális ez? Nektek hogy alszik? Ja és nem aludta még sose át az éjszakát!

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém sem hajlandó aludni csak ő jó időben, este kb fél 6 és 8 között. A tiednek kissé el van csúszva a napja. Szerintem próbáld meg ébren tartani az előző evés után, gondolom este 6 körül eszik előtte. Egyébként mikor kel reggel? Az enyém reggel 7 körül.
2016. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nemtudom ébren tartani mert akkor nagyon nyűgös altatás nélkül is be alszik a baba kocsijába ülve!!nagyon el van csúszva bizony és nem tudom hogy állíthatnám vissza!éjfél után tudja hogy "hosszú"alvás következik hajnal 5kor kel enni és utána reggel 9-10!mit tanácsolsz hogy tehetném rendbe hogy mindenkinek jó legyen?estére már nagyon ki vagyok merűlve és tudom hogy csak éjféltől tudok menni én is pihenni :(
2016. jan. 8. 10:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor este 9-kor megeteted, már legyen pizsamába, és maradj mellette, de legyenek nagyon havány fények, vagy esetleg teljesen sötét. Ha eddig nem aludtál vele, akkor most se feküdj mellé de legyél ott, ez tuti pár hétig eltart, de szerintem ha sötét van egy idö után elalszik.


Amit még megpróbálhatsz, hogy az este 6-s alváskor már pizsibe van, mikor megébred akkor csak halvány fényt csinálsz, és megeteted, de utánna nincsen nagy muri, meg nagy fények.

2016. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pizsibe? :) Ez aranyos. A kislányunk egész nap "pizsiben" (=rugdalózó) van, csak fürdés után tiszta "pizsit" kap (és napközben is, ha baleset van).


Nálunk 4 hónaposan az volt a "menetrend", hogy 8 - fél 9 körül fürdettük, utána "vacsora", altatás és nem ébredt hajnal 4-ig, de akkor mindig, bárhogy is próbáltuk tolni a lefektetést és az utolsó étkezést. Mindig ébredt akár éjfélkor kapott előtte, akár este 8-kor, akkor is ha alig aludt előtte és mindig fent maradt egészen 7 -1/2 8-ig, s akkor is csak egy félórás pihit iktatott be.

Sose aludt annyit, mint ami a nagykönyvben meg volt írva.

2016. jan. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NAgyon különbözőek, de szerintem érdemes kipróbálni módszereket az esti altatáshoz.

NEkem az elsővel az jött be, hogy fejve kapta az anyatejet a nap második felében és így biztosan rendes adagokat evett meg. Lefekvés előtt fix időben fürdetés, evés és hasra letevés volt a menet és nagyon hamar megszokta, nem kelt éjjel enni sem, nem volt éhes. Kb. 2. hónap körül már nem evett éjjel.


Most a kicsi 4 hónapos, nála ez nem jött be, az viszont igen, hogy neki tápszeres kiegészítés kellett és őnála a tejet gyűjtögettem, egyben kapta meg, a tápszert viszont este adom neki és kap enni f7-kor, fürdetés 7 kor, 8-kor újra kap és meg is eszi a 150ml-t és alszik reggel 7-ig. Nála ez jött be kb. a 6. hét után jöttem rá csak, hogy 1,5 óra múlva kap még egy teljes adagot, ez elnyomja és hason alszik ő is azóta reggelig.

2016. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!