Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor alszik át a gyerkőc...

Mikor alszik át a gyerkőc csak pár órát? Praktikát?

Figyelt kérdés

4 hete szültem.

A terhesség utolsó 3 hetében már a derékfájdalmaim miatt,szinte alig tudtam aludni csak 1-2 órákat.

Mióta megszületett már ennek is örülnék:(

Kicsit hasfájós baba,de nem alszik el a kiságyban,sem ha mellénk rakom,csak ha fogjuk vagy ha a babakocsiba mozogva ringatjuk.

Amit lerakom max.30 percen belül fent van.

3 napja aludt a kiságyban éjjel 2,5 órát annak nagyon örültem:)


Sajnos úgy érzem kedzek rá "menni".

Lassan két hónapja nem aludtam 3-4 órát sem egyben,most éjszaka is ha összesen 1,5 órát..

Férjem munkájából adódóan napi több száz km-t vezet,segít sokat,de tőle nem várhatom,hogy egész éjjel virasszon.

Az én szüleim 200km-rel arrébb még dolgoznak,férjem szülei idősek,már ők is sok mindenben segítségre szorulnak.

Barátok persze nappal segítenek.

"Szerencsésen" összeszedtem vmilyen náthás-lázas vírust is,úgyhogy most ráadásul maszkban nyomom itthon.


Van aki így járt már?Mi segített?Hogyan lett jobb?


Nem panaszkodni akartam(még ha az is),mert nagyon örülünk a picinek,hatalmas a boldogság:)

De néha már úgy érzem a kimerüléstől arrébb sem tudok lépni.


2016. jan. 31. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

8hónapos a fiam és még most sem akar aludni!nagyon nagy szó ha alszik 2órát!!!pedig napközben 3x alszik félórákat:/

Terhesen én sem tudtam aludni,és most sem

Már nemtudom mit csináljak,csak ringatva alszik

Bocsi hogy kérdést tettem fel a kérdésedben és bele pofátlankodom de már minden reményem elmúlt!:/

2016. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:(

Hasonló cipőben járunk.

Sógornőméknél 4 hónapos a kifiú,és születése óta éjjel 11kor leteszi és reggel fél6-6ig alszik.6 kor eszik jó sokat,büfizik és utána is még 8-9ig szépen alszik.

Ő például abszolút kipihent,jönnek-mennek erre arra,és meg a szemközti kis abc-ig úgy megyek le,mint akit fejbe vágtak.

2016. jan. 31. 17:14
 3/13 A kérdező kommentje:
Mondtam egyébként védőnőnek,de semmi újat nem tudott mondani,csak,hogy szedjek vitamint,nem mintha a kialvatlanságomban egy kis c vitamin sokat dobna:(
2016. jan. 31. 17:16
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
Ferber módszer. 1 hónapos korától átaludta az éjszakát, a napközbeni alvással sem volt gond. Nagy levegő, és 3 nap kell hozzá de működik. Sosem kellett altatni.
2016. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Eleget eszik este ? Egyébként s kismamák többségének ez a gondj 4 Kitartás, ha jön a foga rosszabb lesz !Szopizik ? Te is nagyon megválogatod, hogy mit eszel ? Pl ha kivitől, amit eszel nagyon fájhat a pocija
2016. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Békés álom könnyek nélkül könyv segített, rendszert vittünk az életünkbe, és azóta szépen alszik.
2016. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Majdnem MINDEN kisbaba ilyen az elejen,ezt sajna at kell veszelni! Par het es jobblesz!! En volt h olyan faradt voltam h allva aludtam mikozben ringattam a kicsit! Kitartas!!!
2016. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igyekszem kitartani,most az elmúlt napokban bevezettem,hogy naponta párszor pár lopott percre megnézem a netet,a facebookot,így legalább látom nem vagyok egyedül:)

Sajnos ezt a nemalvást nagyon rosszul viselem,bár nem tudom lehet e ezt jól viselni.

Igyekszem vmi napirendent kialakítani,hátha a baba is simulna hozzá.

2016. jan. 31. 23:16
 9/13 anonim ***** válasza:

8 hós a fiam, sose aludta át az éjjelt. Néhány alkalommal aludt max 5-6 órát, de egy kezemen megszámolom, hányszor. Fogzik+szeparációs szorongás miatt néha óránként kel. :-( Ezért köztünk alszik, így nem kell kikelnem az ágyból a szoptatáshoz.

Mikor kicsi volt (mint a tiéd most) gyakran magamon altattam napközben. Így aludt akár 3 órát is. Én is így tudtam aludni. Ha megmozdult, rögtön felébredtem én is, bár az elején paráztam az együtt alvástól. Nekem ez segít túlélni.

2016. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sansa Strak ***** válasza:

Az én kisfiam 10 hónapos,éjjelente akár 5-8x felkel, mi is próbálkozunk mindennel.Éjfélig max 2 ig kiságyban alszik,de még közben lehet felkel többször kell vissza altatni,de 2 után már köztünk alszik,mert nincs erőm felkelni.Ráadásul 11 kiló és 86 centi,alig bírom el néha...Fogzás,szeparációs szorongás és a mozgásfejlődés...stb.Van,hogy órákig vergődik éjjel,persze reggel kipihent és vidám.Nap közben jó baba.


Most én is panaszkodtam, ne haragudjatok. :(


Kedves Kérdező,szerintem neked még időt kell adj magatoknak...főleg a babának,mert még szoknotok kell egymást.Nem tudom,hogy van e már kialakult rendszeretek?Mert az sokat jelent?Próbáld meg ,hogy nem babakocsiba ringatod!Magaddal tolsz ki.

Nekünk az vált be az elejen,hogy kézben altattam aztán kiságyba raktam.Felkelt újra kézben ,elaludt kiságy...és újra meg újra.Így rájött,hogy ott a helye ...aztán egyre többet nyúlt a kiságyban töltött idő.b 4 hónapos koráig ment.Aztán a fogzás miatt újra kezdtünk éjszakázni és most végül 7-8 hónapos korától újra.....

A nagy alvások előtt segíthet még a friss levegő...Kinti séták.Ami még most szokott segíteni,ha hasra vagy oldalra fektetem és simizem vagy paskolom a fenekét ...



Ne felejtkezz el magadról sem,mert nagyon ki tud bukni így a kismama!Szedjél magnéziumot!Valami olyat amiben van ginseng,A,C,D,E vitamint!Ne foglalkozz semmi mással,amíg alszik,pihenj te is!Leírtam én is,tudom lehangoló voltam...De,ha majd egyre ügyesebb lesz kárpótol mindenért!Kitartás!

2016. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!