Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem tudom betartani a napirend...

Nem tudom betartani a napirendet, az baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 7 hónapos babám,de mostanában elcsúszunk az időbeosztásunkkal. Eddig többnyire úgy volt,hogy du. 4-5 óra körül aludt egyet és kb 7 órakor felkelt,8kor pancsi utána vacsi és alvás. Ez volt a jó!

Viszont mostanság pont úgy alszik el,hogy 8 körül kel fel és mire lefárad már majdnem 10 óra mire pancsizni tud. Valahol azt olvastam,hogy nem is az időpont a lényeges,hanem inkább a sorrend.

Szerintetek?



2016. febr. 4. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En felkeltenem 7 korul es mehet a szokasos rutin: kis jatek,furcsi,vacsi,alcsi:)
2016. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A sorrend a fontos, az időpont mindegy egy ennyi idősnél.

Majd akkor fogsz tudni jobban napirendet tartani ha már átállt a nappali 1 alvásra, addig meg figyeld a babád igényeit, és aszerint cselekedj, még fog változni a napirend bőven.

2016. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
szerintem itt más a baj :) te ragaszkodnál egy olyan napirendhez ami már nem jó egy 7 hónaposnak. el kell fogadnod, hogy ahogy nő, úgy változnak az igényei és neked is változtatnod kell. neki van napirendje, csak nem az ami neked tetszik ;)
2016. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
szerintem az első félévben valóban a sorrend a lényeg, azonban 7 hónapos babát finoman már fel lehet kelteni hogy 18.00 után ne aludjon...nagyobb, nem kell már neki annyi alvás, régebben azért volt jó hogy 7-ig aludt mert elfáradt, de enyni idős babát én már 18.00 után nem hagytam aludni (a nem hagyni azt jelenti hogy lehet első nap nyűgös hogy nem hagyod, talán még 2. 3. nap is, de negyedikre hidd el megszokja). Szerintem igen is fontos most már a napi rend.
2016. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
hát ha elcsúsznak az időbeosztásokkal, akkor nincs napirend, utolsó előtti...a babának is jó a rendszer, ebben segíteni kell neki..persze nyilván változnak az igények, ez így van, felülírják egymást az időpontok, de minimum a fürdetés és a reggeli ébredés, amihez illik ragaszkodni, hiszen ez a két időpont amit fixálni lehet egy fél éves babánál is már..
2016. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na ez az! Hogy ilyenkor már szerintem is fontos lenne legalább a fürdetési időpontot betartani,de akárkit kérdeztem (még a védőnőt is beleértve) azt mondták, hogy ha alszik ne keltsem fel,várjam meg,amíg magától felébred és onnan folytassam...
2016. febr. 4. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

mert sokan vallják az igény szerinti elvet...én lehet hogy túl sarkas vagyok, de én is napi rend szerint élek, ebből kiindulva 6 hónaposan dolgoztuk ki a babám első napirendjét (néha még utána változott de a főbb időpontok maradtak). Mind erre azért kellett sort keríteni, mert kaotikus volt a napja...össze vissza aludt, vagy leginkább semmikor sem aludt, egész nap cicin lógott, éjjel 5ször kelt...na itt ezen a ponton mondta a férjem, hogy akkor alakítsunk már ki egy normális napirendet...együtt leültünk és összeírtuk hogy a mi életmódunkhoz képest mi volna a legjobb - ami persze a babának is kényelmes.

Az első egy hétben már mint ha csoda történt volna...elkezd jobban aludni, elkezdett nyugodtabb lenni. Aztán rájöttem később, hogy azért sem ment nekünk az alvás, mert egész nap altatni próbáltam őt, ahelyett hogy jól elfárasztanám, így duplán jó volt a napirend - nekem is - mert könnyebben el fogadtam, hogy délelőtt nincs alvás, csak délután, és ha tetszik ha nem, addig vele kell foglalkozni.

De már az első egy hét után úgy bevált a napi rend téma, hogy elkezdett délelőtt is fix időpontokban aludni enni, és délután is...egyszerűen nyugodtabb lett és kiegyensúlyozott és emiatt nem is hisztizett a ciciért se...és meg is értem így utólag, én is gyűlölöm ha elcsúszik a napom, ha elalszom, az a rémálmom, stb...ezért mi nem is jártunk lábujjhegyen, velünk kelt reggel 6-kor, de ezt is megszokta két nap alatt...


Szóval én abszolút rendszeresség párti vagyok, és hidd el, ebben a korban még bármihez hozzá tudnak szokni, egy esélyt mindenképp adj neki, hogy felkelted 18.00-kor, lehet hogy első nap nyűgös lesz, de pár nap alatt megszokja, most még valóban megszokja, később mint minden, ez is nehezebb.

2016. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

még annyit tennék hozzá, hogy a lányom kis barátja most 16 hós, na ő nem lett napirendhez szoktatva, édesanyja a kötődő nevelést vallja. Tündéri a baba, de egyszerűen nem tudunk hozzájuk átmenni normálisan, mert aznap délben mikor a találkát tervezzük, még nem tudja meg mondani az anyukája hogy mikor fog enni és mikor fog aludni.

Nos, az édesanyjának ez nem gond, nincsenek barátai, nem jár el programokra, otthon vannak így mindegy mikor van etetés altatás.

De ha neked fontos, hogy ha elmúlik 1 éves, és már nem szopizik (annyit), és el tudjatok normálisan járni, megtervezni akár egy egész napos programot, akkor nem árt, ha elkezditek napirendre vezetni.

2016. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 7 honaposom van, de nem a katonasagnal vagyunk, hogy napirend legyen, es megis tokeketesen elvagyunk ...
2016. febr. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nyilván van olyan baba aki napi rend nélkül is meg van, mint ahogy van olyan baba aki meg van kevés alvással, aki sok alvással, aki cici nélkül, aki cicivel, aki cumival stb..

de általánosságban elmondható hogy a rendszeresség minden embernek - így a csecsemőknek is jót tesz. A babák akik a közelemben vannak, akiknél nincs napirend, sokkal kevésbé lettek kiegyensúlyozott kisgyerekek mint akiknél volt. Ez tapasztalat, ezt látom (persze tudok olyat akinél nem volt és mégis egy tündér, de az a ritkább). Veszteni való nincs vele.

2016. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!