Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet napirendet betartan...

Hogy lehet napirendet betartani, ha a baba mindig különböző időben ébred?

Figyelt kérdés
Igaz, nem túl nagy még, hisz csak 12 hetes, de mégis szeretnék már valamilyen kiszámítható napirendet kialakítani a babával, mert így sem a látogatókat sem egyéb elmenős dolgainkat nem lehet előre tervezni. Nekem a babám mindig más időben ébred 9-fél 12 intervallumban, ehhez képest kb 3 óránként eszik, de a napközbeni alvások is teljesen fel tudják borítani a napot, mert van, hogy 1- másfél órával eltolja a köv. evést. A fürdetése is eléggé hektikus este 9 és 10 között szokott lenni, de is változó. Ti hogyan tudtatok és mikor valami rendszert kialakítani? Ráadásul most lesz 3 hós, amikor megint vmi fejlődési ugrása lesz, vagyis lehet h változik a napirend emiatt is - többet lesz fent. köszi a válaszokat
2011. júl. 7. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen nallunk is ossze-visszasag volt ugyhogy en mar nem is aggodtam. Szeritnem ezt nem lehet nagyon szigoruan betartani mert azert a baba igenyeit is kell nezni nem csak az, amit mi szeretnenk. Ha almos akkor aludjon... Nallunk 9 honaposan volt az, hogy tenleg 12-kor ebedelt es utanna lefekudt, aludt 2-3 orat es ennyi. Addig ossze vissza aludt. Volt, hogy delelott bealudt, volt, hogy le sem hunyta a szemet... Ekkora babaknal szerinetm meg csak az a lenyeg, hogy este lefekves elott legyen furdes. ezzel jelzed, hogy eljott a napnak a vege es lefekves kovetkezik. Az, hogy pontosan 1 orava kesobb vagy korabban van nem igen szamit. Ok meg nem ismerik az orat. :) A cselekedet a fontos es ami utanna kovetkezik. Szerintem ne stresszelj ezen. Ha meg latogato jon es alszik a baba akkor hadd aludjon, ha etetni kell elvonulsz es szolsz, hogy bocsi de ehes a baba. Ha zsimbes akkor szinten elviszed es lefekteted fuggeteln attol, hogy ki van nallatok. Kialakul majd a "napirend" de szerinem meg tul pici.
2011. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát egy ilyen pici babától, hogy napi rendje legyen nem lehet elvárni nálam a következők váltak be és nem is volt gondom vele és nincs is bár változhat, mert 8 hónapos.

Kezdetben 3-4 óránként napközben keltettem minden félképpen ha kelt akkor megetettem játszottunk. Délelőtt én háztartást vezetek és főzők. Délután mindig a lányomé. Este azt hiszem amikor olyan pici volt akkor 6-7 között keltettem és akkor egy kis játék beszélgetés. Fél nyolc körül fürdettem és akkor kezdődött az esti szopi. Ha mennem kellett valahova akkor arra figyeltem, figyelek most is oda, hogy a délelőtti vagy a délutáni alvása a kiságyában legyen. Mindig szopi után megyünk el és mindig úgy tervezem ( igaz Pesten lakunk) ahol van a közelben baba mama szoba). Ma annyiban változott a dolog, hogy a fürdetés olyan fél hét 7 között van és 8 kor legkésőbb már alszik is. A lényeg még az, hogy én soha nem kelletettem fel éjszaka. Természetesen ha felébredt akkor megetettem elláttam de ha aludt akkor hagytam is. Mondjuk a legelején mindig olyan éjfél körül aludt el. Mindig annyi ideig engedtem szopizni ameddig ő akart. Most is addig szopik amikor ő szeretne de most már 10 perc alatt elrendezi. A reggeli szoptatások mindig ugyan abban az időben voltak illetve vannak is. Ha hajnalban fel is kelt akkor ha eltelt 2 óra akkor viszont keltettem reggel fél hétkor.

Nálunk ez vált be és ez most megy is legalábbis még. :)

Remélem nem fog változni.

Kicsi rendszerességet próbálj bevezetni az életébe de ez nem egyik napról a másikra fog ráállni.

Sok sikert remélem sikerülni fog. Ha van kérdésed akkor nyugodtan kérdez. :)

2011. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Napirendet csak TE tudsz bevezetni, a baba nem. Ő még nem ismeri az órát ..:)

Ha napirendet akarsz, akkor azt NEKED kell meghatároznod, persze figyelembe véve a kicsit - de ha össze-vissza alszik egyelőre, akkor ez nem nagy segítség. Akkor neked kell meghatároznod, ami szerinted jó lenne. Írd le. És azt is, mennyit vagy hajlandó eltérni. Pl. 7-kor etetés, de ha alszik, akkor maximum 20 percet vársz.

Vagy pl. A fürdés, séta időpontjához percre ragaszkodsz, de szoptatni igény szerint szoptatsz. Szerintem ez a célravezetőbb.

A fürdést azt tényleg te mondod meg! Nézd az órát. Persze, a szoktatás időszakában lesz h ébreszteni kell, vagy kihúzni valahogy hogy el ne aludjon, és lezs sok sírás, de e nélkül nem tudod megpróbálni. Még így sem biztos, hogy sikerül.


A látogatókkal ti ne foglalkozzatok, minden látogató tudja, hogy neki kell a pici babás házhoz alkalmazkodnia! Ha nem tudná, mondd meg!

elmenni el tudsz alvó gyerekkel is, ha van babakocsid. Ha közben éhezik meg, ebben a meleg időben bárhol meg tudod szoptatni, pelust meg úgyis vinned kell. Ilyen melegben akár a parkban tisztába teszed.Vag yesetleg nem tudsz megkérni valakit ilyenkor, aki vigyáz rá, ill. helyetted intézkedik?


A kisgyerekes anyák élete már csak ilyen. A következő 15 évre nyugodtan rendezkedj be erre: minden ügyintézést néhány síró maszatos csemete társaságában kell intézned, és a következő évtizedben mindenhová kis teásüvegcsékkel, nejlonba csavart almagerezdekkel, és Ropival fogsz járni :) és folyton azt nézed majd, hol lehet pisiltetni :)

Hát ez vele jár..ez azsép benne.

2011. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács, SZERINTEM soha ne az órához igazítsd a napirend,hanem az a nagyon fontos,hogy a sorrend ugyanaz legyen mindig egy nap.Persze később már ez is borul, de addigra már nagyobb lesz és lazább lesz egy naptok. Én sosem erőltettem a fiamra görcsösen semmit(igény szerint szopott, akkor alszik amikor fáradt...stb).Figyeld őt és szépen lassan összeszoktok... :D
2011. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom,ne az órát nézd,hanem a sorrendet.Legyen benne rendszer.
2011. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!