Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hetes a babám. Mindenhol...

10 hetes a babám. Mindenhol azt olvasom, hogy apránként ki lehet alakítani egy napirendet, ami alvás-evés-játék-alvás ciklusra épül. Az én picim azonban evés után azonnal elalszik. Tartsam ébren?

Figyelt kérdés
Hogy a fenti ritmus kialakuljon vagy jó az általunk megszokott alvás-játék-evés-alvás ritmus is?
2015. nov. 15. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha alszik, akkor hagyd a gyereket.
2015. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Butaság ez a mesterséges napirend.

A baba magának kialakítja.

Az esti fürdés ideje lehet fix, a többit me igény szerint.

Kb. fél éves korra magától is kialakul a ritmus, aztán a szilárd étkezések is hoznak egy rendet, majd egy éves kor körül a délutáni egy alvás is beáll.

De ezeknek az időpontja is csúszhat mindkét irányba.


Gondold el, hogy nem vagy éhes, de azt mondják, hogy most meg kell enned a három fogásos ebédet, mert "ebédidő van".

Persze mi felnőttként már valamelyest tudunk alkalmazkodni az ilyesmihez (aztán lehet hogy fáj a gyomrunk, mert nem esett jól), de a gyerekek még ösztönlények.


Figyelj az igényeire, és minden rendben lesz!

2015. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a napirendet 6-8 hobapos korban kell kialakitani. addig is javallott az alapokat lefektetni, de ez 10 hetes babanal altalaban annyiban kimerul hogy a furdetes meg az esti lefektetes reggeli ebredes esetleg delutani seta legyen fix idopontba. minden mast majd kialakit magatol a sajat utemeben. lassan terjetek at a harom orankenti evesre 2 honapos kor korul mar egesz jol meg lehet oket nyugtatni cici nelkul :)
2015. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két babám evés után rögtön elaludt. Ha akartam se tudtam volna őket ébren tartani, de ha sikerült volna is, nem hiszem hogy jó lett volna bárkinek erőltetni náluk az ébrenlétet. A harmadik meg - legnagyobb meglepetésemre - evés után nézelődött, és csak aztán aludt el.

Szerintem bízd a babádra, ha ő evés közben elalszik, akkor legyen alvás-játék-evés-alvás a ciklus. A napirendet se kell mindenáron betartani, az esti fürdetés legyen az első, aminek bevezeted az állandó idejét, a többiben meg a babáddal közösen alakítsátok ki a napirendet. De az se tragédia, ha csak 1 éves korára alakul ki állandó napirend.

2015. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azt hiszem le kell szoknom a babás oldalak olvasásáról,mert csak összezavarnak és kételyeket ébresztenek bennem :D
2015. nov. 15. 11:51
 6/11 anonim ***** válasza:
a napi rendről egyébként elég jól ír Gina Ford, nem egy mai darab és sok mindenben nem értek vele egyet, de napirend kérdésben lestem onnan dolgokat, és 6-8 hónaposan szépen ki is alakítottuk, azóta minta baba minden téren, nagyon jót tett neki a rendszer, egyébként nálunk ez családi vonás, én is nagyon igénylem a rendszert a mindennapokban. De mint írtam, 10 hetes babától ez még nem várható...
2015. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok vele nem igazán érdekel mit olvasok ha a babám nem ért vele egyet. De a napirend se olyan fontos szerintem.. előző pár napban mindig délben evett a 2 hónapos babám most meg alszik, eszemben sincs felkelteni.

Konkrétan ezzel a kérdéssel kapcsolatban.. ő néha olyat csinál, hogy evés után fent van egy kicsit, bealszik és még nem éhes amikor felkel. Máskor már büfiztetés közben aludna, harmadik alkalommal meg tényleg ezt a ritmust tarjta be. De ő jobban tudja mire van szüksége és nem olvas cikkeket.


Különben meg olyan picik a babáink hogy ezerszer atalakítják a napirendet, felesleges aggódni ezen.

2015. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

azért fontos a napirend kialakítása, mert minél idősebb a baba, később annál nehezebb lesz. Abban viszont igaza van az utolsónak, hogy hiába alakítod ki egy 10 hetesnél, még harmincszor fog átalakulni a napirend. De azért bizonyos dolgokhoz lehet ragaszkodni (fürdetés, reggeli ébredés, fektetés) és akkor sincs tragédia, ha valami miatt éppen bealszik a fürdésbe. Másnaptól attól ugyanúgy lehet próbálni tartani a napirendet. A lényeg a rugalmasság.

Viszont azt senki ne mondja hogy nem fontos a napirend, amikor megnézem azokat a szülőket a környezetemben, akik abszolút igény szerint altatnak, etetnek egy éves gyereket, aki jellemre kaotikus, ráadásul egy éves és még mindig nem tudnak semmilyen programot tervezni a szülei, mert fogalmuk sincs róla mikor lesz éhes mikor fog aludni stb. Én ezzel nem értek egyet. Semmit sem kell erőltetni, de azért a rendszer jót tesz mindenkinek az életében, egy kis babának is szüksége van rá, no nem 10 hetesen, de 8 hónapos kora körül már igen is, utolsó, te is megfogod tapasztalni ha ennyi idős lesz a babád, hogy mennyivel könnyebb amikor már tervezhető a nap, és nem akkor kerül cicire mikor füttyent egyet, hanem amikor eljön az ebéd ideje. És lehet mondani hogy a babáknak nincs órájuk. Az valóban nincs. Viszont olyanok mint egy üres lap, azt szokják meg amit rájuk írsz. Ha elkezded őket tudatosan mindig ugyanabban az időpontban etetni, altatni, akkor nem is fognak megéhezni az időpontok között.

Nyilván vannak kivételek, minden babára nem lehet ezt ráhúzni, de a legtöbb babára igen.

2015. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, előtted lévő vagyok, én ilyen pici korban gondoltam. A fürdés időpontja fix nálunk, a kelés időpontja valamiért fix lett másfél hónapja (baba alakította ki) csak úgy értettem ilyen részletekbe szerintem nem fontos belemenni, hogy evés után akkor ébrenlét és utána alvás és a napközbeni evések is szerintem ilyen picinél normális, hogy össze-vissza jönnek mert azért nem alszanak keveset, legalábbis az én babám nem.
2015. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk jelenleg az esti fürdés időpontja az, ami nagyjából fix. Előtte a babától függően fél-negyed óra csupaszkodás, majd fürdés, kaja és szundi. Éjszaka 1x-2x ébred, ez változó.
2015. nov. 15. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!