Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » SOS! Miért nem akar aludni...

SOS! Miért nem akar aludni este a fiam?

Figyelt kérdés

9hónapos tündéri kisfiam van,napi 3x max.4x alszik félórákat nagy szó ha 1órát alszik!

De este elalszik pl.8kor már 9kor kel és már utána óránként két óránként kel,van mikor percenként kell vissza altatni alig leteszem már kel.

Sokszor idegesít sajnos már nincs türelmem van mikor leteszem h keljen akkor fel és csak mozgalodik de mikor sír egyből felveszem és nagyon nehezn alszik vissza.

Ringatva alszik,járkálni kell vele,ugrálni stb..lehetetlen altatni


2016. febr. 10. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom aludt hasonlóan. Nála egyszerűen elrontottuk, és hozzászoktattuk, hogy csak ringatva tudjon aludni. A nappali alvásnál babakocsiban toltam, ha ott elaludt, utána tudott egy nagyobbat aludni, így bármilyen idő volt, vittem sétálni alvásidőben. Szerencsére ezt egyszer csak magától elhagyta. Az esti alvásra viszont nem találtunk megoldást. A környezetemben akkor mindenki a leteszem és sírni hagyom megoldást javasolta, végül 11 hónapos korában már annyira kialvatlanok voltunk, hogy mi is ezt találtuk a legjobb megoldásnak. Első nap kb. egy órát sírdogált, aztán egyre kevesebbet, egy hét alatt teljesen megtanult egyedül aludni, azóta minden esetben átalussza az éjszakát. Így utólag mégse javaslom ezt a megoldást, azóta rájöttem, hogy lett volna ennél jobb megoldás is. De nálatok is meg lehetne próbálni átalakítani az alvási szokásait, többféle módszert ki lehet próbálni. A kisebb gyerekeimnél nálam a felveszem-leteszem módszer vált be (félálomban leteszem, fontos hogy még ne aludjon teljesen, ha felsír, visszaveszem, de megint nem hagyom teljesen elaludni, hanem félálomban leteszem, ezt akár órákon keresztül, a lényeg, hogy végül az ágyában aludjon el teljesen), de azt is lehet hogy melléfekszel és simogatod, vagy magatok közé veszed, ami Nektek szimpatikusabb. De ha elhatározod, hogy megpróbáltok más módszerre átállni, érdemes legalább egy hétig kitartani mellette, akkor is ha az első néhány éjszaka még fárasztóbb mint eddig, a babának is idő kell az átállásra.
2016. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát már 9hónapja ez megy..és a terhességem sem volt valami ragyogó végig hánytam a 9.hónapot is szóval +9hónapja nemtudok aludni és már sok.

Nemtudom elnézni h sír szóval az kilőve,több mint 10kiló és 70cm felett van a magam 45kilójával nem bírom fogni reggelig..

Más módszer esetleg?

2016. febr. 11. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ringatva altatást, ugrálást azonnal befejezni, így nem lehet nyugodtan pihentetően aludni. Ő sem piheni ki magát sosem. Ne vedd fel. Vigyél egy szivacsot ( ne vidd át az ágyadba, nehogy még egy öngólt lőj) a szobájába és feküdj le mellé. Esetleg simogasd a hátát, de ne vedd fel. Meg kell tanulnia fekve elaludnia, mert eddig csak "rázva" sikerült neki. Ez egy hosszú tanulandó folyamat lesz számára, de érdemes kitartani. És nem egy nap/éjszaka alatt fog sikerülni.

Esetleg még valami zenélős kivetítő is jól jöhet, hátha leköti egy picit.

2016. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ringatva alszik,járkálni kell vele,ugrálni stb..lehetetlen altatni...


Igen, ez nagyon rossz szokás...

2016. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy ágyban alszunk így könnyebb mint fel le áldogálni kivenni a kiságyból még fárasztóbb volt.

Férjem szoktatta ezekre az altatási módszerre nekem,mivel a mostani munkája miatt nemsok mindent alszik,és alig van otthon,szóval nekem kell ezeket megsínlődni ,a kialvatlanság miatt már türelmem sincs hozzá ami nagyon bánt mivel a pici fiam az életem nagyon szeretem ezért is nem bírom elviselni mikor sír a szivem szakad meg érte

2016. febr. 11. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Kialakítottatok egy csomó rossz szokást. Most, ha le akarod szokatni, sajnos lesz sírás-rívás, de el kell viselni. Neki is jobb lesz, hidd el! A fentebb szólók módszereit próbáld ki!
2016. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!