Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1,5 éves fiam csak az anyukájá...

1,5 éves fiam csak az anyukájával akar este elaludni. Mit lehet tenni azért, hogy én is eltudjam altatni?

Figyelt kérdés

Pár hónapos korában nekem is sikerült este is elaltatni, de manapság csak az anyukájával akar elaludni. Ha nincs bent anya akkor csak mutogat felé és sír. Nem szeparációs szorongás. Próbálom nyugtatni, ringatni, stb. de nem enged. Én is el szeretném tudni altatni mert ha jön a második baba akkor bajban leszünk...

Anyatejes baba, tehát születése óta esténként szoptatás után elaludt. Most vacsora (anya, vagy én), fürdetés (én), pizsamába öltöztetés (én), majd altatásnál anya. Nekem még a vállamra sem helyezi a fejét, hogy megpróbáljon elaludni. Ringatni sem kell, fotelbe ülve altatja a párom.



2015. aug. 9. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ugyanez a helyzet, annyi különbséggel, hogy nálunk apa kell az alváshoz. Fogalmam sincs, miért. 21 hónapos, de meg van őrülve az apjáért. Kisfiú ő is. Fogalmam sincs, hogy mi váltotta ki ezt nála, de éjszaka apa kell neki. Ez alól azok az esték voltak kivételek, amikor apa munka miatt nem jött haza. Akkor elfogadta, hogy ez van. De ha itthon van, esélyem sincs. Ő is anyatejes volt sokáig, de ez nem befolyásolta ezt. Szintén apa fürdet, öltöztet, stb. Próbáltam a leírásodban keresni azt, amit mi esetleg másképp csinálunk, de nem találtam jelentős különbséget. Azt hiszem, hogy ez gyermekfüggő lehet, és nem ti tehettek róla.
2015. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szeparációs szorongás

8 hónaposan van

valamint pont 1,5 évesen a következő hulláma

2015. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1, Köszi, hát akkor nem vagyunk egyedül ezzel a problémával... :(


2, Köszi, de szerintem nem szeparációs szorongás, volt már benne részünk és nem ilyen volt. Csak este van ilyen máskor semmi gond ha a páromat nem látja.

2015. aug. 10. 12:41
 4/4 anonim ***** válasza:
ha szerinted..
2015. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!