Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan altatja el kb...

Ki hogyan altatja el kb másfél éves gyerekét? Magától elalszik vagy ringatjátok?

Figyelt kérdés
Az én 17 hónapos kisfiamat kb 1 éves koráig babakocsiban ringattam el,(pár hónaposan persze elaludt a kiságyában magától)utána tettem bele az ágyába,de 1 éves korától viszont ölben ringatom,mert csak úgy alszik el!ráborul a vállamra,megy a zene normál hangerőn és kb 15 percig "táncolok" vele!magától nem alszik el,még akkor sem ha már nyügi az álmosságtól!kb 2.5-3 órát alszik du!
2016. febr. 16. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos nálunk is ez a helyzet. Ringatni kell, 17 hónapos a fiam.
2016. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
hát én cumira szoktattam még 6-7 hónapos korában. azóta pöccre elalszik, beteszem az ágyba, kezébe nyomom a cumit kimegyek a szobából 1 perc múlva durmol...de ehhez hozzá kellett szoktatni a cumihoz (ami kb. fél órába telt, akkor...nagyobb gyereknél ez már nyilván nem kivitelezhető).
2016. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb 10 hónapos koráig az én lányom is a kezemben ringatva aludt el. Azóta bebújik az ágyba és simogatom, énekelek neki amíg elalszik, de ő max 1-1,5 órát alszik.
2016. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányunk. Őt beteszem a kiságyba, megkapja a plüss babáját és simogatom pár percet. Van, hogy a simogatás nem is kell, anélkül is alszik.

Volt időszak, hogy ringatni kellett, de csak az esti altatásnál. A nappali alvás mindig séta közben volt vagy itthon a saját ágyában.

2016. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Mindig arra volt szoktatva, hogy önállóan aludjon, így letesszük, puszi és alszik.
2016. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

DÉlben lerakom, betakarom és egyedül alszik el, az ujját szopizza.

Este ott vagyok vele, simizem a hátát és elalszik ujjszopi nélkül.

20 hós

2016. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Délután simán elalszik, berakom az ágyába, betakarom, otthagyom és ennyi.

Na, este nem. :( Kb 2 hónapja sajnos le kell vele feküdni. Ha elalszik, akkor várok kb 10 percet, aztán kiosonok a szobából. Ha nem fekszek le vele, akkor képes fél órát is sírni (tovább nem hagytam, így nem tudom, meddig bírja...), de taknya-nyála-könnye folyik, a haja, ruhája csupa víz és már köhög, öklendezik a sírástól. :(

2016. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Úgy szoktattam, hogy a kiságyában aludjon el. Olvasok neki, akkor az ölemben ül, még talán 2 hónapja kapott este tápszert, de aztán lejött róla, azóta vizet kap, vagy ízesítetlen kamillateát hozzám bújva. Beteszem a hálózsákba, odaadom a kegytárgyakat, lekapcsolom az olvasólámpát, csak egy kicsi világító csillag marad égve. Még egy kicsit ülök mellette, ilyenkor még ő is felül, "beszélgetünk", majd gyengéden lefektetem, puszi, megsimogatom a fejét, lekapcsolom a csillagot és kijövök. Ilyenkor még hallom,h halkan beszél a kedvencéhez (inkább dünnyög), és pár perc múlva game over. (18 hónapos múlt).
2016. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én beteszem a kiságyba, kap cumit, két puszit, melléfekszik Marci a plüss lajhár, és már alszik is! Kb. 1 perc alatt el tud aludni!

Tudom, szerencsés vagyok! :)

2016. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nekem este úgy alszik el, hogy simizem a hátát, de nagyon lassan, fél óra legalább kell neki sajnos, vagy még több.
2016. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!