Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti milyen módszerrel altatjáto...

Ti milyen módszerrel altatjátok el a picikéteket? Cumit használtok? Ringatjátok? Vagy magától elalszik a kiságyban? Milyen idős?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lenne szükségem. Mit ne csináljunk és mi az ami beválik. Milyen eszközök bevetésvel sikeres az altatás. Vagy nincs szükségetek semmire? Hogyan kényesztetem el a kicsit?

2015. okt. 19. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a fehér zaj vált be, előtte bárhogy próbálkoztunk, kálvária volt az altatás. Aztán a szomszéd elkezdett felújítani, és egyszer csak azt vettem észre, hogy a gyerekem pár perc alatt úgy alszik, mint a tej. Utánaolvastam a témának, rájöttem, hogy ilyen tényleg van, és youtube-ra rengeteg hang van feltöltve. Úgyhogy az én gyerekem bizony monoton porszívózajra alszik el...
2015. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni, hogy mi a legjobb módszert. Az biztos, hogy a test melege, illata, a szívdobbanások hangja adja neki a legnagyobb nyugalmat.
2015. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

kezdetben cicin altattam. utólag azt mondom: ezt biztosan ne csináld. Aztán ringattuk. utólag azt mondom: ezt se csináld :D


szerintem a legjobb a cumi. de a mi lányunk nem fogadta el. de miért is fogadta volna mikor addigra már megszokta a cicit. aztán kb. 6-7 hósan átállt a cicire és azóta magától alszik el.

2015. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
1-es: sajnos a fehér zajra altatás nem a legideálisabb, a gyerek nem tud tőle hosszútávon mélyen aludni, az agya nem kapcsol ki teljesen, több helyen is ezt olvastam, mert annak idején én is hajszárítóra altattam. Nem tudom mennyi idős a babád, talán csak átmeneti hogy így altatod el, nálunk egyébként 4-6 hós kor között vált be, aztán megszokta a zajt és már arra sem volt hajlandó elaludni. Ha átmenetileg altatjátok így, az biztosan nem gond, de hosszabb távon keressetek valami olyan módszert, amitől minőségi alvásban lehet része.
2015. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

mindegyik cicin aludt el ... és sok esetben vele én is :-)

kb 1-1,5 évesen hagytunk fel ezzel és onnantól összebújva

majd olyan 2,5 évesen esti mese után puszit adva egyedül


szépen fokozatosan toltam arrébb a határokat

2015. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

4es

valszeg nem megy neki a zene egész alvás alatt

csak amíg elalszik a gyerek ...

2015. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
én nem tudom :) csupán jó indulatból írtam hogy én ezt olvastam :) nekem aztán tök mindegy hogy altat egyébként :)
2015. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az én gyerekem már 2 éves, és csak az elalvás idejére kell neki a fehér zaj, nem megy egész éjszaka a youtube, hamarabb őrülnék meg tőle :) Max 20 perc-fél óra, és olyan mélyen alszik, hogy kikapcsolhatom. Zajokra se nagyon ébred fel.
2015. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ferber módszerrel 1 hónapos kora óta alszik egyedül, altatni sosem kellet. Cumija sem volt, az ujját szopta nagyon keveset.
2015. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én viszont azt mondom, hogy mindent, csak a Ferber módszert ne! Nem részletezem, olvass utána. Az én fiam nagyon beteges volt, így ringatva altattam, hát hosszútávon nem a legjobb. Most ott tartunk, hogy mellé bújok, de remélem elhagyjuk ezt is. Én Vida Ágnes módszerét próbálnám, ha újra kezdeném.
2015. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!