Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Borzasztó sokszor kel a babám...

Borzasztó sokszor kel a babám éjjelente, hónapok óta nem aludtam egyben 2 órát. Hol rontottam el, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Biztos, hogy valamit nagyon elrontottam, mert első baba, aki egy ideig átaludta az éjszakát teljesen, most mégis ott tartunk, hogy megszámolni se tudom, hányszor kelünk éjjel. Hónapok óta az van, hogy ha másfél órát tudok egyben aludni, az már ünnep.

Tehát, hogy az elején kezdjem, anyatejes baba, 2 hónapos koráig 1x kelt enni, onnantól 4 hós koráig átaludta az éjszakát este fél 7 és reggel 6 között. Aztán elkezdődött a fogzás, megtanult hasra fordulni, és elkezdett egyszer kelni. Egyértelműen éhes volt, hiába próbálkoztam bármivel, nem segített, megszoptattam, és aludt tovább. Ezzel el is voltunk egy darabig, de aztán már 2x kelt, majd 3x, és egyszercsak eljutottunk oda, nem is tudom pontosan, hogy mikor, hogy nem is számolom, mert nem tudom. Azt tudom, hogy akárhányszor ébred, nézem az órát, és látom, hogy egy óra sem telt el az előző óta. Annyi pozitívumot tudok elmondani, hogy legalább nem csinálja a fesztivált órákon át, hanem pár percet cicizik és alszik tovább. Viszont sajnos csak cicivel. Most 9 hónapos, a napokban kezdett el állni, ezzel már teljes a katasztrófa. Tegnap számoltam, letettem aludni este 7 körül (ilyenkor kell letenni, egyszerűen fáradt, követeli a fürdést és a fektetést, sír, semmivel nem lehet már lekötni), 11-ig 7x(!) ébredt fel.


Az van, hogy már mindent próbáltunk. Körülbelül 50 féle cumit vettem neki, egyik se kell. Adtam neki este tejpépet, mert gondoltam talán nem szopik eleget, vagy kevés a tejem, éhes, nem az a baj. Egyszer lemértem, 250 millit szopott lefekvés előtt, lehetetlen, hogy éhes legyen. Próbáltam kevesebb ruhával, több ruhával, hidegebb, melegebb szobával. Próbáltuk, hogy apa megy be, már amikor látja, hogy nem én vagyok, ordít, pedig amúgy imádja az apját. Próbáltuk, hogy én megyek, de nincs cici, ordít. Próbáltam a felvesz-letesz módszert, ordít, amint kilépek az ajtón. Tisztában vagyok vele, hogy a cici a cumi neki, és azért kéri, amikor felkel. De miért ennyiszer???? Amikor elkezdett kelni, egyértelműen tényleg éhes volt, most már egyértelműen nem az a hiba. értem, hogy mozgásfejlődés, meg fogzás, de hónapok óta ez megy, szünet nélkül. És egyre rosszabb. Ha nagyon kivagyok, éjjel magam mellé fektetem, akkor legalább felkelnem nem kell, csak odarakom a cicit és alszom tovább. Tudom, gáz, de elfáradtam.


Valakinek ötlet azon kívül, hogy hagyjam ordítani?


2016. ápr. 2. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem vagytok egyedül nàlunk is hasonlò a helyzet.Mi 14 hònaposak vagyunk.Az első kisfiamnàl is csak a levàlasztàs segìtett annak idejèn.Utàna megszűnt a kelès nem volt mi motivàlja.Èn majd most is ìgy teszek mint akkor vele.Csak sajnàlom ezèrt hùzom amìg bìrom.Amikor tehetem napközben alszom vele.Kitartàs sorstàrs.
2016. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Dehogy! Én nem birnám ordítani hagyni. Gondolom te sem szivesen látod szenvedni. Nekem volt tejem de nem volt tápláló már azért kelt. Tápival bealszik egész éjjel :) Nem lehet hogy a foga miatt? Próbáltál adni neki valami fájdalomcsillapítót? Nurofent vagy Dentinoxot?
2016. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Próbáltam, azzal se jobb :(

Igen, én is attól félek, hogy a leválasztás segít csak. De még csak 9 hós, és nagyon nem adja a cicit, nappal máér 2x eszik szilárdat, de ha nem is marad éhes, legalább egy fél percre kéri még utána...

2016. ápr. 2. 21:22
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Sorstárs! Ugyanez a helyzet, 10 hós. Óránként kel. Már együtt alszunk. Kivagyok.
2016. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Én kipróbálnám a tápit. Az én lányom is nagyon cicis volt de sajnos elapadt a tejem. De első tápizás annyira bejött neki és széoen elaludt a cunisüvegen. Biztos éhes volt a tündérke. Rengeteget sírt mite rájöttünk. Tej volt csak nem hízott nem lakott jól :(
2016. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, segítek-e, mert az én kisfiam már tápszeres volt, mikor ezt csinálta. Már pár kérdéshez leírtam ezt, és bejött a kérdezőnek is a módszerem. De mivel a tiéd szopizik, nem tudom.

Én azt csináltam, h mikor hallottam, h ébred, nem mentem rögtön már, nem.ugrottam az első nyekkre, mint szoktam. Először csak fél percet vártam, majd 1 percet.2, 3 stb Néha néha visszaaludt magától, akkor már tovább is húztam az időt.Komolyan pár hét alatt vége lett a kb 1 éves rémálomnak. Max 1-2x ébredt utána a fiam. Nade már ez is maga volt a menyország..m

Nálunk is úgy volt, h eleinte szépen aludt, aztán 4 hónapos korától tápszeres lett, akkor kezdett kelni. Eleinte 2-3-4-5 alkalommal,aztán úgy ahogy mondod, 40 percenként kereken. Először csak éjfél után kezdte a műsort, majd már fektetéstől. Mindent próbáltam. Tea, víz, tápszer, kakaó mind bekészítve, mikor melyiket vetettem be. 2x cseréltünk matracot, 1x ágyat, kínomban már átrendeztem a szobáját is a feng shui szerint. 😀 Hidegebb legyen, melegebb, hálózsák, pizsama, másik takaró, homeós bogyók, nurofen stb stb. 2 évesen kezdett normalizálódni a helyzet, akkor telt be a pohár nálam, és tettem ezt vele. ☺Amúgy én sem bírom, ha sír. Zavar borzasztóan, nem hagytam soha egyiket sem.

2016. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

ugyanez volt velunk is. amikor mar elkezdett fogyni a sulya mert nem aludtunk es ne fejlodott, en betettem a cumit melle es a sirni hagyas mellett dontottem. bejarkaltam hozza de teljesen ertelmetlen volt (7 honapos volt ekkor). korulbelul 40 percet sirt aztan elaludt (en ekozben kint sirtam a ferjem meg nyugtatott). vartam hogy fel ora mulva ismet felkel es kezdhetjuk elolrol de nem kelt fel. reggel bementem ott aludt cumival a szajaban. egyszeruen rakenyszerult es elfogadta. onnantol tobbé nem kelt ejjel nappal 3 perc alatt elalszik cumival ha ejjel meghallom h felebredt akkor is vissza alszik ket perc alatt. 2 ev eltelt azota az ejszaka ota es egy nagyon nyugpdt kiegyensulyozott es mosolygos baba, nagyon jo a viszonyunk. nagyon sok ismerosom panaszkodik hogy az o gyereke milyen hisztis es hogy fel ora az altatas. persze nem beszelek rola hogy milyen ara volt de nem azert mert szegyenlem - hiszen az egeszsege kezdett ramenni - hanem mert ugy gondolom teljesen jelentektelen igy 2,5 ev tavlatabol hogy egyszer sirt fel orat egy oszi hajnalon, 6 hos koraban...azota sem siros baba csak ha jon a foga vagy mar nagyon almos...egy tunderke. szoval en azt mondom ha tenyleg olyan kimerultek vagytok es nincs mas kiut akkor adj egy eselyt ennek a dolognak. de egy biztos: ezt tenyleg csak ugy lehet hogy kovetkezetesen, nem cicire rakni, hanem kivarni mig elalszik nelkuled.

le pontozni nyugodtan le lehet. tul vagyok mar ezen :)

2016. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ok, értem, hogy a sírni hagyáson kívüli tanácsot vársz, de azért leírom, hogy nálunk az vált be. 9 hónapos volt amikor úgy döntöttem hogy a sírni hagyáson kívül MINDENT kipróbáltam, tehát az az utolsó lehetőségem, hogy 50 percnél tovább aludjak egyszerre éjszaka :-)

Az adott éjszaka 2-20 percet sírt, felvettem-letettem a sírás közben párszor. Majd 2 óra körül elaludt egészen reggel 7-ig!! Másnap egyszer sírt 20 percet és azóta átalussza az éjszakát-22 hónapos. Viszont az éjszakai cicimegvonás után 1 héttel már nappal sem akart szopizni. A tápot első perctől szereti, azóta is kap csak már Junior tejitalt. Este megkapja a cumisüveget, megissza és alvás reggelig. Kiegyensúlyozott, nyugodt baba. A lepontozásokat előre is köszönöm!

2016. ápr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem az a baj, hogy nem jó a tejem, mert hízik. Na meg ha éhes lenne, akkor enne ezerrel amikor felkel, de nem, párat szív és alszik. De egyébként nem fogadja el a cumisüveget abszolút, úgyhogy esélyem sincs a tápszerrel próbálkozni.

Én a súlygyarapodás miatt nem aggódom, mert ha nagyon gáz a helyzet, együtt alszunk, szóval ő azért alszik, idáig szerintem nem jutunk el. Amúgy megértem, hogy ebben a helyzetben már nem láttál más kiutat, de én 5 percig sem bírom hagyni. Komolyan, rohadt gyenge vagyok, de egyszerűen nem megy, képtelen vagyok rá, úgy érzem 1 perc után, hogy szó szerint bedilizek.

Azt már próbáltam, hogy nem megyek egyből, ha szól, akkor sírás lesz belőle, míg nem megyek. Nem alszik vissza sajnos :(

2016. ápr. 2. 23:14
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor aludj vele egyutt. nalunk az sem mukodott.
2016. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!