Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit rontottam el, mit csinálja...

Mit rontottam el, mit csináljak, hogy nem szokik be? Retteg, sír, élet-halál harcot művel, azt hiszi soha többé nem létezek.

Figyelt kérdés

amikor otthagyom(kiküldenek), komolyan, az egész utcán több háztömbnyire hallani hogy sír a gyermekem, egészen addig, míg vissza nem megyek.

az igazgató szerint ez természetes, hiszen lázad a helyzet ellen, hogy anya elmegy. a gondozó szerint "csak be kell törni a gyereket"...


csakhogy ez még hagyján, hallottam már sírni az idegeim már erősebbek, de amikor visszamegyek, úgy csimpaszkodik rám, és "elomlik" a kezeimben, ahogy soha de soha nem csinálta még. komolyan még azt hiszi, ha elmegyek, örökre elveszít. hiába már elmúlt 1,5 éves és ismeri a "tárgyállandóságot" hogy ha nincs jelen valami, attól még az nem tűnik el, akkor is ez van a bölcsiben.

tudom hogy nekem pont nyugodtnak kellene lenni, meg bíztatni őt, hogy jó hely, ezt is csinálom neki, de igazából rettegek, mert holnap hétfő...


2016. jan. 4. 00:43
 1/9 A kérdező kommentje:
szóval decemberről januárra át lett téve a beszoktatás..
2016. jan. 4. 00:44
 2/9 anonim ***** válasza:

húgom hasonlóan viselkedett az óvodában

az az alap helyzet hogy ha anya délutános ő vitte apa hozta egyébkét meg fordítva

csak akkor volt gond ha anyu vitte mert tudta hogy anya akkor még otthon délelőtt van és ráér vissza rohangálni

ha apa vitte nem volt semmi gond, tudta hogy apa siet dolgozni délután anyu jön

2016. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Majd betörik szegény gyerek. Kínozzátok csak!
2016. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érett a bölcsire, jó eséllyel januárban a decemberi procedúra fog megismétlődni.

Muszáj már dolgoznod?

Nem tudjátok máshogy megoldani?

Szeptemberben meg lehetne újra próbálni.


Nekem két gyerekem is 2 múlt, amikor bölcsisek lettek és szerették.


Mert az a"normális kategória" beszoktatáskor, hogy kicsit sír, amikor elmész, de általában egy percen belül már nem sírnak utána. Viszont ha érkezésedig üvölt, az semmiképp nem oké.

2016. jan. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van,ha kitartóan kínozzátok,majd abba fogja hagyni.
2016. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem érett rá, ez 1,5 évesen még nem csoda. 2 évesen nagy eséllyel már nem lenne gond. Nem tudnátok valahogy addig kihúzni?
2016. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is nehezen szokott be,de ez túlzás.Nem érett még rá a gyerek,vedd ki,ne kínozd (amúgy sem hiszem hogy megfelelő az a gondozónő aki szerint a gyereket csak be kell törni mint valami állatot)
2016. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, te már legalább 10 kérdést kiírtál erről a témáról az elmúlt hónapban. Be kell látnod, hogy ebbe a bölcsibe nem tudod beadni. Te vagy az egyedülálló anyuka, ha jól emlékszem. Szerintem keress egy családi napközit inkább!
2016. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi újság, mi történt veletek az elmúlt egy hétben?
2016. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!