Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1-2 hetes kisbabát milyen...

1-2 hetes kisbabát milyen gyakran kell éjszaka kelteni, ha magától nem kelne fel?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 01:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

alvó gyereket nem ébresztünk!!! sose!


az újszülött osztályon sem ébresztik fel, ha átaludna egy étkezést.

2016. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

11: nálunk felébresztették, engem is, a babát is, hogy etessem meg mert sárgul! nem tudok mit tenni, nem vitatkozni akarok csak leírtam a kérdezőnek a tapasztalatom. mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

én 10 napot feküdtem bent, más okból, az újszülöttel, a 4. nap sárgult be, kérdezték is a csecsemősök milyen gyakran szopik...mondtam nappal 3 óránként kel, éjjel 4-5 óránként. erre majd leüvöltötték a fejem, hogy mivel anyatejes, nem iszik vizet, és keltsem fel!! már 10 napos volt, de még mindig sárga, és még mindig keltenem kellett, mikor hazaengedtek vele, és a gyerekorvos mikor kijött, kérdeztem hogy keltsem e a továbbiakban és akkor mondta hogy 2 hetes korig keltsem utána már ne. erről ennyit. aki akar nyugodtan pontozzon. attól még így volt.

2016. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mekkora a baba súlya és mennyit fejlődik hetente.

Én próbának lemérném egy nap, hogy mikor hány ml-t eszik. (Mérés szoptatás előtt és után, ugyanabban a ruhában, pelenkában.). A napi adagja a súlya/6. Ha ez megvan, akkor az már egy jó dolog.

Kb. 4-4,5 kg-os baba már bírja ha éjszaka nem, vagy csak egyszer van etetve, mert van annyi tartaléka, ill. a vércukra sem esik le már annyira hirtelen. (Vannak lusta babák, akik maguktól nem jeleznek és ha leesik a vércukruk, mert mér régen ettek, eleve aluszékonyabbak lesznek és még nehezebben ébrednek. Őket igenis kelteni kell az elején!)

Az éjszaka átalvása ilyen pici babánál egyébként nem azt jelenti, hogy 8-8-ig alszik, mert még rövidebbek az alvási ciklusaik.

Egy nap próbától nem lesz bajod: a fürdést told ki este kb. 9-re, akkor fél10 körül megeteted, majd amikor ébred éjszaka magától.

Ha több, mint 4-4,5 kg és megvan a heti kb. 150 g hízás (havi 5-600 g), akkor eleve felesleges kelteni, hadd pihenjen a gyomra.

2016. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
10: a hasonlat hasonuláson alapuló szókép, nem pont ugyanolyan dolgokat hasonlítunk össze, hiszen akkor az a két dolog ugyanaz lenne, és nem egy hasonlat.
2016. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de rendesen kiakadtam ettől a kérdéstől. Soha nem keltettem fel a lányomat és neveltem más gyerekeket is de sose keltettük etetéshez úgyis tudják mikor kell.

Csak abban az esetben kell kelteni ha beteg és nem akar enni mert gyenge, vagy be van sárgulva, vagy valami más baja de ha egészséges stb akkor nem kell volt olyan ismim akinek nagyon ritkán evett a gyereke de akkor sokat csodálkoztam is

2016. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
14 ki beszélt hasonlatról? Minek jössz ide nyelvtani/irodalmi tudásodat fitogtatni? És amúgy sincs igazad,persze, ne hasonlítsuk össze az egy az egyben ugyanolyan dolgokat, de pl a sört a borral össze lehet hasonlítani, valamint a sört a tojással is,de melyiknek van értelme a kettő közül? Szerintem egyértelmű a válasz.
2016. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.

Az első 1-6hétben 3 óránként, mivel a ttejtermelődét ezzel serkented plussz hogy ne sárguljon és hogy az immunrendszere erősödjön

2016. ápr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

A lusta anyák találták ki hofy nem szabad keltegetni éjjel.

Nekem is mondta az orvos és a szoptatás tanácsadó is hogy keltsem fel minden 3.órában.

2016. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Akkor az összes gyerekorvos, csecsemősnővér, védőnő lusta anyuka (esetleg apuka), mert ők mind azt mondták, hogy nem kell kelteni.
2016. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Írta pár ember hogy neki az orvos keltette fel és én is írtam higy orvos mondta tehát miről beszélsz?

Az már nem minked ;)

2016. ápr. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!