Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alussza végig (vagy...

Miért nem alussza végig (vagy legalább miért nem alszik többet) éjszaka?

Figyelt kérdés
8 hós lesz a kisfiam a héten, 2 hós kora óta tápszeres, napközben már csak kanalas bébiételt vagy a levesből zöldséget eszik, hús is van az étrendjében, szóval elég laktató (gondolom én). Ennek ellenére éjjel is nappal is percre pontosan 3 óránként felébred és éhes. 120-150 ml tápszer az adagja éjjel. Így pontosan 7x eszik egy nap. 10 kg és 75-76 cm. Ha szomjas volna, vagy engem keresne, megvagyok-e még, az nem zavarna annyira, de folyton éhes. Nem kéne egy kicsit tovább bírnia és tovább aludnia? Ti hogy vagytok ezzel, hasonló korú babák anyukái?

2016. febr. 29. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 1 éves koráig éjjel-nappal 2 óránként etettem-ez volt az igénye-, és nem volt sok. Nekem kicsit sok volt az ébrenlét, de kibírtam, itt vagyok.
2016. febr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az en fiam ennyi idosen 8-9x evett. Szerintem az ehseg ebreszti. Napkozben surubben etesd, akkor kevesbe kel ejjel. De min egyszer igy is fog, teljesen normalis.
2016. febr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tapszerbol tobbet kellene kapnia. Legalabb fel litert naponta. Neki meg nem eleg a hazikoszt onmagaban.
2016. febr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha "időben" meg akarom etetni, amikor ő még nem jelez, akkor kín szenvedés az etetés. Éjjelenként megeszik kb fél litert (450 ml), annyit adok neki, amennyit kér, van, hogy nem tudom már belediktálni a 150-ből az utolsó 30-at. Ilyenkor különben rögtön visszaalszik, ahogy jóllakott. Bibiételt eszik általában vagy gyümölcsöt tejpéppel, vagy ha olyat főzök, akkor abból pépet készítek. De akkor 8 hósan a 3 óra éjjel is, normális, azt mondjátok? Csak azért gondoltam, hogy nem az, mert ez hónapok óta így van, tényleg 2-3 hónapos kora óta (akkor még napközben is nyilván tápszert kapott) Csak úgy vártam, hogyha rendes kaját fog enni, akkor az jobban telíti majd.
2016. febr. 29. 12:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Normalis, minden gyerek mas. Jol fejlett kisbaba a parameterei alapjan. 1 eves kora korul majd lassulnibkezd a sulygyarapodas es a novekedes, utana kevesebbet eszik. A leiras alapjan viszont most egyertelnzen ehes. Akkor oedig ennie kell. Akar ejjel is.
2016. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Normális és valóban minden gyerek más. Első nekem még 2,5 évesen is kelt éjjel 1x, és megivott 2 dl tejet. Megitta majd visszaaludt. A kisebb pedig kb 10 hetes kora óta "végigalussza" ( kb este 9-től hajnal 4-5-ig) az éjszakát.

Kiváncsi leszek majd a harmadikra :)

2016. febr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!