Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől van így felpörögve...

Mitől van így felpörögve délutánra/estére a kisbabám?

Figyelt kérdés

10 hetes a kislányom és kb 2-3 hete szerintem nagyon keveset alszik nap közben. Délelőtt megvan a 2 óra délután változó 1-3 óráig terjedő alvás mikor hogy. Viszont onnantól hogy délután felkel 4-5 óra tájban fent van egészen fél 11-11-ig. Nem sír, de ugye foglalkozni kell vele mert igényli, ezzel nem is lenne gond, de már 9 körül ki vagyok nyúlva na meg a férjem is hisz ő meg korán kell dolgozik egész nap. Éjszaka van hogy 6 órát is alszik, de van hogy kel 3-4 óra után meg rá 2-3 órára is. Csak szoptatom (1-2 alkalommal kellet pótolni tápszerrel) kávét kólát ilyesmit nem iszom illetve csak gabonakávét ami koffeinmentes. Kevesebb cukros dolog kellene? inni vizet iszom meg laktoherbet illetve alkoholmentes sört a tejcsi miatt. A védőnő azt mondta alkati kérdés, de már hulla fáradt vagyok.

Ötlet hogy mi miatt pörög ennyire? Vagy tényleg alkati? :P

Előre is köszönöm a válaszokat



#kevés alvás #ébrenlét #felpörgött baba
2016. ápr. 11. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen kevesebbet alszik és azóta van így felpörögve, akkor lehet az a baj. Van egy pont a babáknál amikor álmosak, ha nem tudnak elaludni akkor újra felélénkülnek, túlpörögnek. Majd telik az idő és hát igen, lehet cipelni őket a lakásban vagy szórakoztatni folyamatosan, legalábbis az enyém így reagál az ilyen helyzetekre ami meg szokott esni sajnos mert nagyon nehezen tudom elaltatni és nem mindig sikerül.

Letenni aludni szinte csak akkor lehet, amikor már a következő alvás lenne esedékes.. azaz 1 alvás úgy marad ki, ahogy van.

2016. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek... Ez tényleg alkati kérdés. Vannak tipikusan reggeli, meg éjszakai emberek. Az én kisfiam 6 hetes korától full tápszeres volt, most 17 hónapos, és 11-éjféltől reggel 9-ig alszik. Régebben napközben 3*fél-1 órát aludt, pár hónapja áttért az 1x2-3 órás alvásra. Próbáltam átszoktatni úgy, hogy korábban fürdettem, vagy reggel előbb felvettem, de csak azt értem el, hogy folyton nyűgös volt. Nemtom... Én már csak a bölcsödében bízom :-)
2016. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

én is gondoltam arra 1. válaszoló mint ahogy a felnőtteknél is van átesik a holtponton és pörög tovább. pedig próbálom altatni ha látom h fáradt...

és akkor mèg jönnek a hülye kérdések mit csinálok itthon a baba mellett!!! :/ :S

2016. ápr. 11. 09:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Miénk is kicsit hasonló. 5 hetes. Ő nagyon nyugodt, halvérű baba egyébként, de este 7 és 9 között üti a forgóját, ahogy eléri, sírdogál néha, cumit kér, foglalkozást kér. Amúgy egész nap jól elvan, nézelődik vagy alszik, csendben van.


Azt olvastam az egyik könyvünkben, hogy az esti ébrenléti szakasz önmagában nem baj, hanem habitus kérdése, tényleg vannak reggel és este aktív emberek.


A miénk mondjuk az éjszakákat kezdettől végigalussza, de a tanácsom az lenne a te esetedben, hogy teljesen kivagy már, hogy a férjed legyen veled ebben a dologban. Ne "segítsen", hanem legyen partner. Fáradt lehet, persze, de együtt vállaltátok, sajnos ez ilyen. Az én férjem is fáradt, de tudja, hogy egy csapat vagyunk. Nem teheted tönkre magad egyedül, mert a gyereknek mindkettőtökre szüksége van.

2016. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a férjem partner amennyire az ereje bírja. de olyan melóhelye van ahol igencsak észnél kell lenni nem bóbiskolhat el.
2016. ápr. 11. 09:32
 6/8 anonim ***** válasza:
keveset alszik??? ha az én lányom 10 hetesen délelőtt 2, délután 1-3 órát aludt volna a kezem összetettem volna :) baba függő de ilyenkor már van amelyik napközben összesen 2-3 órát alszik, tehát egyszerűen azért pörög a babád szerintem, mert nem fáradt. Az hogy éjszaka azt csinálja amit, az is teljesen normális szerintem, a babák a környezetemben mind így viselkedtek/viselkednek, az én lányom is, hol egyszer hol kétszer szopizott, nincs ezzel semmi gond, kicsi még, szoptasd meg....hidd el a 2-3 ébredés 10 hetesnél egyáltalán nem egy rossz arány, lesz ez később 5-6 is :)
2016. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez már offolás de hogy bírtátok fizikailag?!
2016. ápr. 11. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:

az 5-6 ébredést? hát én nagyon nehezen. főleg mert nekem minimum 1 óra mire visszaalszok, tehát az 5-6 kelés azt jelentette hogy kb. 2 órát aludtam napi szinten. főleg h a lányom napközben sem pótolta be, ő nappal is csak 2*1 órát aludt, de annak már örültem, és akkor viszont nem volt értelme lefeküdnöm...

én 6-7 hónapos korában cumira szoktattam mert már nem bírtam, rá ment a kapcsolatunkra a nem alvás, nem tudtunk normálisan játszani, a férjemmel is csak ment a vita, hogy miért a cicivel altatom stb. nem mintha neki lett volna jobb ötlete. De végül is megoldottuk. De volt egy kis sírás.

2016. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!