Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nyűgös, problémás a...

Miért nyűgös, problémás a babám állandóan? Ma totál kicsinált.

Figyelt kérdés

9 és fél hós kisfiú. NIncs olyan nap, hogy ne sírna, egy nap többször nyöszörög, hisztizik, sokszor keservesen sír, sokszor az álmosságtól kezelhetetlen, de aludni nem akar többet napközben. Ha felkel, utána fél óra múlva újra álmos, dörzsöli a szemét. Nagyon nyugtalan baba. Egész nap meg se lehet állítani, feláll, lépked kapaszkodva, fel van pörögve, és közben sokat sír.

A barátnőm babája volt át nálunk tegnap, ugyan ennyi idős, csak ő kislány. Sosem sír, mindig nyugodt, egész nap nevet, magától alszik napközben is, mindenhova lehet menni vele, mert nyugodtan végig üli.

Más babája is ilyen problémás, sírós, vagy én rontok el valamit? MIndig ilyen volt, hol jobb, hol rosszabb időszakokban. Sírva ébred általában. Mi lehet a baj?

Foga még nincs.



2012. márc. 16. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor esélyes,hogy a fogai miatt nyűglődik.

Az én lányom 18 hónapos és ő sem volt soha egy nyugodt baba,de amikor jön a fogacskája őrület amit művel:(Most is kb egy hete még szinte nem is evett,egész nap sírt mindenért,aztán ma észrevettem,hogy már kint van a hegye a szemfogának.Ma már szépen evett is.

Szóval nem akarlak elkeseríteni,de ha a foga miatt csinálja akkor ez még eltart egy darabig.

Csak próbálj meg nyugodt maradni.Kitartás!!!!

2012. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A gyerekek többsége ilyen. Nem te rontod el. Ő ilyen típus. Az én egyik lányom ilyen. A másik sokkal nyugisabb. Pedig ugyanúgy nevelem őket.
2012. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az éjszakai alvás után is nyűgös délelőtt? Vagy "csak délután kezdi, mikor már kialvatlan?

Kisfiam, ha sírva ébred, akkor azt jelenti, hogy nem aludt eleget - olyankor visszaaltatom. Ő valóban csak akkor nyűgös, ha már nagyon álmos.

2012. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az éjszakai alvás után egy órát elvan, utána kezdődik a "balhé".

Vissza altatom, aztán már nyűgösen kel, és az egész napra kihat.

2012. márc. 16. 21:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Még egy tipp:

Kisfiam nappal elég keveseket aludt. Egyszer délután magam mellé vettem és mellé feküdtem - nem akartam elhinni, ugyanis így aludt 3 órát! Azóta ha megébred akkor én is lefekszem, és odaveszem magamhoz.

Van hátulütője: már éjjel is kisírja magát mellém - de így legalább ő is alszik meg én is.


1 éves

2012. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A most 14 hónapos kisfiam hajszálra úgy viselkedik, mint a tiéd.:( Mindig ilyen volt, mára kicsit javult a helyzet, illetve ha hagyom mászni, bármit lepakolni, akkor nem nyűgös. Én már tudom, hogy nem én rontottam el, mert van egy nagylányom is, aki pedig pont olyan angyali nyugodt baba volt, mint a barátnőd kislánya. Sejtettem, hogy nem lehet még egyszer ekkora szerencsém...:))) Kitartás, és ne hibáztasd magad: ők ilyen természetűek, nehezen viselik a kellemetlenségeket (pl álmosság, fogzás, éhség), mindent azonnal akarnak, türelmetlenek, kis harcosok. Talán felnőttként lesz előnye is ezeknek a tulajdonságoknak, addig pedig sok türelemmel és szeretettel "nyesegetjük" őket.:)

Ja, és esélyes, hogy a következő babád neked is nyugis lesz!:)

2012. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A mi napjaink is általában ilyenek, igaz, az én fiam még csak 6 hónapos. Amikor ilyen hozzászólásokat olvasok, mindig megnyugszom, hogy nem én rontottam el, de amikor itthon egyedül próbálok boldogulni vele, akkor nekem is az jár a fejemben, hogy mit rontottam el, vagy mit csinálhatnék másképpen... Nálunk az a megoldás, hogy gyakran áthívok egy-két családtagot babázni. Ilyenkor ő is jobban érzi magát, mert nagyobb körülötte a sürgés-forgás, én pedig legalább tudom végezni a dolgomat. Az altatás viszont így is nehézkes, de ha mellé fekszem, és magamhoz húzom, akkor általában sikerül. Aztán észrevétlenül meglépek :)) Kitartást neked!
2012. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rájöttem, hogy az ammúgy is nyűgös babum most tényleg a foga miatt nyivog egész nap, érzem az ínyét már kicsit szúrja át a lenti fogacska.

Asszem ez egy hosszú időszak kezdete. :(((

2012. márc. 17. 09:54
 9/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok ismét. Ne aggódj, nem minden foggal szenvednek meg annyira! Az elsőt nálunk is nagy "nyivogás" kísérte, de a következő négyet pl észre sem vettem szinte, amikor kibújtak 1 hónap leforgása alatt gyors egymásutánban. Azóta minden reggel fogellenőrzést tartok pelusozás közben, nagyon élvezi, hogy anya kukucsol, van-e újabb fogacska.:D
2012. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szia.Tudom régi a kérdés.De én ugyan ezzel küzdök.6 hónapos, jön a foga, előtte a hasa fajt, szinte minden nap nyuglődik, sir, üvölt...Nem lehet vele mit kezdeni.Nálunk ilyen h magam melle rakom aludni...hahaha, ilyen opció nincs.Van adamo hintaja, néha meg abban is lehetetlen elaltatni. Egyszerüen csak hisztis, mindig valami baja van, nem ér el vmit, sír!Nem adok neki oda vmit sír, pelenkázni nem lehet mert elfordul és sír, öltözni utál, üvölt közben.Borzasztó.Ki vannak tőle az idegeim. Kinövik a nyügös két emberes babak ezt? ( -probaltam mar, kupot, kenöcsöt, nurofent, homeopatiat ....stb, ezeken tul vagyunk) babakocsizni szeret és fürdeni, na meg a vallamon lenni és PONT.
2017. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!