Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor vegyük ki a 2 rácsot a...

Mikor vegyük ki a 2 rácsot a kiságyból?

Figyelt kérdés

A lányunk 1,5 éves és elgondolkodtam, hogy mikor kellene kivenni a rácsokból 2-3 db-ot.

Tudni kell róla, hogy folyton mozgásban van a kiságyában. Félek, hogy addig forgolódik, míg ki nem esik a rácsok helyén létrehozott lyukon.

Vagy ez csak az én félelmem?


Véleményeket, tapasztalatokat várnék.

(Senkit nem pontozok le.)



2016. ápr. 20. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

ha ettől félsz, tegyél az ágy mellé egy másik szivacsot, vagy vastag takarót.

szerintem már simán kiszedheted... ha a gyereknek van rá igénye, hogy ki/be mászkáljon. viszont így előfordulhat, hogy egyszercsak éjjel megjelenik közöttetek :)


tapasztalatom nincs. 1 évesen elcsomagoltuk a kiságyat. most 5 éves, és még mindig simán leesik az ágyról, pedig franciaágyon alszik. belakja az egészet :D

2016. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy köztünk kötne ki, mert csak a kiságyában alszik születése óta.

Egyszer akartam, hogy velem aludjon, de ott állt a kiságy mellett, hogy tegyem be :)

Igazából azért félek az eséstől, mert 7 hónaposan leesett a mi ágyunkról és nagy sokk volt nekem. Mi van, ha fejjel előre esik ki??

2016. ápr. 20. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát, akkor a fejét üti be, nem a lábát :o


neked nagy sokk volt, neki ezek szerint nem annyira.

nem olyan magas ám a kiságy... az ijedtség ilyenkor nagyobb, mint a fájdalom.

ráadásul ha csak a 2 rács hiányzik, akkor klasszikus módon kiesni/zuhanni nem fog onnan... max szépen lassan kitolat pl álmában a lyukon :D

2016. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi amikor levettuk a racsokat akkor egy nagy takarot tettunk a kisagy szelere ugy hogy a foldre is leert. Ha leesett akkor azzal egyutt :)
2016. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen a kiságy. NEkünk az első gyereknél egy olcsóbb fajta volt, amiből 19 hónaposan magától kimászott. AZ is tök balesetveszélyes, mert leeshet mászás közben. Ezért ekkortól nagy ágyban aludt már.


Második gyereknek masszívabb kiságya volt, kb 5-10 cm-el magasabb, mint az elsőnek, ebből 20 hónaposan szedtünk kis két rácsot és imádta! Arra gondoltam mért nem szedtük ki előbb.

Szerintem valamikor 1,5-2 éves kora között ideális kiszedni, akár tehettek egy próbát és 1-2 nap alatt megszokja. AZ enyém mondjuk első héten még sokat kimászkált mikor leraktam aludni délutáni alváshoz (egyedül szokott elaludni), ma meg már van hogy ebéd után maga megy aludni a kiságyba :-) Bebújik és lefekszik :-)

2016. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerintem elég masszív az ágyunk. (A rácsok is magasabbra érnek, mint amit az egyik ismerősünk most vett. Gondolom ez is sokat számít.)


Ilyen ágya van a lányunknak: [link]

2016. ápr. 20. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!