Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan közöttetek akinek a...

Van olyan közöttetek akinek a babája cicin aludt el, de minden gond nélkül leszokott róla magától?

Figyelt kérdés
4 hónapos a lányom. Nappal már egyedül alszik el a kiságyban cumival, de az esti cicin alvásról nem mond le. Amíg el nem alszik rajta kell, hogy legyen, különben hatalmas patáliát csap! Jó esteben 5-10 perc alatt már durmol is, de van hogy 20 perc után is felébred, ha kiveszem a szájából és addig sír, amíg vissza nem kapja. Este nem hajlandó a kiságyban cumival elaludni. Szerencsére éjszaka ezzel nincs gond 1-2szer kel fel és ha nem is alszik vissza azonnal evés közben, csenden elvan a saját ágyában. Sosem hagytam magára mikor sírt. A nappali elalvásnál azonban felügyelettel "sírt" (inkább könnyek nélkül hisztizett a fáradtságtól) 20-30 perceket eleinte, mivel már a kezemben is sírt, ha az ágyamba vettem is sírt, úgy voltam vele akkor a saját ágyához szokjon inkább. De végig ott voltam és beszéltem hozzá, simogattam, ha nagyon keserves lett akkor pedig felvettem. De este ez sem működik, mert képes 1-2 órán keresztül is ezt játszani. Baja nem lehet, mert ha felveszem vidáman sikkantgat és gagyog. :) Mindenkitől azt hallom le kell szoktatnom a cicin alvásról, de érdekelne, hogy volt-e olyan aki magától abbahagyta, mikor megért rá?
2016. ápr. 26. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Lányom magától hagyta abba, 18 hónapos volt akkor. Aztán az egész cicről is leszokott 19 hónaposan.
2016. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11hósan egyik napról a másikra leállt vele. Még én voltam szomorú, ő szoktatott le engem :)
2016. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

nekem szinte mindig azon aludtak el

evés alvás

ahogy csökkent az alvások száma ugy a cicizésé is

2 évesen hagytuk abba a reggelivel

de addigra gond nélkül átszoktak a sima mesélős altatásra :-)

3 gyerek

2016. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő 1 éves kora táján szokott le a cicin elalvásról. A nagyobbik azzal a lendülettel le is szokott a szopizásról, a kicsit még szoptattam pár hónapig, de el már nem aludt rajta.
2016. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még csak 4 hónapos, mért kéne leszoktatnod a cicin elalvásról? ENyém még 1,5 évesen is cicin aludt el este, mi ezzel a baj? Addig nem is jutott eszembe erről leszoktatni. 22 hónaposan szoktattam le végül.

Hadd cicizzen, a tiéd még nagyon-nagyon pici!!! Mért akarod sírni hagyni? Hiába vagy ott mellette, ha sír és nem nyugtatod meg, mert nem kaphat cicit csak azért mert valaki ismerősöd azt mondta.

2016. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg neked ez jó, addig ne érdekeljen ki mit mond.


A lányom 8 hónaposan, a nyaralásunkkor szokott le.


A fiam 4 hónapos lesz lassan, úgy alszik el. Nekem/nekünk így jó :-)

2016. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Éppen, hogy nem akarom sírni hagyni! :) Amikor 1-2 órát sírt az azért volt mert nem aludt el cicin - pedig fáradt volt. Mivel a takarodó időpontjához ragaszkodom, ilyenkor már nem viszem ki a félhomályból játszani, hanem próbálom altatni. Csupán meg akarom magam nyugtatni, hogy másnál is megoldódott gond nélkül a cici nélküli alvás. Nem az ismerőseim a védőnő és a doktor nénink piszkál vele. De persze hülye nem vagyok, ha elalszik nem fogom felrázni. :) És így egyszerűbb is az esti altatás, mint könnyekkel.
2016. ápr. 26. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb 7 hónapos koráig cicin aludt el, ill. az mindig megnyugtatta. 1 éves kora előtt maga szokott le. Ha vmi jól működik, ne változtass rajta. Te vagy vele egész nap, te tudod, mire van szüksége. Ne hallgass másra!
2016. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!