Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Félek, hogy nem kap levegőt?

Félek, hogy nem kap levegőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a problémám, hogy 4 hónapos kislányom elkezdte szopni az ujját, de nem az ujjszopással van a gondom, hanem azzal, ahogy szopja. A hüvelykujját szopja, de a többi ujjával meg a tenyerével befogja az orrát mikor hason alszik. Állandóan azt lesem, vajon kap-e levegőt. De ha nem kapna, akkor csak elvenné onnan a kezét nem? Biztos csak túlaggódom a dolgot, de szerintetek? :D :D
2016. máj. 4. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ó tudom, ez milyen. :D Fiam 1 éves koráig így szopta az ujját (akkor egyik napról a másikra leszokott róla). Kap levegőt, nyugi. :)
2016. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor jó, nem aggódok feleslegesen. Most is így alszik, és frászt kapok, hogy befogja az orrát, de ha jó így neki...
2016. máj. 4. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Párszor én is kiszedtem a kezét a szájából, h ne takarja az orrát, de visszarakta ugyanúgy. Ha rossz neki, nem csinálja. :)
2016. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

enyém 6 éves, de még mindig oxigénhiányos állapotban alszik el, 10 hónapos korától kispárnát rak a fejére elalváshoz.

2,5 éves koráig használtuk a légzésfigyelőt, legjobb barátom volt :D

2016. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs légzésfigyelőm, szerintetek vegyek?
2016. máj. 4. 11:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is így alszik, anyukám azt mondta, hogy még nem látott ilyen speciális újjszopást, de ezek szerint vannak még babák akiknek így kényelmes 😃 Nálunk ráadásul hiába rakom őt középre a kiságyban, fél perc múlva már kint van a szélén és belefúrja a fejét a rácsvédőbe is. Nem tudsz ellene tenni semmit, ha nyugtalan vagy, vegyél légzésfigyelőt, nekünk van, így én is jobban alszom
2016. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ugyanezt csinalja meg mindig a lanyom. Pedig mar 2 eves.Nekunk volt legzesfigyelonk, amugy is fontosnak tartom,de ilyen esetekben meg amikorbbeteg volt kimondottan áldottam azt aki kitalalta.
2016. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem nincs is rácsvédőm, pont ezért vettem le, mert Ő is állandóan belefúrta a fejét. Meg mindent eltávolítottam amit a szájába tömhetne, tehát a gyereken kívül semmi nincs az ágyban. Azért nem vettem eddig légzésfigyelőt, mert van ismerős baba akinek van, és állandóan riaszt, az anyjáék meg szívrohamot kapnak egyfolytában, és ők mondták, hogy ijesztgetésnek jó, de hogy felnőttünk mi is enélkül blabla.. De erre nem számítottam, hogy a gyerek majd befogja az orrát :S Úgy látom meg kell gondolnom ezt a légzésfigyelő dolgot.

Köszönöm a válaszokat

2016. máj. 4. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Na én sokáig szopiztam az ujjam, és mindent a fejemre pakoltam, párna, takaró. A szüleim válása úgy hatott rám, hogy 8. Osztályig ezt csináltam. Csak anyu tudta, osztálykiránduláson pl nem. Megnyugtatott.

Na de nem ez a lényeg, hanem h Anyu szerint éjjel azon aggódott, h kapok e levegőt, nem látszottam a takaró alatt, a paplan emelkedése sem volt látható, hangtalanul vettem a levegőt. Én is az orrom elé tettem a kezem, az illat megnyugtatott.

Csak azért mesélem el, hogy tudjátok ez sztem így megy.

2016. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*látszódtam..
2016. máj. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!