Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek! Éjjel sokszor alig...

Félek! Éjjel sokszor alig alszom, attól rettegek, hogy megszólal a légzésfigyelő! Ha megszólal mit csináljak, szorongok ettől! Amikor megszólal akkor még vesz levegőt, vagy már nem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 20:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a légzésfigyelő felesleges. Sokszor akkor is megszólal, ha semmi baj, és csak idegesít téged. A legjobb, ha magad mellé veszed a kicsit, és akkor "hallod", hogy szuszog. Hidd el, az anya a legjobb légzésfigyelő.
2009. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél emiatt ideges!

Nem volt a légzésfigyelőhöz egy kis füzet amiben le van irva minden?

Ha megszólal felkapcsolod a villanyt (ha erre,ill a riasztás hangjára sem kel fel) kiveszed a kiságyból én tuti megráznám de ezt elméletileg nem szabad,ráfektetni egy kemény felületre háttal a fejét egy picit hátra hajtani kitisztitani a száját pelussal és lélegeztetni kell.Mindezek közben sos mentőt hivni újszülött újraélesztése cimszóval!!

De ne izgulj ennyire ez nagyon ritka szerencsére.A légzésfigyelő akkor szólal meg ha nem vesz levegőt.

2009. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%
Nem felesleges egyáltalán.Nem kell félni ha megszolal előttem már leirták mit kell tenni,de a babák jó része felébred a hangjára. Nem szólal meg tévesen ha jól állitod be az érzékenységét,és a tévhitekkel ellentétben ha alszol nem fogsz arra felébredni hogy nem szuszog a gyereked!
2009. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Sztem meg nagyon hasznos!Sőt a nagyágyban a párnák között 90%al esélyesebb hogy bekövetkezik a bölcsőhalál.

De ha nem akarsz aludni,rakd magad mellé,amugy meg úgy sem kelnél fel arra hogy kimarad a légzése!

2009. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
az én babám több mint 8 hónapos, nagyon ficánka, egész éjszaka pörög forog, heti egyszer még mindig megszólal a figyelő, mert lemászik róla. félálomban bemegyek, és arrébb rakom a gyereket.:) nekem ennyit megér.
2009. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mozgás hiányt figyel, azt jelzi, ha bizonyos ideje semmilyen mozgás nem történt.


Én úgy tudom már van olyan is ami a sípolás mellett vibrál is, és erre a jelzésre a csecsemő is felriad.


Remélhetőleg csak akkor fog megszólalni, amikor a csöppség lekúszik róla.

2009. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj,nem lesz semmi baj. Nekünk orvosi utasításra kell használni,volt 1 légzésleállása a kórházban.

Néha beriasztott,mert volt,hogy 20 másodpercnél hosszabb szünetet tartott 2 légvétel között,de csak 2 hónapos koráig fordult elő. Ha netán beriaszt,akkor nézd meg,hogy biztosan nem szuszog-e,mielőtt kikapnád az ágyból,ha téves riasztás,kár lenne őt is halálra ijeszteni. De elég szokott lenni a babáknak a riasztás,arra felriadnak,és szuszognak tovább. Én ápolónő vagyok,de eleinte én is sokat aggódtam,de nagyon megnyugtató,hogy a légzésfigyelő éjjel-nappal "figyel"

2009. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell idegeskedni a légzésfigyelő azért van, hogy végezze a dolgát!


Ha kettő is van aza legjobb, ha megszólal oda kell menni és felvenni a gyereket, és felébreszteni.


Ennyi..

2009. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem alszik velem ! Jó a légzésfigyelő megbízható! Abban bízom ,ha mégis megszólal elég a "felrázás "!Szerintetek is elég csak valami inger ilyenkor ??
2009. nov. 30. 21:08
 10/37 anonim ***** válasza:
66%

egyet értek a többiekkel és csak annyit akarok hozzá tenni, hogy a babák ugyanúgy nem felejthetnek el levegőt venni, mint mi.


ilyesmi akkor fordul elő többnyire, ha valami fizikailag nem oké, úgy született.

pont ezt beszéltük a szülésznőmmel is.


(érdekes amúgy, nekem soha eszembe nem jutott, hogy nem kapna/venne levegőt, pedig ilyeszgettek is, még a csecsemős is a kórházba, aki szerint azért nem vesznek levegőt, mert túlmelegednek :))

2009. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!