Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik ha eddig...

Miért nem alszik ha eddig rendesen aludt éjjel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 5 hónapos. Eddig viszonylag szépen aludt éjjel egyszer kelt fel enni. 3 hete óránként felébred és szinte csak úgy alszik vissza ha cicin van és tápszert is kap utána. Már nem veszem ki a kiságyból minden ébredésnél csak ha tényleg nem alszik vissza. Most éjjel többször sikerült visszaaludnia. Ami nekem a legnagyobb kérdés az egészben, hogy vidéken voltunk a szüleimnél múlt héten és ott meg 6-7 órát végigaludt egy pisszenés nélkül. Amint hazajöttünk folytatódik a nemalvás. Már hulla vagyok mert hiába nem veszem ki fent vagyok vele mert nem tudom visszaalszik e.

#alvás #eddig aludt
2016. máj. 19. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
hasonlo...várom ki mit ir....
2016. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam nagyon jó alvó volt 4,5 hónapos koráig. Aztán a mozgásfejlödés megzavarta, és kb 1,5 hónapig kb óránként kelt. Elfogott, beszorult az ágy sarkába. 8-10 ábredése is volt néha. Az tudtam hogy nem éhes, csak egyszer adtam neki enni éjjel ahogy elötte is, 3-4 körül. Addig visszasimogattam, vagy sétáltam vele kicsit. Most 7,5 hónapos. Általában 1x ébred 5 körül enni. Nem kisérleteztem semmi módszerrel, megvártam hogy lecsengjen a mozgásfejlödés okozta zavar. Most magától is szépen visszaalszik ha megébred.

A fogzás is csak egy éjszakát zavart meg.

2016. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*elforgott

(második voltam)

2016. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még azt felejtettem el, hogy néha voltak közben 1 ébredéssel szuper éjszakák is...

(2. voltam)

2016. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj ha én kiveszem az ágyból akkor hiába csinálok vele bármit csak etetésre alszik vissza. Ezért igyekszem nem kivenni és hallgatjuk ahogy kínlódik és nagy nehezen visszaalszik. Aztán kezdődik előről. Míg a 3-4 óra evés közti idő le nem telik mert akkor már nem is tud visszaaludni. Míg ha rendesen alszik elvan akár 7-8 órát is evés nélkül. Most is nagy baba már 20 hetesen 73 cm és 8.5 kiló, félek ha egyel többet is eszik egy nap már tényleg óriás lesz.
2016. máj. 19. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy tényleg éhes... Az én fiam se kicsi, 6 hónaposan 9 kiló volt, de ö is belassult. Most már csak lassan gyarapszik. Visszavett az evésböl is. Lassan elkezdheted kóstoltatni is. Az enyémet eleinte órákra kiütötte egy kis gyümi és kevesebb tápszer fogyott. :-) etesd megy egy éjjel és kiderül hogy az éhség-e a gond.
2016. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem jövök rá mi lehet a gond. 1.5vóra alvás után fent van. Esziknegy kicsit és visszaalszik. Alszik 2 órát és megint ugyanez. Eddig azért többet aludt. Teljesen kivagyunk az apjával ezektől a rövid alvásoktól. Senki nem pihen eleget mert a gyerek is tiszta hiszti egész nap a fáradságtól. Nappal eddig sem aludt 30-40 percnél többet.
2016. máj. 23. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:

nem lehet h szomjas?ha nem cicit kapna hanem csak inni?én vagyok az első válaszoló,nekünk talán csökken a kelések száma,kijött a hétvégén 2 fogunk:)

(ill. kijött 2 foga a kisfiamnak,mielőtt valaki a helytelen szóhasználatért lepontoz:))

2016. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vizet nem hajlandó meginni soha, gyümölcslevet meg nem adtam még neki. Eddig elvolt plusz folyadék nélkül is, nemhiszem, hogy szomjas lenne. Ma éjjel nagyon jól aludt, 6.5 órát. Semmit nem csinálzam másképp. Viszont jött a front meg a vihar. Szerintem még akkor se ébredt volna fel ha nem dörög az ég. Vihar után is vissza tudtam még tenni és azóta is alszik még. Összességében 11 óránál tart ma. Lehet meglesz ennek még a böjtje..
2016. máj. 24. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!