Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le a babám...

Hogyan szoktassam le a babám a korán kelésről?

Figyelt kérdés

Egy kicsit már kivagyok, eddig megvárta a 7 órát de mostanában 5kor már kezd nyöszörögni és fél 6-6kor már kel. Ráadásul az éjszakák sem zökkenőmentesek. Nem fektetem Le túl korán pl tegnap is 8kor fürdés 9kor ágyban volt, majdnem 10 volt mire elaludt.

Egyébként 8 hónapos még 3x alszik egy nap kb 1,5-2 órákat lehet ez a baj? Elég lenne a 2 alvás egy ekkora babának?


2016. jún. 8. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden baba mas, az enyem ilyen idosen csak ketszer, de inkabb egyszer aludt egy 2ü3 orat delutan, viszont 4 honapos koratol ataludta az ejszakat, egyszer sem kelt fel. Lehet, ha csak ketszer aludna napkozben akkor is koran kelne... mikor van az utolso, harmadik napkozbeni alvasa? es olyankor menyit alszik?
2016. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan 4 körül és max fél 6ig de akkor már ébresztgetem mert ha hagynám tovább aludni akkor még éjfélkor is fenn lenne.
2016. jún. 8. 08:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem sem kellene ennyit aludnia nappal, de mivel éjszaka is sz*rul alszik meg korán is kel így pótolja. Csak jó lenne ezen változtatni de hogy?
2016. jún. 8. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok sikert! ;)

Amióta átalussza az éjszakát, MINDIG 5 és 6 között ébred, függetlenül attól, hogy mikor aludt el és nappal mennyit aludt (próbálkoztunk rendesen).

Most majdnem 10 hónapos, 7 hónapos kora óta csak kétszer alszik nappal. Van, hogy csak kétszer fél órát, van hogy 2*2 órát.

2016. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 éves és az elmúlt pár hónapban csinálja azt (mióta átalussza az éjszakát), hogy reggel legkésőbb 6-kor felkel. Emiatt egész délelőtt álmos és délben 2-3 órákat alszik. De nem tudok vele mit csinálni, ha este később, csak 10 körül alszik el, akkor is felkel reggel 6 körül.

Én arra tippelek hogy ez majd ősszel fog változni amikor reggel ugye még sokáig sötét van és akkor jobban elalszik majd. Addig meg kihúzzuk valahogy.

A tiéd még nagyon pici, sokat fog változni az alvása.

2016. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De az enyém még át sem alussza az éjszakát,3-4x kelek hozzá de igazabol csak a cumit kéri vagy egy picit simizem a hátát ha nyűgös de szerencsére 5perc alatt visszaalszik.

Már azon gondolkodom hogy 3-4 felé megetetem hátha úgy tovább aludna.

2016. jún. 8. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 7,5 hónapos, 2x alszik egy nap. Ha 6 körül kel, akkor délelőtt még kb. 1,5 órát is képes aludni. Délután kb. 2 órát alszik. 14-15 h között alszik el. 8 körül fürdés-evés-alvás van. (6 - fél 7 között ébred általában)

Lehet, az a gond, hogy napközben sokat alszik. Ha igénye lenne sok alvásra, akkor szerintem éjszaka is aludna. Próbáld meg szerintem szép lassan egy nappali alvási időt valahogy kiiktatni. Mondjuk jobban lefoglalod valamivel, hogy elterelje a figyelmét.

2016. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Minden baba másképp csinálja :)

2 évesünk nem alszik nappal, csak igen ritkán, cserébe 9-kor ágyban van és reggel 9-ig alszik egyhuzamban. Csak pisilni vagy inni szokott valamikor felkelni. Ha meg alszik nappal... Éjfélig fent van és akkor is 1 órát kell ringatni mire elalszik, aztán alszik délig.

Szóval nálunk már nincs a nappali alvás, mert nem igényli.

2016. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!