Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tehetném könnyebbé az...

Hogyan tehetném könnyebbé az esti altatást?

Figyelt kérdés

Babám 7 hónapos. Napközben kb. 3-szor alszik 1 órát.

Ilyenkor viszonylag könnyen elalszik, hintában, bár egy kis sírás megelőzi.

Az esti altatás viszont egy horror. Ilyenkor ölben ringatom, ő pedig ordít, mint akit ölnek. Játszani már fáradt, nyűgös, semmi nem jó, de elaludni az istennek sem akar. Próbáltam már Viburcol kúpot, végső elkeseredésben Germicid C-t, de nem mondanám, hogy javított a helyzeten. 1-2 óra ordítás után alszik csak el.

Mi lehet a gond ? Mit csinálok rosszul ?


2016. jún. 10. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
nekünk is volt egy ilyen időszak, 9-12 hónapos kora között, kézbe rázogattuk 2 órát,aztán megelégeltük jött a kiságyba betesz, 10perc múlva kivesz,megnyugtat visszatesz kb 1 hét alatt így sikerült rázogatás nélkül altatni aztán magától is elaludt szerencsére
2016. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Altasd a hintában majd csempészd át! Ha nagyon nem akar/tud aludni, a mai napig ezt csináljuk. Most mindjárt 10 hónapos.
2016. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
esti altatásnál a hintában is csak üvölt. igaz itt csak 10 percig, utána elalszik, de ez elektromos hinta és műanyagból van, ha megmozdítom nyikorog össze vissza, nem tudnám anélkül kivenni, hogy ne ébredjen fel.
2016. jún. 10. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Dettó az én 6 hós fiam. Kb 4 napja csinálja. Szerintem túl fáradt. Ma aludt fél7 felé, most fürdetem mindjàrt, eszik és kiváncsi vagyok hogy mi lesz.
2016. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elkezdeném napközben már hinta nélkül altatni. Magától alszik napközben? Úgy értve, hogy látod, hogy álmosodik és hintába teszed; vagy te gondolod úgy, hogy itt az idő az alvásra?

A ringatáshoz, hintázáshoz nem tudok hozzászólni, mert nálunk nincs hinta, illetve ringatni is csak az első 2-3 hónapban ringattam a kislányunkat. 7,5 hónapos, magától alszik mindig a kiságyában. Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, hogy túlpörög, akkor persze 2-3 perc alatt elringatom.

A lényeg, hogy ha láttam rajta, hogy már álmos, bevittem a kiságyába. Ha az esti alvásnál nem tudott elaludni, akkor inkább kihoztam közénk félhomályban a nagyszobába, de nem volt játszás. Max. ölben lehetett, vagy a pihenőszékében. Fél-1 óra alatt elszenderült ilyenkor. Az alvást soha nem erőltettem, rábíztam a ritmust.

2016. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk az valt be h kajaval (tapszer) alszik el. 7kor van furdetes,utana rogton tapszer es alvas. Ha nem eleg ehes akkor nem eszimeg a tapit es nem alszik el,ezert en figyelek h az uzsi legkesobb fel5 korul legyen es utana nem kap enni estig,csipegetnivalot se. Igy eleg ehes fel8 korul,beveri a tapit es elajul:) 10 honapos.
2016. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Nekem anyatejes és elég éhes, de van h csak vergõdik, pedig bõven van tejem. Rájöttem, h túl fáradt.Akkor vergõdik. Legalábbis az én fiam. 2ôrát bír csak fent lenni hiszti nélkül, pedig fél éves.
2016. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!