Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tehetném könnyebbé...

Hogyan tehetném könnyebbé számára az elalvást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lassan 14 hónapos fiam, aki sajnos elég nehezen alszik el délután és este is. Napközben már csak egyszer alszik, 11-12 körül, jobb esetben 3 órát is képes szundítani, rosszabb esetben egy óra után felkel, akkor viszont elég nehéz délután elé nézünk. Este hétkor fürdik, utána még játszunk, olvasunk egy órát. Nyockor önként jelentkezik nálam a kegytárgyaival, megkapja az esti tápszert, beteszem az ágyba. Na, ekkor kezdődik egy jó 30-40 perces "küzdelem". A gyerek ugrál, pattog, dől jobbra-balra, tépi a rácsvédőt, szaggatja a takarót, erre mostanában délután is rászokott. Egyébként én ezt annyira nem találnám tragikusnak, játszon az ágyban, ha még úgy gondolja, lehet mesét hallgatni, értelemszerűen nagyobb korában olvasni, ráhangolódni a lefekvésre. A problémám ezzel az, hogy eléggé balesetveszélyes, mikor vadul, félek, h egyszer nagyon megüti a fejét ugrándozás címszó alatt, szóval szeretném valahogy rávezetni, hogy kicsit kevésbé drasztikusan kerüljön alfába. Mert amúgy mikor elfárad, gond nélkül befordul az oldalára és elalszik akkor is, ha nem állok szigorúan vigyázzban mellette.

Más "baj" (persze, ez sem olyan nagy baj) nincs vele, jóétvággyal, sokmindent megeszik, barátkozós típus, igyekszem sokat levegőre vinni, ahol biztonságosan közlekedhet, ott hagyom rohangálni. Még annyi, hogy az apjával nem élünk együtt, ő külföldön dolgozik, amikor hetente-kéthetente hazajön, akkor elviszi magához egy-egy estére. Most mielőtt a vészharangok megszólalnálak, egyrészt tudom, h az apja nem bántja, molesztálja, stb. másrészt folyamatosan egyeztetünk, h mindent megközelítőleg ugyanúgy csináljunk vele ilyen rituálékban, hogy ne legyen szegény gyerek megzavarodva. Szóval, szerintetek hogyan tudnám lenyugtatni a kis gumilabdát?



2015. szept. 15. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem elég álmos. Én is egyedül nevelem a hasonló korú gyerekem. Nálunk úgy zajlik hogy az én ágyamon játszunk nyugisabb játékot vagy könyvet nézegetünk és ott alszik el, aztán átviszem a saját ágyába. Így nincs küzdelem és mindenki jól jár.
2015. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, viszont az a helyzet, h amikor 8 körül jön az ölembe, akkor már dörzsöli a szemét, kicsit nyüglődik, stb. Szóval ezért teszem be az ágyba, ahol nagyon felvidul. A saját ágy nem rossz ötlet, de egész pici korától szoktattam, h az ő ágyában aludjon el, és ezt nem szeretném elrontani. Egyébként az ő ágya mellett van egy kihúzhatós kanapé, oda szoktam leülni az esti szeánsznál, de az sem zavarja, ha kimegyek a konyhába, vagy a fürdőszobába. Amúgy az se zavarna, ha este 9-fél 10 ig játszanánk, olvasnánk, mert inkább éjszakai bagoly vagyok, de hát ha egyszer 8kor már a fáradtság tüneteit produkálja... bár talán azt majd kipróbálom, h a tápszer után nem az ágyba teszem, hanem hagyom még egy kicsit rohangálni.
2015. szept. 15. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem elég álmos még, az első szemdörzsöléstől azért még messze van az alvás :) Nálunk az vált be, hogy a fürdés az utolsó, ha fürdés után még játszik az kizökkenti, szerintem egy délutáni-esti játszóterezés, séta segíthet, vagy a fürdés utolsó programmá tétele.
2015. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A mozgás nem hiánycikk, ennél többet sztem már nem lehetünk kinn. Hát, akkor valahol itt van a kutya elásva, hogy korán teszem az ágyába. A fürdés régebben nálunk is az utolsó menüpont volt, de attól még jobban felpörgött, nesze neked jóéjszakát, álombaringató, levendulás fürdető. Hát, este kipróbálom, h még egy kicsit rohangálnak a macskával.
2015. szept. 15. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
en is egyedul nevelem es lehet, hogy eleg rosszul, mert husz percet alszik nappal kb. ketszer, es minden ejjel felkel haromszor de van, hogy tobbszor. Sosem volt jo alvo, de most talan a fogzas miatt van ez,amugy 4 hos.de lassan mar nem birom idegekkel, es a derekam se, mert 9 kilo es muszaj cipelni, mert ilyen mozgoalvo :D nem tudom , hogy mi lesz kesobb...hogyan tudnek ezen valtoztatni. nappal alig ker cicit, eddig gyakran kert- jo mondjuk jo husban is van- de ejjel meg ehes lesz es azert kel fel, en meg adok neki mert akkor szinte alig enne egesz nap, csak kis gyumolcslevet kap az anyatej mellett, masreszt felek ha ejszaka sem szivna, akkor elmenne a tejem is annyira keveset eszik mar. szoval fogalmam sincs mit csinaljak..cicin is szeret elaludn is, az jo, csak ne kelne fel husz perc mulva :D amiota szuletett egyetlen ejjelt sem aludtunk at..es mar kel is ugy hallom most is..es termeszetesen a franciagy kozepen alszik :D
2015. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
elozo vagyok- azt hozzatennem hogy hiperaktiv, de durvan, ha esetleg nem lett volna egyertelmu :DD de en nem banom, majd kesobb beiratom sportolni, harcmuveszetre vagy valami es akkor talan le tudja vezetni ezt a rengeteg energiat, addig meg valahogy probalom tartani vele az iramot :D
2015. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Uhh, hat az tenyleg kemeny lehet, nekem egy szavam se lehet. Az én fiam egyebkent tapszeres volt a kezdetektől, nem volt tejem, csak egy minimális, par hétig. En az első par het utan elkezdtem az ágyába szoktatni, nem drasztikusan (nem hagytam órákig üvölteni) de határozottan es következetesen, mert ugy voltam vele, h legalabb ez megkönnyíti a dolgomat.

Elnezest az ekezethianyert de telefonról vagyok es szemiveg nelkul :D

2015. szept. 15. 23:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyebkent ma hagytam meg kinn rohangálni, igy kevesbe durván, de ugyanugy virgonckodott meg az agyban.
2015. szept. 15. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!