Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miután kivettétek a rácsokat...

Miután kivettétek a rácsokat a kiságyból, hogyan teltek az éjszakák?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves elmúlt és azon agyalok, hogy kivegyem-e a rácsot. Hogyan értétek el, hogy a "szabad" gyerek éjjel ne mászkáljon, és ne játékokat pakoljon? Külön szobája van, és alapvetően jó alvó. Miután leteszem, jóéjt puszi és ajtó becsuk. Ezután még kétszer felmegyek hozzá megitatom, aztán alszik.Félek, hogy ha kiveszem, borul az alvása. Tapasztalataitok és ötleteitek érdekelnek.

2016. jún. 11. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

AZ éjjeli alvásukban egyáltalán nem okozott gondot. Olyan sose fordult elő hogy éjjel felkeltek volna mászkálni vagy pakolni, hiszen megszokták már, hogy éjjel a kiságyban alszanak, aztán reggel átjönnek hozzánk.

ELső lányomnak 19 hónaposan vettük ki a rácsokat, a másodiknak 22 hónaposan.

Ha nektek már 2,5 éves akkor már bőven ideje hogy kivegyétek és szabadon mászkálhasson, nem alhat örökre bezárva".

Nekünk csak a nappali alvásnál volt az 1-2 hétig, hogy miután leraktam aludni a kicsit, kimászkált párszor, mert annyira tetszett neki hogy ki tud jönni. De ez is elmaradt kb 2 hét után. Tudja hogy a kiságyban aludni kell.

Szóval ezen ne aggódatok egy 2,5 éves meg már jobban meg is érti a dolgokat, biztos hogy nem lesz gond.

2016. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Mi a matracot vettük ki, azon készítettünk neki alvóhelyet. Imádta, mert a rácsot már nagyon utálta. Lefekvéskor mellé feküdt valaki a szőnyegen, s addig meséltünk, énekeltünk, míg elaludt. Éjjel nem csatangolt el soha, s nem kellett félnünk attól sem, hogy leesik.Forogni forgott, mert máshogy ébredt, mint ahogy lefeküdt:)Legtöbb gyerek örül szerintem, ha megszabadul a rácsoktól.
2016. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Én leszek az ellenpélda. A fiam nagyon jo alvo volt. 6 hetes korátol aludt 10-12 orákat egyhuzamban, nem kelt fel inni, enni..szoval teljesen nyugalomban volt, kulon a szobájában...egészen 2 éves koráig! Ugyanis, akkor vetuk ki a kiságybol és kerult át az ifjusági ágyba. Amikor letettuk, o kijott, visszavittuk 20-szor is, mellé fekudtunk, de attol még jobban beporgott. Ossze-vissza ugrált, táncolt, szétdobálta a játékokat stb. Rácsot tettunk az ajtora, hogy legalább már a szobábol ne jojjon ki, az izzot kivettuk a lámpábol, mivel éjjel is felkelt játszani.. Ennek 3 honapja...és nem jobb! Már egy hete hajnal 3-4 fele felkel, ordit a szobájában, bemegyek, simogatom, félora után kijovok..és ujbol jon a visitás, akkor beteszem magunk koze, ahol csak még jobban felporog. Értsd korbe-korbe szaladál az ágy korul, ugrál rajtunk..majd eroteljesebben rászolok és visszaviszem a szobájába, a hiszti folytatodik reggel 6-ig, utána pedig aludna legalább 10-ig, ha nem ébreszteném fel, mert én 9-re már megyek dolgozni. Lassan idegroncsok leszunk a férjemmel...Egyelore még nem jottunk rá a megoldásra, pedig már az orvos homeopátiás szereket is adott, amitol elvileg le kellene nyugodnia estére..
2016. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as! Igen, ilyesmi félelmeim vannak nekem is. Egyelőre marad a rács.
2016. jún. 11. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsónál az ágy leváltása volt a gond, ha a megszokott ágy marad, csak az ágyból kerülnek ki a rácsok, akkor nem lehet nagy gond.
2016. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező én egy 2,5 éves gyereket már nem altatnék olyan rácsos ágyban amiből nem tud kijönni. Örökké nem tarthatod bent, butaság lenne.

Az meg a legutóbbi válaszolón múlik hogy hagyja hogy 3 hónapja éjjel 2 órát fent legyen a gyerek úgy hogy közben ugrándozik meg pörög, nem hiszem hogy ez az általános.

Ráadásul 2,5 évesen már szobatiszta is lehet, és a rácsos ágyból nem tud elmenni wc-re sem...


Egyébként mi azért vettük le 19 hónaposan a rácsot, mert kimászott a rácsos kiságyból, ami tök veszélyes, szóval inkább levettük...

2016. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, lehet, hogy az uj ágy lett a baj. Viszont a rácsos ágyát teljesen széttorte..nem volt más megoldas, még aznap, a nagy ágyba kerult. (kitorte a rácsokat..addig ugrált benne mig leszakadt...illevt, ahogy a rácsokat kiszedegette, ugy ossze is csuklott az ágy, pedig nem egy ikeas rácsos ágyrol volt szo....na mindegyis)

Hogy mennyire hagyjuk, nem tudom..kuzdunk. Képes 2 orat is orditani éjjel, addig, amig el nem alszik a játékok kozt..hiába van lefárasztva, hiába kap homeopátiás szarokat, nem alszik éjjel (nappal is max. 1 orat). Nem tudom mit lehetne csinálni még.

2016. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kislányom, két hete vettük ki a rácsokat, azóta átalussza az éjszakákat.
2016. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor a 7-es válaszolónál biztos hogy nem a rács kivétele a gond, hanem valami más baj is lehet a gyerek alvásával.

Egyébként szerintem minél később veszi ki annál jobban "megőrül" utána a gyerek, mert szokatlan lesz neki az új.

2016. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!