Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek nagyon nehezen elalvó,...

Akinek nagyon nehezen elalvó, mindenre ébredő babája van, hogy oldja meg az altatást nagytestvér mellett?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, most ért abba a korba, hogy már érzékenyebb a zajokra, mert eddig bármit lehetett csinálni mellette, ha aludt. Ugyanez vonatkozik a szoptatásra is, minden elvonja a figyelmét, el kell(ene) vonulnom vele. De a 3 éves nagyfiamat sem hagyhatom egyedül, ő pedig nem tud mindig csendben lenni, hiába kérem, magyarázom, hogy miért kéne. Így sem szoptatni nem tudom normálisan a kicsit, altatni végképp nem, és ha mégis elalszik már a kimerültségtől, fél órán belül ébred valamire.... (Kiságyban nem marad meg, azonnal ébred, ha leteszem, így többnyire hordozókendőben van a hátamon, de teljes csendet nem tudok biztosítani így sem) Más is van így? Mi a megoldás?
2016. jún. 26. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

2,5 év van nálunk a gyerekek között.

A nagy délben mindig is egyedül aludt el, szóval nem kellett ott lennem mellette, tudtam addig a kicsivel foglalkozni.

Este apa altatta a nagyot, én a kicsit, ezért a nagy olyan sokat nem szokott hangoskodni (persze valamennyit így is mindig de olyankor apa rászól és nincs gond).

Nappal néha szoptatáskor mesét szoktam kapcsolni a nagynak én meg a másik szobában szoptattam addig, persze így is volt hogy a nagy szólt valamiért és abba kellett hagyni de szerencsére a pici általában 5 perc alatt elintézte a szopikat.

Az első évben nappal szinte sose aludtak egyszerre, így amíg a pici aludt addig a naggyal a másik szobában szoktam játszani, ahonnan annyira nem hallatszódnak át a dolgok.

2016. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nővérem van ebben a helyzetben. És úgy oldotta meg, hogy a nagytestvér (szintén 3 éves) is aludt a kicsivel.
2016. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es: a nagy olyan sokat aludt nappal, mint amennyit a kicsinek kéne? mert nálunk a fiam már csak egyszer alszik napközben, max. 1,5 órát, a kicsinek meg négyszer, de min. háromszor ennyit kéne aludnia...


Nehezíti még a dolgot, hogy a picit babakocsiban sem tudom kivinni magunkkal a kertbe, nem marad meg benne, a nagy viszont igényli, hogy kint legyünk... szeretném rászoktatni a kicsit, hogy a kiságyban is aludjon, ne csak testközelben, és vennék egy bébiőrt, hogy ne aggódjak, ha ő bent van, mi meg kint, de addig is... katasztrófa... álmos, vörös a szeme, de nem tud aludni, legalábbis nem eleget:(

2016. jún. 26. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hó van köztük,a fiam ma 1 éves,a lányom még nincs 3,de én mégis úgy oldom meg,hog amíg bemegyek a kisebbel,addig a kislányom a másik szobában nézi a tv-t (pontosabban youtube-on mesét vagy Halász Judit koncertet,szóval nem akármit). Szépen,nyugodtan elvan így,megérti,hogy csöndben kell lenni,csak ritkán szól valamiért,de az öccse viszonylag hamar elalszik,a max az a fél óra. A 2 szoba közel van egymáshoz,szóval a lányom minden rezdülését hallom. Régebben próbaltam őket együtt altatni,de rendszerint kudarcba fulladt,mindig szórakoztatták egymást. Még a lányom sem alszik el egyedül,így több idő,mire mindkettő elalszik,de legalább mindkettővel össze tudok bújni kicsit kettesben,igénylik is. Mondjuk ezt a módszert azért nem lehet 2 óránként minden szoptatáskor alkalmazni...
2016. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és eleinte a kisfiam babakocsiban egyedül elaludt,kinti séták,játszóterezések (bár az hangos) alkalmával vagy akár az erkélyen. A friss levegőn altatni sem kellett,beájult és a nővére beszédét,játszását sem hallotta meg kint.Több ötletem most nincs :(
2016. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az en lanyom 3 eves a kicsi 2 honapos, ne haragudj meg de az enyem megérti, hogy nem visít es akkor tudunk jatszani...

Amig Szoptatok a nappaliban nez egy mesét vagy rajzol valamit es csendben behozza.

Azt az alapzajt amivel közlekedik a kicsinek is tolerálni kell.


Az en nagyon mar nem alszik napkozben egyaltalan, csak ha bolcsiben van.


Este pedig ugy van hogy a pici elalszik addig o férjemmel van kint fogat mosnak fürdenek ilyesmi majd a nappaliban mesélink egyutt az agyaban pedig meg simogatos kicsit.


Egy szobában alszanak..


Szerintem a nagyot kellene megkérném hogy vegye le az alapzajt a kicsinek pedig megkell szóknia valamennyire...


A kertbe en pihenő székbe teszem jobban ki lat belole...

2016. jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem haragszom meg. Az én fiam is érti, amit kérek, de vagy testvérféltékenység miatt, vagy más miatt nem hajlandó tekintettel lenni a kicsire. Nem könnyű így, mert végtelenül szeretem a nagyot is, mégis sok a feszültség emiatt....
2016. jún. 27. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!