Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kis korkülönbséggel szült...

Kis korkülönbséggel szült édesanyák, ti hogyan altatjátok a kisebb babátokat? Most 8,5hónapos kicsivel nem bírok a 28,5 hónapos nagyom mellett se nappal se este alvás ügyileg.

Figyelt kérdés
Van egy 8és fél hónapos kisfiam és egy 20hónappal idősebb azaz 28,5hónapos "nagy" fiam. Nagyobbik gyerkőcnél sosem volt probléma az alvás sem piciként, sem pedig mikor megszületett a kis tesó, sem pedig most. Ő már kb. másfél éves kora óta napi 1szer alszik csak ebéd után déltől 2-3 órát és este 9től kb reggel 7-8ig egyben alszik egy hosszút. Viszont a kicsivel egyre nehezebb. Nehezített tényező egyrészt az, hogy figyelembe vegyem és betartsam a nagyom altatási rendjét, az ő naprendjébe ne piszkítsunk bele (hisz oviban is ez lesz a napirend - ha már ilyen jól ráállt a kis biológiai órája miért tolnám őt is el), de ami még ennél is jobban nehezíti a helyzetet az; hogy 1db hálószobánk van egy szobában alszik a 2 gyerkőc és mi. Ezen kívűl még lenne egy szoba de ide a kiságya nem fér be és a keskeny szófán nem opció hogy együtt aludjunk pláne, hogy már ennyire mozgékony. Míg kisebb volt a kicsi nem voltak gondjaink az alvással sem; evett aztán aludt és aztán viszonylag hamar nála is kialakult az a bizonyos hosszú esti átalvás, ami a nagyomnál is megvan szépen a mai napig, de az hogy mikor kezdi ezt az alvást koránt sem mindegy hogy pl.: este 9kor vagy mondjuk hajnali 1-2 kor és mindezt úgy teszi hogy lényegében ugyanúgy mint korábban este 9kor eszik utoljára mert utána már nem éhes. Sokat éjszakázok emiatt és ehhez pluszban hozzájött az is, hogy az elmúlt 1-másfél hónapban napközben már nem nagyon hajlandó aludni. Ha elalszik az általában babakocsizáskor vagy az autósülésben a kocsiban következik be a karom már kevés neki ehhez ( holott nagyomnál mindenféle praktika nélkül az ágyba helyezés =volt az alvással a mai napig) és mihelyt vége a fenék rázásnak szinte azonnal fent is van. Tisztában vagyok azzal, hogy most indult be igazán a mozgásfejlődése és ez okozhat bizonyos változásokat az alvásban, de akkor is ez most nem jó senkinek sem. Még szopizunk de minden szopira kap kiegészítést a reggeli elsőre tápot 2-4 között ill este tejpépet és napközben meg főzeléket, glutént, gyümölcsöt, egyre többször kunyizik a mi tányérunkról is szóval nem hinném, hogy kaja probléma állna a háttérben. Foga még nincsen és nem is utal semmi jel arra hogy hamarosan áttörne (bezzeg a nagyomnak ennyi idősen már 4 foga is volt, igaz ő már ilyenkor sajnos nem szopizott)Teljesen tanácstalan vagyok szívesen vennék minden jellegű tanácsot, vagy tapasztalat megosztást. Már mindent kipróbáltam félhomályban eszünk, csöndben se tv se semmi, de semmi sem segít lassan 3 hete - lassan már a napirend is szétcsúszik rááll a hajnali 1-2 óra elalvásra...

#alvás #altatás #8 hónapos #9 hónapos #kis korkülönbség #közös hálószoba #közös háló #egy háló
2014. nov. 21. 23:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt még azért megemlíteném, hogy óriási hibát követtem el abban, hogy a picit kizárólag bealtatott állapotában helyeztem mindig az ágyban így erre lett ránevelve, nem pedig a "saját" alvásra. Ennek a hibának nagyon egyszerű az oka, nem akartam hogy a nagyot felverje. Most is itt sündörög röhögcsél, szóval nem nyűgölődik és párszor így megjártuk - azaz felröhögte a nagyot az álmából és annál rosszabb mint 2 gyereket hajnalban visszaaltatni nincsen így inkább maradtam a kisebb rossz mellett és virrasztok a kicsivel míg végül nem szánja rá magát az alvásra. Most is 9kor evett utoljára először szopi majd több mint 2,5dl tejpép és mint ahogyan szokta nem kér rá már se cicit se tápot se semmit mert nem éhes. Nem sír nem nyűgölődik fogacska miatt,hanem jó hangulatban elvan a sötét néma (se tv, se rádió, se apa - párom is már lefeküdt) szobában. Nem használ sem a ringatás sem az ének vagy néz nevetve vagy dumál vagy a hajamat matatja vagy azt amit elér.


Sokan mondták (olvastam itt is egy-két bejegyzést) ilyen esetben csak a drasztikus megríkatás(sírva ágyban hagyás) segíthet pár alkalommal hogy ráálljon a kicsi a rendre ehhez egyrészt szívem sem volna, másrészt ezzel a nagyot is felvernénk....

2014. nov. 21. 23:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem teszed akkor a nagyot külön szobába? Ez így nem igazán jó, hogy 4-en vagytok együtt, normálisan nem lehet így pihenni. Az meg szerintem elég későn van, hogy 9kor eszik utoljára, én előrébb hoznám a vacsorát és hamarabb altatnám, hogy mire a nagy aludni megy a kicsi már aludjon.
2014. nov. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még valami ha pedig nem sír hanem elvan az ágyában, gügyög vagy ilyesmi akkor hagyni kell, majd elalszik, ne foglalkozz akkor vele.
2014. nov. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezt a csak elalva letevős hibát az első gyereknél követtem el. Aztán ő sem aludt sehogy, csak ölben, ha járkáltunk vele, végül a drasztikus sírva hagyás segített :( A másik kettőt már a saját ágyában altattam, egy-két nap alatt megszokták egymás sírását, azóta se ébrednek fel egymásra (egy szobában vannak). Valamilyen módszerrel át kéne szoktatnod a kicsit az egyedül elalváshoz, nekem a felveszem-leteszem jött be a két kicsinél, de más módszerek is vannak, itt a gyk-n lehet olvasni. Csak az első néhány nap nehéz, azt a nagyobb kisfiad is átvészeli, és utána jobban alhat az egész család.

Meg azt kéne valahogy elérni, hogy a kicsinek is akkor legyen igénye alvásra. Napközben mikor alszik? Lehet, hogy azt a kicsi alvást nála is jó lenne ebéd utánra időzíteni, hogy egyet aludjon nappal.

2014. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2 szobánk van az egyik a háló a másik az élettér - nem férne be egyik kiságy sem a másik szobába így a ketté választás nem volt kivitelezhető emiatt is lett a közös hálószoba mindenki egy kupacon. Míg kisebb volt a kicsi nem is volt ezzel baj. Ha fel is sírt éjjel mert éhes volt a nagy nem ébredt fel rá. De amint egyre több köze lett egymáshoz a két gyereknek nyitottabbak lettek egymás hangjaira. És amint egyre jobban beindult a mozgása a kicsinek csökkentek a nappali alvásai - a babakocsiban alvás is amiatt alakult ki, mert pl.: reggel mikor mindkét gyerek megkajált összeszedtem őket és irány a játszótér a kicsi a babakocsiban aludt be délelőtt és délután is. Aztán jött a korai sötétedés így a délutáni sétáink már elmaradtak. Valami oknál folyva megcsúszott a kicsi napirendje így a megszokott séta alatt már nem aludt be...
2014. nov. 30. 00:49
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért nem kivitelezhető a gügyögve hagyás - mert ezt már párszor eljátszottuk és a nagyot is felébresztette és utána ment az esti ramazúri.

Azt már többször próbáltam, hogy egy ilyen cefet éjszaka után felébresztem korábban azaz időben a kicsit de nem jártam sikerrel igazából hiába öltöztettem pelenkáztam nem volt hajlandó enni inkább visszaaludt és amíg nem aludta meg a legalább 8órát nem is kelt fel - agy a korábbra hozni az esti vacsit eléggé reménytelennek tűnik....

2014. nov. 30. 00:55
 7/8 A kérdező kommentje:

azt megkérdezhetem hogy hogyan alakult a 2 kicsivel az egy szobában altatás? Mekkora volt a korkülönbség? Amikor változások léptek fel pl.: beindult a kisebb mozgása vagy fogzott hogyan alakult az együtt alvás? Teljesen a kezdetektől 1 szobában volt a 2 gyerek?


Nálunk nem egészen 20hó a korkülönbség és az elejétől együtt alszanak a gyerekek. Az utóbbi 1 hónap lett káosz amint beindult a kicsi mozgásilag és az élettanilag megszokott módon csökkent a napközbeni alvása és valami folytán iszonyat megcsúszott a napirendje aminek az eredménye az lett hogy bár a záró étkezés megmaradt mert tartottam hozzá magam és ő sem evett lényegében utána mégis jóval később kezdte meg a szokásos 8-10 órás esti egy szuszra hosszú alvását. Mikor írtam a kérdést nagyon rosszul alakult a napközbeni alvása lényegében szinte semmit sem aludt napközben és hát aztán kiderült hogy benyelt valami vírusos nyavalyát (ami akár lehetne a fogzás előfutára is - igaz még mindig nincs fogunk)ami az anyatej miatt nem hirtelen durrant be hanem csak elhúzódva, most túljutottunk rajta és 2napja újra elkezdett aludni napközben is. A kicsi is 12körül eszik igaz nem egyszerre esznek, mert a nagy folyton megenné a kajáját így ált előbb a nagyot etetem meg gyorsan és aztán ő megy aludni és utána közvetlenül jön a kicsi és láss csodát tegnap és ma is babakocsizás nélkül bealudt a kicsi is. Aztán a borús idő és a sötét ellenére elmentünk egyet sétálni délután akkor meg a babakocsiban aludt majdnem 1 órát így egész szépeket aludt, végül ma este is csak mostanra jó későn aludt be...

2014. nov. 30. 01:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Az élettani változásokat leszámítva tényleg az a legnagyobb probléma hogy 1 szobában vagyunk ha mindenkinek lenne saját hálója szerintem ez a probléma nem is létezne. Emlékszem a nagynak is volt ilyen időszaka hogy nem akart aludni de betettük az ágyban és nem néztünk rá ha rötyögött, gagyogott és aztán szép lassan csak rászánta magát hogy aludjon ezt most már 2 gyerekkel nem lehet eljátszani mert már sokat "bandáznak" amint meghallja a kicsit felébred és beindul a ramazúri... Amikor csak a nagy volt akkor hiába volt fent vagy ébredt meg hajnalba táp felkínálása és pelus megnéze (ha szükségesnek éreztük) volt csak este 9 és reggel 8között. Mást leszámítva nem foglalkoztunk azza nem babusgattuk altatgattk játszadoztunk vele sem este sem hajnalban.- hamar megtanulta ha ágyba lett téve nincs mese aludni kell ezt pici kora óta a mai napig tartja egy rövid idő kb 1 hét volt csak amikor nála is ez megborult az pedig akkor történt amikor megtanult kimászni az ágyból egyedül - de azt meg úgy oldottuk meg hogy a baba kamerával szemmel tartva rázártuk az ajtót és a szobából eldugtunk minden érdekeset így hiába mászott ki nem tudott semmivel sem játszani így végül csak visszament aludni és aztán pár ilyen alvásos kalandozás után rájött hogy ha alvás van akkor alvás van és pont.
2014. nov. 30. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!