Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi számít sírni hagyásnak?

Mi számít sírni hagyásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 8 hónapos, nagyon ügyes, már mászik, áll és ül. Ám mióta ezeket tudja, sokkal nehezebben alszik el este. (Érdekes módon nappal leteszem és már alszik is.)

Eddig este is csak szopi, letettem, cumi + alvós rongyi, aztán szépen elaludt, pedig ébren szoktam letenni. Mostanában feláll, sír, bemegyek, lefektetem. Már rájöttem, hogy az segít neki, hogy ha a hasára teszem, és a hátát simizem. Ilyenkor ellazul, de ha abbahagyom, valamennyire felébred. Nem teljesen, de kúszik a kiságyban, és halkan pityereg.

Utána elalszik, de van, hogy ezt megszakításokkal 5 percig megismétli. Ez szerintetek sírni hagyás? Úgy értem, rosszat tesz a lelkének? Soha nem hagytam sírva elaludni, most sem szeretném, de lehet, hogy így altatja magát?



2016. júl. 1. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem az. :) Félig már alszik, kicsit nyöszörög, ennyi. Sírni hagyás az, amikor bömböl a gyerek és nem reagálnak az igényeire.
2016. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem. Kicsit simizd tovàbb. Kisfiam is nyöszörögve alszik el,ìgy altatja magàt.
2016. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha bemész hozzá rövid időközönként, segítesz neki, tudatosítod benne hogy ott vagy ha fontos, az nem sírni hagyás hanem csak egyszerűen érezteted vele hogy az alvás egy önálló tevékenység :) sajnos lesznek még ilyen meccsek, ahogy idősödik egyre több...

az én lányom mostanában azt játsza, hogy miután lerakom, fogja a cumiját, az alvóállatkáját és a takaróját, és szépen elindul kifele a szobából (2 éves)...hogy mi a terve fogalmam sincs, hova indul, de felemelem visszateszem az ágyba, megmondom hogy nagyon szeretem de szeretnék a saját ágyamban aludni és aludjon ő is az övében...általában 10-szer kijön és közben egyre hisztisebb (persze ő nála ez már valóban határfeszegetés) de utána egyszer csak nem jön ki hanem elalszik...2 hete játszuk ezt és az utóbbi 2-3 napban már nem jött ki..minden ilyesmi eredményes, ha következetes tudsz maradni és hosszú távon neki is jobb - lehet hogy átmenetileg szomorúságot okozol hogy nem bújsz mellé vagy nem engeded hogy melléd bújjon, de hosszú távon így lesz pihentető minőségi az alvása neki is neked is - mindkettőtöknek hogy szép legyen az együtt töltött idő és ne a fáradtságról, nyűgösködésről szóljon

2016. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a popsit ütögesd, hasgörcsnek, szelességnek tűnik.
2016. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sírni hagyás nem ez! :) bár nem tudom, azt ki bírja ki...

Nálunk ennyivel soha nem zárult le a nyöszörgés. Ha hagytam volna, na az lett volna sírni hagyás. Úgy tud sírni a lányom, hogy levegőt sem vesz. Ezt csak azért tudjuk, mert mire odaérek már így csinál. :) de így még soha nem aludt el

2016. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát alaposan szívja a véred, ha ezt a kérdést felteszed. :) A sírni hagyás az az, hogy lerakod és otthagyod, ő meg egy órán át üvölt mielőtt elalszik. 5 perc az semmi, akkor se, ha torka szakadtából üvölt.

Fontos, hogy a sírni hagyás kicsit kemény, de nagyobb babánál/gyereknél önmagában nem feltétlenül rossz. Rosszat nem az tesz a lelkének, hogy visít, hanem ha azt hiszi elhagyták, hogy nincs válasz a hívásra. A cry-it-out módszerek pl. azért megengedhetőek, mert tipikusan anya/apa 5-10 percenként benéz a kölyökhöz, azaz van válasz (és nagyobb gyerekről van szó, legalább fél éves, de sokkal inkább 1-2 éves). Szóval a gyereknek (ha jól csinálták) az jön le, hogy anya/apa itt van, nem veszett el, jönnek is, ha hívja, de akármennyit hisztizik is, nem változtatnak a helyzeten (mert pl. aludni kell).

2016. júl. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De kik azok, akik ki bírják azt, hogy a kicsi gyerekük sír utánuk, ezek szerint 10 percnél tovább és még be is néznek hozzá, hogy hergeljék? Szegény kicsi... Biztosan várja, hogy majd csak megvígasztalják, erre azok benéznek, hogy " itt vagyok, de meg nem nyugtatlak". Hihetetlen, hogy van ilyen...
2016. júl. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

utolso ez nem igy mukodik amirol Te irsz ket kulon dolog: vagy bemegyek hozza es megnyugtatom vagy nem megyek be es akkor elfarad es azert alszik el...utobbinal ahogy elotted is irjak, nincs szuloi reakcio, mig azokon az alvas treningeken ahol a szulo bemegy 2-3-5 perc elteltevel es kiveszi a babat megnyugtathja leteszi (vagy ki se veszi csak suttog hozza mig megnyugszik) ott van szuloi reakcio.

magam is sikerrel alkalmaztam ilyen modszert ugy a 6. honap tajekan, persze eloszor jol utana olvastam hogy ne csak fel tudasbol itelkezzek mint te, es rajottem hogy igen ia ez egy jo dolog ha az ember kovetkezetes marad es a gyermek is eleg erett hozza (tehat nem 2 hetes pl...)

a lanyom nagyon nyugodt kiegyensulyozott keteves, nagyon szeret, a dackorszak is egyenlore minimalisan van jelen nagy szeretetben telnek a napjaink es egyaltalan nem banom hogy adtam eselyt az egyik ilyen modszernek (felvesz letesz) mert ha annak idejen ezt nem lepem meg - es maradunk az ejszakai 8-10 ebredesnel es a nappal sem alvasnal akkor a legjobb ami kisulhetett volna egy tulelesre jatszo anya lanya viszony.

hogy valaki utana se olvas csak hagyja hadd sirjon a gyerek es be se megy mondvan majd elfarad es legalabb no a tudeje na arrol nekem is meg van a velemenyem. de a kerdezonel nem errol van szon

2016. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma már könnyebben elaludt. Tegnap és ma bevetettem a simi mellé a konyhai páraelszívót is. Behallatszik a búgása nyitott ajtónál, már régebben is néha segített az alvásban, de olyan régen volt utoljára alvós gond, hogy megfeledkeztem róla.
2016. júl. 2. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!