Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mellette fekszem, és fogom...

Alaszka kérdése:

Ha mellette fekszem, és fogom a kezét, az is sírni hagyásnak minősül?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, és az esti altatása egy rémálom, 7 óra körül elkezdi a nyűglődést, fürdés után szopizik, aztán még jobban feléled, nem lehet letenni, kis szünetekkel ordít, és a kezemben is kitekeredik, sokszor úgy kell szorítanom, ki ne essen a kezemből. A hasfájós sírása más volt, ez most valami más miatt van. Majdnem 7 kg, és már nem bírom órákig cipelni, meg van egy nagyobb kislány is akivel este foglalkoznom kell, apa meg sokszor estig dolgozik, hulla fáradt. Ha sír és mellé fekszem, fogom a kezét, akkor is érzi a törődést? Vagy ez ugyanolyan, mintha sírni hagynám?
2011. szept. 23. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én annak idején beletettem ilyenkor a babakocsiba és bent tologattam. Vagy van ilyen "bébihintás" szék is. Az nem jó ha sír v. nyöszörög, az lenne a jó ha megnyugodna szépen és elalukálna. A monoton , gyengéd rázkódás szinte mindig segít.

2011. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szép dolog melléfeküdni és fogni a kezét :)

Én is ezt csináltam...viszont már 2,5 éves és csak úgy hajlandó elaludni,ha valakinek tudja fogdosni a kezét.Erről próbáljuk leszoktatni már egy ideje,hogy szépen egyedül aludjon mert az óvodába így nem lesz okés a dolog.

2011. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És próbáltad újra cicire rakni? Esetleg többször megpróbáltad? Mert ha a cicidről is letekeredik, akkor szerintem itt most mozgásfejlődésről lesz szó, HA te biztosan kizárod azt, hogy esetleg éhes! Az én lánykám is 3 hónaposan kezdete ezt, 1-2 hét alatt lecsengett! Figyeld meg, hogy ezek után a napok után, be fog jönni valami új mozgás! Kitartás!
2011. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Tapasztalatot tudok csak írni. Az első kisfiam nagyon sírós volt, kézben aludt el, majd mellé feküdtem. Egy idő után le akartam szoktatni, nem ment. Feladtam. Most 4,5 éves,nem tud egyedül aludni.

A kistesó ugyanúgy sírós volt, elkezdtem pár napig dédelgetni altatáshoz, de bevillant a múlt és a jelen. 1 hétig tanítottam egyedül aludni. Először sírt bementem hozzá 1 perc múlva, a csillagokra mutattam a falon és mondtam ez az alvás ideje (persze nem értette,de megszokás miatt)Majd egyre több időt hagytam egyedül. 1 héten belül megtanult elaludni egyedül. Egy percet se töltöttem utána az altatással. Nem mondom, hogy könnyű egy hét volt, de ha belegondolok most 2,5 éves, beviszem a szobába, puszi, betakarás, csillagok mutatása és már alszik is. A nagy meg még mindig nem tud egyedül aludni, ami neki se jó :(

2011. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Biztosan nem éhes, és az állandó szopizást azért nem szeretem, mert rendszerint túleszi magát, aztán hatalmasakat bukik, ruhacsere stb. A cicin bealszik, csak büfiztetem felébred, ha meg nem büfizik, akkor azért kezd el tekeregni pár perc múlva. Nekem a nagy mindjárt 4 éves, vele is ott kell a mai napig lenni, mikor altatás van. A kiságy az ágyunk mellett van, tehát a kézmegfogással semmi bajom nincs, csak már ringatni ne kelljen. Napközben is így alszik el, és estére kivan a derekam. A babakocsiban sem alszik el sajnos, se a bölcsőjében, csak kézben. Próbáltam már hagyni sírni, ott voltam mellette, de egy óra után is sírt, egyre jobban, végén mindig megsajnálom...
2011. szept. 23. 12:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 3.5 hónapos fiam is mindig ringatva aludt el, aztán meguntam. Sírt ha letettem, sírt ha leültem, sírt, ha megálltam. Gondoltam ideje már beszoktatni az ágyába. Leraktam, cumi a szájba, rongyi a kézbe, betakartam, ott maradtam vele, és simiztem a hátát. Gyorsabban elaludt, mint ha ringattam volna, szerintem azért, mert kényelmesebb volt neki így. Azóta, ha álmos, már el sem alszik a kezemben, olyankor csak sír, meg tekereg, mint a Te babád. Hát nekünk azért, hogy tegyem már le. Próbáld meg Te is lerakni, de ott maradni vele, simogatni a hátát, betakargatni. Ha nagyon sír, vedd kis, és nyugtasd meg, ha megnyugodott tedd vissza. Ilyen korban még könnyebben beszoknak az ágyba. Sok sikert!
2011. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
A sírni hagyás az nem jó, tudod én miből tanítottam meg aludni? Bár sokmindenki nem szereti, van az "Aludj jól gyermekem" című könyv. Szó szerint betartottam mindent, és pár nap alatt sikert értem el. Sokmindenki nem szereti, mert most trendi a melletünk alvás meg stb, de mivel nekem már nagyon nem tetszik, hogy este 8kor be kell feküdnöm 1 órát a nagyhoz, hogy végre elaludjon, így mindent elkövettem, hogy a kicsinél minden rendben legyen. Mert tudom, hogy a nagyot is én rontottam el, hisz könnyebb volt magamhoz szoktatni, hogy ne sírjon. Persze mindenkinek más a kényelmes...Hálistennek, lekopogom másodjára sikerült megtanítanom aludni :)
2011. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már ezzel módszerrel, de feladtam 1 óra ordítás után, meg akkor senki nem alszik addig, se apa, se a nagy.
2011. szept. 23. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor kb. 8- fél9kor kezdődne az altatás? Csak próbálok ötletelni: hamarabbi altatást próbáltatok már? Nekem volt, hogy csak a hintában (adamo)aludt el. Ha egy picit is álmos volt, néhány perc hinta után elaludt. Kivettük ekkor, majd áttettük e helyére.
2011. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, látjátok mennyi különböző válasz egy kérdésre...

Kinek a sírni hagyás-kinek a nem sírni hagyás jön be.

Én azt tudom, hogy az én fiamat sírni hagyni nem lehetett , mert bömbölt, ahogy 1 percre otthagytam, és hiába vártam volna fél órát is nem az a "megalkuvós" típus :)

Kérdező!

Nem elszontyolítani akarlak, de ez valószínű úgy lesz az esetedben (is), hogy kipróbálsz még ezt is-azt is, aztán egyszercsak az egyik dolog "bejön". Minden baba más, nincs "egységesített" módszer.

2011. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!