Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok híve a sírni...

Nem vagyok híve a sírni hagyásnak, most mégis kénytelen vagyok néha sírni hagyni a picimet. Ötletek, tanácsok?

Figyelt kérdés

A kislányom kétéves, a kisbabám pedig 1 hónapos. A sírni hagyás nem az én asztalom, mióta megfogant a nagyobbik gyermekem, érzem, hogy képtelen vagyok/lennék sírni hagyni a csecsemőmet. A nagyobbikat nem is hagytam soha, az elején a hasa fájt, aztán jött minden más, imádtam hordozni, ringatni, és az idő engem igazolt: most van egy magabiztos, vagány kétévesem. A kisbabámat sem akarom sírni hagyni, de naponta többször alakul ki olyan helyzet, hogy kénytelen vagyok. A nagyot el kell látnom, foglalkozni is szeretnék Vele, kaját kell Neki készíteni stb. Ma kb. félórán át üvöltött a pici, amíg a nagynak ebédet adtam, és lefektettem. A szívem majd megszakadt. Gyakran odaléptem hozzá, megringattam a járókáját /kerekes/, de felvenni nem tudtam. Reggel már felkötöztem magamra, higy csendben legyen, de úgy pedig nem tudok 100 %-osan a naggyal foglalkozni.

Várok minden tanácsot, ötletet. Azok is írhatnak, akik nem ellenzik a sírni hagyást, osszák meg a tapasztalataikat! Köszönöm.


2015. febr. 26. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia engem is érdekelne hogy ki hogyan oldja meg ilyen kis korkülönbségnél a gyerekek megfelelő ellátását, most 1 éves a kisfiam és úgy néz ki h október elején jön a kistesó.
2015. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A természet ezt így alkotta meg, nem lesz tőle semmi baja, ha amúgy szeretetteljes légkör veszi körül. Gondolj bele, ahol ikrek vannak. Ott is ordít az egyik, amíg etetik a másikat.

Nálunk is ez van, én is a szívemre veszem, de nem tudok mit tenni, max annyit, hogy a kicsit berakom az autóshordozóba és viszem oda, ahol a naggyal van dolgom. (pl fürdetéskor is ott kukucskál, amíg a nagy pancsizik)

Ráadásul a nagyobbik nálunk autista, nagyon nehezen tud várni, de muszáj neki is megtanulnia, mert ilyen az élet...

2015. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok, kedves 1-es!

Köszi, kedves 2-es! Egyébként én úgy veszem észre, a nagyomat zavarja a pici sírása. A pici viszont mindenhol sír, akár egy helyiségben vagyunk, akár nem.

Húúú! Egyébként nem lehet könnyű Neked!

2015. febr. 26. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 év van a két lányom között.

Nem volt egyszerű az első idők. Hiába "nagy" a korkülönbség, a nagyobbik lányomnak nem mondhattam folyamatosan azt, hogy most nyugi van és várj.

A kicsi alig aludt (most se egy hű, de jó alvó!), míg a nagy 8 hónapos koráig evett-aludt.

Nem bírtam ezzel a helyzettel mit "kezdeni", nagyon furcsa volt számomra a nagyobbik lányom után.

A nagy bölcsibe járt, én munkából mentem szülni. Nem vettük ki, mert senki se ajánlotta ezt a lépést.

Sokat volt beteg, így sokat is volt itthon velünk.

Első ilyen helyzetnél du. 3-kor mentem el elsőnek pisilni a reggeli ébredésből és fél5-kor tudtam végre átöltözni a hálóingről normális ruhába, amikor a férjem hazajött a munkából. Teljesen kikészültem.

Igen, volt, hogy nem bírtam rohanni és sírt a pici. Nem tudtam azonnal menni hozzá, mert épp "benne voltam" valamiben a nagyobbik lányomat tekintve.

Közben ugye vele is kell foglalkozni a testvérféltékenység miatt, stb..


Aztán, ahogy nagyobb lett a pici, úgy lett könnyebb.

Most már 13 hónapos, így egyszerre alszanak már délután és egyszerre is ülünk le játszani.

Már, amennyire a picinél már lehet vmit játékidőnek nevezni. :)

2015. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan 3 év van köztük, a pici 4 hónapos. Én sokszor kötöm magamra, mert én sem bírom hallgatni a sírását, max. amíg a nagynak segítek a wc-n, vagy ilyesmi. Néha tényleg nincs más megoldás sajna, de én 5 percnél tovább nem bírom, inkább felveszem közben pár percre, ha valami közben már nagyon sír (pl. félbe hagyom az ágyazást, vagy bármit). Tényleg nem egyszerű, sokszor én sem tudom, hirtelen hova kapjak.
2015. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Három gyermekem született kis korkülönbséggel, a két nagy között pont két év van. Eleinte nagyon nehezen viseltem, mikor valahonnan hazaértünk, és egyszerre sírt mind a kettő, mert mindkettő éhes és fáradt volt. Én meg teljesen ideges voltam, kapkodtam a két gyerek között, hogy mind a kettőt el tudjam látni. Aztán belegondoltam, hogy nem jó ez így, és sikerült lerendezni magamban, hogy az, hogy sír a gyerek, a világ legtermészetesebb dolga. Ők még nem tudják máshogy kifejezni, hogy problémájuk van, éhesek, szomjasak, fáradtak, és a lehető legrosszabb, amit tehetek, ha én is ideges leszek, meg rohangálok közöttük. Sokkal jobb, ha nyugodt maradok, és a tőlem telhető leggyorsabban igyekszem megoldani a problémáikat. Általában sikerült is, amikor hallottam az egyik sírását, nem azt gondoltam, hogy jaj, a másik is sír, oda is mennem kell gyorsan, hanem próbáltam arra koncentrálni, hogy igen, most szól nekem, hogy anya bekakiltam, amint tudom, azt a feladatot is meg kell csinálnom.
2015. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, úgy látom, hasonlóan lelkiismeretesen állunk ehhez a kérdéshez. Nagyon jó anyukák vagytok, nagyon jó volt olvasni mindegyik hozzászólást. A mai napunk katasztrófa volt, a picinket hasfájás gyötörte szinte megállás nélkül, a nagyobbam pedig kicsit zavarodottnak tűnik, amikor a tesóját hallja sírni. Mintha nem tudna mit kezdeni az állandó sírással. Ugye, nem sérül a lelke a tesó sírása miatt?
2015. febr. 26. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!