Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves babám ha éjjel felébred...

Regáti kérdése:

1 éves babám ha éjjel felébred rajtam marad reggelig, hogy szoktassam le róla? Csak szopizva alszik el! Volt még így valaki?

Figyelt kérdés
Mikor felébred átveszem magamhoz cici és vissza alszik, csak az a baj hogy én is! Mikor felébrededek hogy lerakjam ő is felkel! Már kivagyok merülve!

#éjszakázás #Szülőn
2016. júl. 27. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én szenya vagyok, de nem vettem ki az ágyából és nem szoptattam meg 1 évesen. kapott kis vizet üvegből ha kért, visszaadtam a cumiját és aludt

elhiszem, hogy ki vagy merülve, azért 1 éves baba éjjeli szopizása már nem igény, hanem "luxus" :)

2016. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Eszter76 ***** válasza:
100%

Mivel ehhez szokott hozzá, nem lesz könnyű dolgod. De ha elég kitartó vagy, biztosan sikerül ezt megszüntetni, csak ne add fel!

Én sosem engedtem, hogy éjjel az én ágyamban szopizzanak (3 gyerekem van), inkább fölkeltem és kiültem a szopizós fotelbe velük, utána szépen le tudtam tenni őket. De nem akarlak ezzel bosszantani, bocsánatot kérek. :-)

Szóval. Szerintem először is ne vedd oda az ágyba magadhoz, mert annak az a vége, hogy te is elalszol. Kelj föl hozzá, először próbáld meg csak megsimogatni, csitítgatni, hátha az elég (villanyt semmiképp ne kapcsolj, és ne nagyon beszélj hozzá, inkább csak sss-sss, vagy halkan dúdolj).

Ha nem nnyugszik meg, és ki kell venned, adj neki cicit, ha tényleg szükséges (1 évesen ebben sem vagyok olyan biztos, hogy éjszaka még szopiznia kéne... de ezt csak te tudod eldönteni), és ha megnyugodott és már nem eszik, tedd le az ágyába (akár alszik, akár nem). Lehet, hogy bömbölni fog - de te ne vedd föl újra, hanem próbáld megnyugtatni úgy, hogy az ágyban fekszik (pl. simogasd a hátát). Ha nem megy, kezdd elölről. Cici - letevés - ha bömböl, simogatás.

Nehéz lesz, és még fáradtabb leszel, de remélhetőleg hamar sikerül átállnia arra, hogy el tudjon aludni, szóval megéri a fáradtságot.

Ha nagyon kész vagy és a párod hajlandó rá, vond be őt az éjszakai kelésbe. Neki nincs tejszaga és apa dörmögő hangja sokszor megnyugtatja a piciket. Lehet, hogy ha ő megdajkálja egy picit, akkor visszaalszik.

Semmiképp ne hagyd ezt még jobban elfajulni. Van egy ismerősöm, akinek már óvodás volt a gyereke és még mindig ezt csinálta. Nappal már rég nem szopott, sőt este sem, de éjjel mindig fölkelt és órákig cuppogott rajta, és közölte az anyjával, hogy olyan finom. Aztán annyira kész volt már a nő, hogy egy nyáron azt mondta a kislányának (3-4 éves volt akkor a kislány), hogy a nagy melegben megsavanyodott a tej, nem tud inni belőle. Onnantól kezdve békén hagyta őt, és nem szopizott többet. (Egyszer még visszakérdezett, hogy jó-e már a tej, de akkor is azt mondta neki az anyukája, hogy nem.) Szerintem ezt ne várd meg.

Mindenesetre kitartást kívánok neked az átszoktatáshoz, mert biztosan nem lesz könnyű. Ha egy gyerek cicin alszik el, akkor meg kell tanulnia másképp elaludni, és ez bizony akár heteket is igénybe vehet. A lényeg, hogy te ne rendülj meg, amíg ez az időszak tart.

2016. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
cumira szoktattam, a cici helyett csak azt kapott visszaalvashoz. akkor 6 honapos volt.
2016. júl. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!