Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Minden 3. kérdés arról szól,...

Minden 3. kérdés arról szól, hogy éjjel óránként felébred a babánk, mi lehet ennek az oka? Régen is ennyi rosszul alvó baba volt?

Figyelt kérdés
Megemlíteném, hogy a miénk is ilyen. Egyet kitapasztaltunk, ha a mobilon bekapcsolom a wifit, fél percre rá felébred, tuti hogy érez valamit. Vannak még tippek?
2013. okt. 4. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért ébred, mert ehhez szoktattad. Ha nem eteted éjjel, nem veszed fel, hagyod egyedül az ágyában, akkor megszokja, hogy éjjel aludni kell.

Már 2 hónapos korára le kellene szoktatni az evésről. Akkor átalussza az éjszakát, és csak akkor ébred és sír, ha beteg. Esetleg melege van, fázik.

Csak ezt a mai anyukák közül sokan nem értik meg. Azután sírnak, hogy még a 2 éves gyerek is fenn van egész éjszaka.

2013. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi 4-en vagyunk testévrek. Anyám, mindig csodálkozik, amikor mesélem, hogy milyen rossz éjszakáink vannak, a kisebbik 2-5x ébred még mindig, pedig 13 hónapos már. Borzasztó fárasztó és nehéz segítség nélkül. Anyám, meg mindig hümmög, hogy bezzeg mi(mármint a gyerekei) aludtunk.. :-(

Mindenesetre, ha bárki bármilyen megoldást tud, annak nagyonörülnék, mert úgy érzem hogy 4 óra alvás egyhuzamban is megváltás lenni, egy év alvásmegvonás után. Már attól féleg, hogy annyira legyengülök, hogy lesz esetleg valami betegségem.

2013. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy az új gyerekekbe beépített wifi- vevő van:) (Bocsi)


De szerintem egyébként csak annyi, hogy régen nem volt ilyen honlap, és most van erre lehetőség, hogy ugyanazt a kérdést 1600-an feltegyék... A felnőttek se ugyanúgy alszanak, van akit egy bombarobbanás sem ébresztene fel, van aki a leghalkabb neszre is felriad.

2013. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy alszik a gyerek, ha nem néznek rá éjjel, de ha nem is alszik, minek szólna, ha tudja, hogy úgy se jön oda senki foglalkozni vele. Alap, hogy megtanulja, ha az anyját nem érdekli az ő baja, hacsak nem komoly.


Ettől függetlenül én úgy gondolom, képtelen lennék figyelmen kívül hagyni a babám igényeit, még ha ez arról is szól, hogy éjjel legyek mellette. Aki megteszi ezt, talán nyugodtabban alszik, mint mi, de sokmindent veszít, én úgy érzem.


Erősen kétlem én is a wifi vevőt a babában, szerintem nem ezek a dolgok zavarják. Ha nem fizikai (éhség, szomjúság, hideg, meleg, stb.) a "baj", akkor simán csak az anyjára vágyik. Egy éjszaka folyamán nem alszunk mi sem egyenletes mélységben, néha mélyen néha kevésbé mélyen alszunk, néha felébredünk. Ez a gyerekeknél is természetes.

2013. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves első! Két gyerekem van. Ugyanúgy jártam el, mindkét gyermekemnél, mégis az első átalussza az éjszakát, a másik nem. Nem szoktattam az evéshez, iváshoz, mégis ez van. Mára persze már magam mellé veszem, mert képtelenség annyiszor felkelni éjszaka, de nem így szoktattam, hanem így "törtem" meg.

Kíváncsi lennék, ki hány napig/hónapig bír éjszaka többször fölkelni és visszaaltatni.

A sírni hagyás nem kenyerem, de amúgy sem hagyhatnám, hiszen felébreszti a nagyot. Szóval, nem kizárólag szoktatás kérdése, szerintem.

2013. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen is ugyanilyenek voltak a babák, mint ma, elhiheted. :) Ugyanígy keltek éjjel, hisztiztek 2 évesen, nem fogadtak szót 3 évesen, és hazahozták az oviból a csúnya szavakat. Csak régen "anyás korszak"-nak hívták a szeparációs szorongást. Mi pl. az öcsémmel mindketten kb. ovi végéig csináltuk a programot a szüleinknek minden éjjel. Komolyan.

Az viszont tény, hogy régen nem volt internet, így legfeljebb a játszótéri barátnőkkel lehetett megbeszélni ezeket a problémákat.

2013. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Néha én is csodálkozom, hogy ennyi baba ennyire rossz alvó. Vagy nekünk van ekkora isteni szerencsénk, hogy a 3. baba is nyugodtan alszik, és csak 1x eszik éjszaka (ez pár hónaposan még "belefér"). Nálunk csak akkor volt a két nagyobbal is éjszakai műszak, ha fogat növesztettek éppen, vagy az a bizonyos szeparációs szorongás. Nem volt állandó program, hogy éjjelente többször kelni hozzá, visszaaltatni. Persze amikor olyan időszak volt, előfordult, hogy 1 órát sem aludtam, de hamar visszaállt mindig a rend, amint kinőtt a fog, elmúlt a betegség, rájött, hogy ha szól, akkor úgyis megyünk hozzá.
2013. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én inkább választottam az együtt alvást, minthogy fel keljek éjjel fejni, mert sokat olvasok olyat is hogy ha nem eszik éjjel, feltelik a mell és csurom víz az ágy.

Látom vannak még a régi időszakból is, pl. hagyjuk sírni hagy erősödjön a tüdeje és hasonlók:)

2013. okt. 6. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!