Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Külön szoba vagy sem? Mi van,...

Külön szoba vagy sem? Mi van, ha a szülők nem értenek egyet?

Figyelt kérdés
Én szeretném, ha a két gyerek külön szobában lenne. A kicsi eddig velünk volt, mert iszonyúan sírós. Most lesz 9hónapos. A ferjem szerint túl kicsi, ne rakjuk külön. A nagy 3 éves lesz nemsokára. A férjem szerint az a legfontosabb, mi a jó a gyerekeknek, mert ez egy átmeneti időszak. Majd 1-2 év és változik. De semmi időnk nincs egymásra. Ezer éve nem láttunk közösen egy filmet, mert lopakodunk este. Mindkét szobában alszanak a gyerekek. Nekünk nincs más terünk. A konyhán nincs ajtó. Stb. Jogtalan önzés, hogy este könyvet olvasnék, filmet néznék, nyelvet tanulnék sötétben lopakodás és maratoni szoptatás helyett? Rossz anya vagyok, amiért erre vágyok?
2016. aug. 1. 16:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Félreérthető vagyok. Mármint ugy szeretném, hogy az egyik szobában a gyerekek, a masikban a felnőttek.
2016. aug. 1. 16:13
 2/7 anonim válasza:
20%

1 Szerintem még várjatok, amíg a kicsi kb. 1 éves lesz (vagy amíg már rendes ételt eszik) és majd akkor külön szoba.

2 Attól még, hogy magadra is szeretnél időt szánni, még nem vagy rossz anya. :)

2016. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Párom szerint az a normális, ha a gyerek érettségiig a szülei között alszik (na jó, túlzok, de a 10 éves öccse még mindig ott alszik...) Szerintem meg az, ha egyből külön szobája van.

Kompromisszum lett, hogy fél éves koráig a mi szobánkban volt a kiságy. Utána ment a saját szobájába, ahol nem zavarjuk és nyugodtan tud aludni.

Olyat is láttam már, aki a 2.gyereket újszülött kora óta a nagyobbal altatja egy szobában, aki sose kelt még fel a picire.

2016. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem neked van igazad. nem j, ha a kapcsolat és saját magad a háttérbe szorul a gyereke miatt.
2016. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk első perctől kezdve külön alszik a kicsi, épp nyaraláskor mondtam a páromnak, mikor egy szobába kellett aludnunk, hogy nem tudom, hogy bírják ezt az emberek, de én belebolondulnék. Szóval én maximálisan Neked adok igazat :)
2016. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is neked adok igazat. Bár nekünk az első gyerek velünk aludt,már 2 éves volt mikor külön raktuk. Akkor lett kész a szobája,és igazából minket nem zavart hogy ott van. Viszont a kistesó rögtön bekerült a gyerekszobába. Nagyon jó alvó volt. A nagyot sem keltette fel soha. Így nálunk is úgy van már hogy a gyerekek külön és mi is külön. A lányok nekem 6 és 2,5 évesek. Jól elvannak.
2016. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megértelek. Nekünk otóberben születik a pici és ugye jövőre költözünk át másik albérletbe mert itt nem tudnánk megoldani neki a külön kis kuckót. Kell h megmaradjon egymásra időtök, meg amit szívesen csinálsz arra is! Ebben semmi rossz nincs. Nem vagy rossz anya! Az anyasággal nem kell feladnod önmagad, bár sokan ezt súlykolják egy nőbe, h egy anya már csak a gyerekeinek élhet kizárólag. Egy nő kiteljesedik azzal ha anyává válik, az élete része lesz az egész és ez jól is van így! Az a nem normális amikor eltűnik a nő, az ember, és marad csak az anya.
2016. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!