Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan bírtátok az éjszakát...

Hogyan bírtátok az éjszakát anyatejes, külön szobába alvó babával?

Figyelt kérdés

5hetes a babám és ma lesz az első éjszakánk úgy hogy külön szobában alszik. Éjjelente 2x kel fel ,megszoptatom van hogy egyből elalszik mellettem, de mikor a kiságyba akarom rakni felkel és újra cicire kell rakni. Ez változó, van hogy 2 órába is beletelik mire vissza alszik. Sokszor a mi ágyunkba elaludtunk együtt. Ti hogyan vészeltétek át az éjszakákat? illetve mennyi időbe telt mire megszokta? Későbbiekben többet aludt így éjjel?

kérem olyanok válaszoljanak akiknek külön szobában alszik a babájuk.



2016. ápr. 23. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 hónapos a fiam, az első 3-4 hétben én is azzal szenvedtem hogy 2-3 órába telt mire vissza tudtam menni aludni.. Mi bevittünk egy àgyat a szobàjàba, ha felkel átrakom oda és fekve etetem meg, mikor elalszik kiosonok. Lehet hogy nem a legjobb megoldàs, de így fél-hàromnegyed óra és màr nyugodtan aludhatok én is tovàbb.

Nekünk az első naptól külön szobàban van, 2x ébredt fel, most ha későn (10-11 körül) alszik el akkor csak 6-7 körül kel.

2016. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Baba függő.Az én lányom kezdetektől egyedül aludt.Megszoptattam,ölben elaltattam,és letettem vissza.Ez mindennel együtt maximum 1 óra volt.
2016. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

A babánk 3. naptól külön aludt (külön szoba, kiságy). A kórházban velünk aludt egy szobában, de a kiságyban ott is. Az ágyunk lábánál.


Ő nem kel fel éjjel, hazajövetel óta már végigalussza az éjjeleket, 11-től reggel 7-ig kb. Néha 10-től. Neki napirendje van kezdettől, amivel ő is elégedett és mi is, eleinte 3, ma már 4 óránként eszik. Nem sír érte, hanem kínálom és akkor elfogadja. Napi 5x eszik ma már.


7 hetes

2016. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Haat nem lesz könnyű dolgom. De későbbiekben megéri :)

Utolsó!

Megkerdezhetem hogy milyen a napirendetek?

2016. ápr. 23. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

kezdetektől külön aludt. van egy kihúzható kanapé a szobájában jó darabig ott aludtam vele mert hasfájós volt, ő is egész éjjel cicizni akart...

körülbelül 8 hetes korára kinőtte ezt az állandó cicizést, akkor tájt már 4 órát is tudtam aludni a saját ágyamban ami jónak számított...később megint cicin alvó lett ezért cumira szoktattam, de akkor már 6-7 hónapos volt...utólag annyit csinálnék másként hogy már a bizonyos első 6 hétben is adtam volna neki cumit, ha előbb látom, hogy képesek cumival 10 percen belül elaludni :) vagy legalább is nem újra felkelni, ha van cumijuk.

2016. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen a cumi azért tud segíteni,pedig sokan ellene vannak :)
2016. ápr. 23. 21:25
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

hát...a legjobb ha semmit sem szopizik...de olyan babát aki mondjuk ez a fél éves korcsoport és cumi/ujjszopás/cici nélkül elalszik pöccre, egyet sem ismerek...biztos van ilyen...de a környezetemben a legjellemzőbb a cicin altatás, aztán 8-12 hó fele a cumi amikor már anyuka nem bírja a cicin altatást és átszoktatja - amivel nincs gon hiszen egy 9 hónapos már tudjon elaludni szerintem cici nélkül is.

az ujjszopás - vs cumiba meg ne menjünk bele, nyilván utóbbi mellett vagyok.

2016. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi mind3-an sokkal nyugodtabban ès többet alszunk mióta külön szobában van. 10 napos korában a gyerekorvos tanácsára került át a saját szobájába (elötte egy hètig az àgyunk mellett volt kis bölcsöben). Rögtön az elejèn 10-11 órát aludt saját ágyban és 2x kelt. Most 10 hetes lesz ès nem règ kezdte, hogy már csak 1x kel 11 óra alatt. Alszik elöször 7 órát majd 30-40 perc a peluscsere, szopizás, aztán mèg ráhúz 3-3,5 órát. Ez így nekünk teljesen rendben van, 2 részletben a fèrjem tud aludni kb 6-8 órát, èn 7-9-et.
2016. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Az első naptól külön szobában alszik és sosem vettem magunk közé. Kiültem vele a nappaliba a kanapéra és szoptatás után legtöbbször egyből beájult, ritkán fordult csak elő, hogy 2 etetés között én már nem tudtam aludni éjjel (bár szoptatás közben szoktam szunyókálni). Egyébként 8 hetes koráig 2x, majd már csak hajnalban kelt enni, 5 hónapos korától pedig átalussza az éjszakákat.
2016. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Enyém már fél éves. Mindig külön aludt, mikor újszülött volt, éjjel is evett, eleinte 3x, aztán 2x, 1x, majd elhagyta.

Hát, nekem sem aludt vissza ilyen piciként, én mondjuk ölben nem nagyon altattam, hanem a kiságyába fektettem, és simizem az arcát, (háton alszik) attól tudott ellazulni. Legalábbis ehhez szoktattam szép lassan, de sírni azért nem hagytam, volt, hogy ki kellett venni.

Jótanácsom nincs, csak annyi, hogy ez szép lassan változik, kevesebbszer is kel, meg megtanulja, hogy éjszaka egyből alvás van. Szóval kitartás, nem tart örökké.

2016. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!