Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elalvás előtt fél órát ordít,...

Elalvás előtt fél órát ordít, hisztizik. Dackorszak okozza?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 hónapos kislányom eddig úgy aludt el, hogy melléfeküldtem, túrta a hajam, énekeltem neki, és 5 perc alatt el is aludt. Ő kérte, hogy menjünk csucsulni. Egy hete viszont, hiába iszonyat álmos, valamin mindig behisztizik alvás előtt. Nappal és este is. És fél órát ordít! Ma 45 perc volt a sírás. Hiába éneklem a kedvencét, próbáltam már hogy magamra fektettem, de semmi sem jön be. Ha otthagyom pár percre, csak még rosszabb a helyzet. Ha a férjem próbálja szintén ez van. Rossz látni, hogy szenved, mert szinte sikít, hogy "Anyaaa", szerintem segítséget akar kérni. Megmosdattam, de akkor sem hagyja abba. A fáradtság biztosan rá tesz neki egy lapáttal. Mit próbáljak még ki? Normális, hogy ekkora ordítást rendez? Előfordult, hogy éjjel 3kor felkel, egyből rúgkapált és kérte, hogy menjünk homokozni. Persze nem mentünk, meg ilyenkor nem is engedek neki. Ma pl. az volt a baja, hogy kapott egy kislabdát, és ő a fejébe vette, hogy vigyük le mamához, és játszik vele. Nem mentünk, mert már tiszta álmos volt, és egész hiszti alatt azt hajtogatta, hogy "mamához, mamához". De akadt már ki azért is, mert tiszta ágyneműt merészeltem húzni. Napközben jól elvan, de ez az alvásdolog kiakaszt...

Köszi a válaszokat!



2016. aug. 8. 14:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és egy hét múlva kezdi a bölcsis beszokatást..lehet, hogy ott is ilyen hisztit fog csapni? szerintem páros lábbal rúgnak ki minket akkor...
2016. aug. 8. 14:04
 2/6 anonim ***** válasza:
De jó hogy nem vagyok egyedül! :D Bocsi! Az én fiam egy áldott jó gyerek, de pár hete a semmin képes ugyanígy kiakadni. Szerintem dackorszak lesz. :) 27 hónapos.
2016. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezt csinálja a 23 hónapos fiam. Még júniusban kezdődött, egyik este leesett az ágyról félálomban (a mi ágyunkon altattam én is melléfekve, hirtelen dobott egyet magán és nem tudtam utána nyúlni) - nem ütötte meg nagyon magát, de állatira megijedt. Másnaptól egy rémálom volt az altatása, kb 3-4 hete állt helyre, szóval több mint egy hónapot tartott. Nálatok nem volt valami ilyesmi "trauma"?
2016. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Én is dackorszakra gondolok. Trauma nem érte, köztünk alszik már vagy két hónapja. Belefáradtam az éjjeli felkelésekbe, hagyom inkább magunk között aludni. Azóta felkelni sem szokott éjjel.
2016. aug. 8. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt ilyen, ha túl fáradt volt már. Esetleg megpróbálhatod hamarabb altatni.Egyébként voltak olyan periódusok, hogy 1-2 hétig harcolt az alvás ellen,főként délután, már majdnem feladtam,de visszaállt a régi rend.
2016. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már erre. De ma is 8kor kelt, délben vittem aludni. Azt a 4 órát simán ki szokta bírni. Előfordul, ha pl. korán kel, 6 körül, akkor délelőtt 10 fele alszik egyet. De így meg estig nem bírja ki, és 5 körül alszik, majd kukorékol este11ig. Ez nagyon ritka szerencsére. Általában 12-15 között alszik 3 órát.
2016. aug. 8. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!