Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kislányom minden...

4 éves kislányom minden lefekvésnél hisztizik, üvölt. Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő hónapban lesz 4 éves. A húga 8 hónapos. A nagy minden esti lefekvéskor hisztizik. Akár mit csinálok, mondok neki csak üvölt. Ilyenkor altatnám a kicsit is és rendszerint nem tudom elaltatni, mert a nagy felkiabálja. Már kértem szépen, hogy ne csinálja, mondtam csúnyán, kiabáltam, fenyegetőztem, jutalmat ígértem, de nem megyek vele semmire. Megígérem neki, hogy ha a kicsi elaludt visszamegyek hozzá, de akkor addig maradjon csendbe. Ha kihívom magunk mellé akkor sem bír csendben feküdni, forog, magyaráz, ami érthető, hiszen gyerek. Ezért nem engedem ilyenkor magunk közé, inkább megígérem, hogy visszamegyek, ha hagyja elaludni a kicsit. Ő mégis mindig üvölt, hogy nem akar lefeküdni és most azonnal menjek be. Mostanában már nehezen viselem és volt többször, hogy rákiabáltam, hogy most már elég. Ilyenkor mondja, hogy legközelebb nem csinál ilyet, meg szeret, de aztán legközelebb kezdődik minden előröl. Sajnálom és értem, hogy féltékeny, de azért ez nem állapot. Napközben is ha valami nem úgy van, ahogy kitalálta üvölt és hisztibe kezd,pedig nem engedek a hisztinek és következetes vagyok.Van valakinek valami ötlete? Megköszönném.

2012. júl. 16. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hónapos a fiacskám és 1-2 hónapja elkezdte ő is csinálni az esti hisztit. Igaz ő még kisebb és ilyenkor karba veszem és ettől picit elpilled. Viszont megfigyeltem azt, hogy kell neki időt hagyni, hogy kifáradjon. Hiába akarom 8 felé még ágyba rakni és talán be is aludna, de után felébred és nem bír magával. Így kitapasztaltam, hogy ha 9-10 felé fektetem le, akkor már elég fáradt és nem hisztizik (vagy csak röviden). Nem tudnád te is kicsit elhúzni az alvást a nagyobbnál? Hánykor teszed be őt aludni?

Napközben is nehéz a helyzet. Próbáltad már sarokba állítani, azért az nem olyan drasztikus még, de talán picit radikálisabb lehet nála. Még ha nem is tetszik neki és sír, de talán tanul belőle.

2012. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom és szeretném későbbre tenni az alvást, mert Ő már délben nem alszik.Tehát 7-8 körül kel és este fél 9 körül fekszik.Ilyenkor tudok én is kicsit leülni, tehát örülök, ha ilyenkor le tudom tenni.A hiszti után általában pár perc és elalszik, így biztosan fáradt is.Csak úgy sajnálom, mert nagyon felbosszant vele és ilyenkor nem jól válunk el este.Megszidom.Meg az is olyan fura, mint ha azt érezné nem szeretem, vagy nem tudom.Pedig napközben is sokszor van,hogy nem csinálom meg a dolgomat, hogy játszunk.Ennél többet nem tudok velük foglalkozni, de olyan, mint ha kevésnek érezné.Ezt abból gondolom, hogy mindig mondogatja, hogy de anya szeretlek.
2012. júl. 16. 21:48
 3/17 anonim ***** válasza:
A kicsi veled alszik? Esetleg féltékeny emiatt. tedd őket egy szobába.
2012. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

féltékeny, az teljesen biztos, most már csak az a kérdés, mitől. leggyakrabban az van, h ő szeretne veled időt tölteni a kicsi nélkül!!!!! szóval úgy, h a kicsi nincs ott v alszik. el tudom képzelni, h szegényke várja az estét,h a kicsit lefektesd, és legyen néhány percetek egymásra, de vszeg úgy behergeli magát és/vagy olyan türelmetlen, h nem bírja kivárni.

megoldás: tölts vele napközben is időt kettesben! nem kell hosszú legye, csak érezze egy-egy kicsit, h te még mindig "csak az övé" vagy. fontos ez akis lelkének, ne felejtsd el, h több, mint 3 évig ő volt a világ közepe! :-) ne kiabálj rá, bár bizonyára nagyon idegesítő, nem direkt csinálja, csak nem bír magával. szeresd-szeresd-szeresd őt, csak ez kell neki.

2012. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Pötyös Panni ***** válasza:
15%
Egy pohár víz csodákra képes....:)
2012. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Pöttyös Panni! Ha a férjed egy szép napon hazaállítana egy új nővel, mondván téged is szeretlek, de mostantól ő is itt lakik, neked elég lenne egy pohár víz?

na mert kb ezt érzik a gyerekek amikor testvérféltékenység van

itt az van, egyértelmű

Kérdező! mindenképpen arra kell törekedni, hogy érezze a szereteted, hogy őt ugyanúgy szereted, mint eddig. Véleményem szerint ilyen esetben nem szabad büntetni, mert még rosszabb lesz neki, mert csak arra vágyik, hogy figyeljenek rá, csak őrá, ahogy eddig volt, és ezt a helyzetet nagyon nehezen dolgozzák fel, és így, a rosszalkodással fejezik ki.

2012. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A 4. és 6. válaszolókkal értek egyet.

Ne haragudj, kedves kérdező, de még a kérdésed leírásából is árad a türelmetlenség a nagy felé. (Bár lehet, hogy ez csak az esti kimerültségedtől van).

Gondolj csak bele, mit érezhet a kislányod azok aklatt a hosszú-hosszú percek alatt, amíg Te a másik szobában a kicsit dédelgeted, altatod. Iszonyú magányos, és szomorú lehet. Erre Te még le is szidod, rákiabálsz.

Valahogy sokkal nyugodtabbá, meghittebbé kéne tenni az esti lefekvéseket. Nem lehetne a két gyerek egy szobában? Te pedig odakucorodhatnál közéjük, lehetne mesélni, beszélgetni.

Nálunk például a kisebbik mindig úgy aludt el, hogy közben a nagynak meséltem. Amíg pici volt, bealudt kb. 3-4 perc után, aztán ahogy nőtt, már kezdte ő is figyelni a mesét, egyre tovább. Aztán most már ott tartunk, hogy egy mesét a nagy választ, egyet a kicsi, aztán alvás. :)

Ebben egyébként az is jó, hogy egymás közelsége is már ugyanolyan megnyugtató számukra, mintha én lennék ott.

2012. júl. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Eloszor altatsd a kicsit. Addig a nagy apaval meg tevezhet mashol, a haloszobaban,nem kell aludnia.ahogy a kicsi elaludt, beviszed a nagyot es csakis vele foglalkozol, olvasol egy meset, megszeretgeted, simogatas,oleles,betakarod, kicsit fogod a kis kezet es joejszakat. Meg kell az esti ritualet osztani ket fele. Miert egyszerre kell oket altatni? Probald idoeltolassal. Kilencig siman fogja birni a nagy, es nem lesz orditas,hisz te fogod lefektetni ot is, mint ahogy azt a kisebbel teszed.
2012. júl. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mi is úgy csináltuk, hogy először a kicsit fektettem le, a nagy addig nézhetett egy mesét vagy ha otthon volt a párom, akkor addig foglalkozott vele.

De ez is csak addig volt, amíg szoptattam a kicsit (11 hós koráig), utána vele is ugyanazt csináltuk, mint a naggyal: tejivás, mese, fogmosás, be az ágyba, jó éjt puszi, simi, lámpaoltás és kész. Egy idő után ezek nagyjából egyszerre történtek, mondjuk nekik közös a szobájuk is. A kicsi csak 3 hónapos koráig aludt a hálóban, amíg éjszaka is szoptattam. Bár akkor a nagy is átköltözött :))))

2012. júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok választ.

Nem alszik velem a kicsi, de Ő csak cicizés közben alszik el a mai napig is.Természetesen a nagylánynak is ugyan úgy kijár az esti rituálé.Mielőtt a kicsit kihoznám elaludni mindig olvasunk és játszunk kicsit együtt.

Ez minden este így megy.Aztán kihozom a kicsit elaludni, mert ugye az ágyban szopizás közben alszik el.

Aztán visszamegyek a nagyhoz.A kicsi viszonylag hamar elalszik, de még várnom kell 5-10 percet, míg mély álomba merül,mert most abban a korszakban van, hogy ha nem alszik mélyen rögtön felpattan és már megy is és akkor legalább 1 óra mire újra elalszik.

Ez alatt az idő alatt szokott behisztizni a nagylány.Na most pedig ilyenkor a kicsi felkel nyűgös és nem tud visszaaludni.Szépen elmondtam már neki, hogy ha felkelti a kicsit nem tudok visszamenni, mert üvölteni fog Ő is és egyikük sem fog tudni elaludni.Kértem, hogy ne csinálja a hisztit és akkor bemegyek mellé a hintaszékbe, míg elalszik.Ő kézben nem marad el egyébként kiskora óta nem bújós gyerek.Bár most bújósabb, hogy van a kicsi.

A kicsi és a nagy egy szobában alszanak egyébként, tehát nincs egyedül a nagy.Mikor a kicsi elalszik és bemegyek a nagyhoz akkor mindig beteszem a kiságyba a kicsit és úgy alszik tovább.

Sajnos apa minden 2. héten délutános és akkor nem tud addig a naggyal lenni senki.De sokszor akkor is van hiszti, ha apa itthon van, mert Ő velem akar lenni, de apa szoptatni nem tud helyettem, ezért szokott addig Ő lenni a naggyal.

Tv-t pedig nem néz, próbáltam már, hogy nézzen addig mesét, de nem érdekli.

Talán tényleg a kettesben eltöltött órák lennének a megoldás, ezt meg fogom próbálni.

Nagyon köszönöm még egyszer a válaszokat.

2012. júl. 17. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!