Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyedüli elalvásra szoktatás....

Egyedüli elalvásra szoktatás. Jó lesz így? Tanácsot, tapasztalatot is szívesen olvasnék. Aki hasonlóan csinálta leírná, hogy/mennyi idő alatt sikerült?

Figyelt kérdés

8 hós babám eddig cicin aludt el. Sajnos az utóbbi időben mar nem tudott vele elaludni, csak szenvedtünk 1-1 1/2 orat minden altatásnál.


2 napja kezdtem átszoktatni.

Jó így, ahogy csinálom? Fog javulni?

Persze sír szegénykém a ciciért, de következetesen nem adom.

Van rituale, utána beteszem a kisagyba, fogom a hátát es halkan nyugtatom, beszélek hozza. Ha nem nyugszik meg, kiveszem es kicsit sétáltok vele. Majd vissza kiságy es folytatom.

Nappal általában 15-25 perc mire így elalszik kb 3-5ször veszem ki.

Este leteszem nem sír, kicsit helyezkedik es elalszik. Es ebben a két napban nem kelt éjjel!! Előtte 1-3 alkalommal ébredt.


2016. aug. 24. 21:32
1 2
 1/11 -Piciny- ***** válasza:
46%
Szerintem teljesen jól csinálod!
2016. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Azért az esti altatás nem semmi eredmény ilyen rövid idő alatt! :) szóval igen, jól csinálod.
2016. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon jól csinálod,annyi hogy én nem venném ki,csak a kiságyban simizve nyugtatgatnám,nehogy a kivétel még pluszban megzavarja,felzaklassa.
2016. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
igen. en is igy csinaltam. de en sem vettem ki az agybol. de ha ugy latod igy is mukodik vedd ki..nalunk az csak hergelte...az elso egy ket hetben 20-25 perc kellett neki elalvashoz, de sirni mindig egyre kevesebbet es kevesebbet sirt..az elso egy het utan maf csak 2-3 perc volt siras,a tobbi nyoszorges. aztan 2 het utan mar 5 perc alatt elaludt siras minden nelkul..még a szobaba sem kellett bent lennem (szinten cicizes miatt, 7 honaposan lett erre szoktatva). most 2 evey, 8 hos kora ota 2-3 perc alatt elalszik, teljesen onalloan, a szobaban sem kell bent lennem, nem kell neki se rongatas se mese, ugyanakkor nyugis mosolygos, nagyon kiegyensulyozott :) ejszaka ha megebred (ami ritka) akkor be kell azert mennem hozza, de megfogom olyankor a kezet es visszaalszik 1-2 perc alatt. de ez ritka, talan havonta egyszer.
2016. aug. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most megnyugodtam. Akkor meg ki kell tartani egy darabig....

Lehet tényleg nem kellene kivenni, megpróbálom ugy is. :-)

2016. aug. 25. 08:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

engem az vigasztalt, hogy végig tudtam, az ő érdekében is teszem..éjjel óránként kelt cicizni, egyértelműen megszokásból, hatszor, hétszer, nappal pedig csak fél órákra tudott elaludni, szintén a cicimen. ebből adódóan én se nappal se éjjel nem aludtam, ebben az időszakban napi 2-3 órában kimerült az alvásom...az övé 8 órában...nekem senki ne mondja, hogy ez egészségesebb, mint hogy sírdogál kicsit a cici után. szerettem volna ha tud aludni, hogy jobban oda tudjam magam tenni, tudjunk játszani, fejlődjön, élvezze a babalétet. Ezért kezdtem neki az effajta alvás tréningnek...addig is anyának éreztem magam, de valahogy nem volt meg az az áttörő érzés, hogyan is lett volna meg, amikor egész napunk az altatásról szólt és a cicizésről...

aztán amikor 1-2 hét alatt áttért így a cumival történő elalvásra, kinyílt nekünk a világ...elkezdett nappal egyhuzamban 2-3 órákat aludni, délelőtt is délután is...éjjel nem ébredt meg, maximum egyszer, ami jelentős javulás volt, és azt el is bírtam fogadni, hogy egyszer még éhes és szoptatni kell amíg igényli. a nappali alvásoktól kipihent lett és jókedvű...én szintén. több lett a tejem, nagyokat tudtunk sétálni végre, játszani, és nekem itt jött meg a szerelem. az én kis kialvatlan cicifüggő méregzsákomból egy napirenddel rendelkező, jó alvó angyalka lett....szóval én nem hiszek az igény szerinti szoptatásban, legalább is 2-3 hónapos kort követően már nem, addig nyilván a lényeg hogy beinduljon a tej, és hízzon a baba, de ahogy kezd kinyílni az értelme, nem szabad hagyni hogy órákig és óránként a cicin lógjon.

Szóval türelmet és kitartást kívánok, hidd el, mindkettőtökön segítesz, arról nem beszélve hogy ha egyszer tesót szeretnétek, áldás lesz, hogy nem igényel altatást, én szeptemberre várom a kisebbet, és nagyon megnyugtató érzés, hogy a nagy magától, társaság nélkül bemegy a szobájába, és elalszik.

2016. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

O ha még olvassátok...újabb kérdés.

Ebben az átszoktatós időszakban csak a kiságyban altassam, vagy belefér ha neha séta közben alszik a babakocsiban? Vagy időzítsek inkabb úgy, hogy hazaérjünk alvás időre?

Koszi előre is a segítséget. ;-)

2016. aug. 25. 08:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mindig otthon altattam,nekem mondjuk nem is aludt máshol.Szerintem babakocsiba belefér néha ha úgy alakul,nemsokára úgyis már csak fixen 1-szer fog aludni akkor meg hazaértek alvásidőre.
2016. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló!

Többnyire egyetértek Veled! Csak a mi érdekeinket nézem, es igen, szörnyű volt, hogy a nap nagy része elment az aktatgatással es mégsem pihente ki magat...

Megkerdezhetem mennyi idős volt akkor a babád? A cumit nagyon kevés alkalommal próbáltam, nem is célom már ennyi idősen rászoktatni....


Mindenkinek köszönöm a válaszát, örülök, hogy senki nem jött azzal, hogy ne szoktassam le, meg hogy ne sírjon...stb. Hanem valóban tapasztalatokat olvashattam, es egyetértő hozzászólók kerültek ide :-) kellett ez a lökés :-)


Kedves utolsó hozzászóló! Lehet egyenlőre itthon altatom inkabb, nehogy bezavarjon. Most az eddig rosszul alvó babám nappal 2szer másfél orat alszik es egy rövidebbet 4-5 fele, majd este 8-5:30ig onnan 7ig.

Felek ha rövidebbet aludna a babakocsiban, az osszekavarná a napot.

Tudom, en kérdeztem, úgyhogy köszönöm a választ, majd meglátom. Ha nincs más megoldás ugyis muszaly lesz útközben aludnia...

2016. aug. 25. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. ha úgy jött ki hogy a babakocsiban aludt el, akkor ott...nem zavarta meg az átállási folyamatot.

7 hónapos volt a babám, és azért adtam neki cumit, mert amúgy olykor szopikázta az ujját, és gondoltam egy füst alatt arról is átszoktatom, meg a ciciről is, nem vagyok ujjszopás párti mivel jó magam 6 éves koromban tudtam abbahagyni, meg mert jött a tél és nem tetszett neki hogy kesztyűt adok rá...ha cumi nélkül is elalszik így a babád, az a legjobb!

2016. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!