Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan vészeljük ezt át?...

Hogyan vészeljük ezt át? Esetleg valami jó tipp alvászavarokra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségetekre/tanácsaitokra lenne szükségem, mert már most az őrület határán járok :) Szóval a helyzet a következő:

Van egy másfél éves kisfiam. Az alvási szokásai változóak voltak, de ha egy beállt akkor az úgy maradt sokáig. Napirendünk van, szerencsére erőltetnem sosem kellett semmit nála, szépen, "magától" alakult ki. A helyzet az, hogy volt idő, hogy végig aludta az éjszakát a kiságyában, de az utóbbi időkben átkéredzkedett éjszaka. Nappali alvásával semmi gond nem volt, annyitól eltekintve, hogy néha a 2,5-3 órás alvása alatt felébredt vagy 2x és akkor ha már meglátta hogy megyek be már vissza is aludt. Mindig minden ugyanúgy történt elalvás előtt este is én nappal is. Na de vagy 2 hete...

A nappali alvásával kezdődött a gond.

Egyrészről, mert nem akart elaludni. Tudta, hogy alvás van és már nem akart jönni aludni.(eddig úgy történt, hogy mondtam neki h megyünk csucsukálni, ő be is ment a szobába a helyére...én mellé feküdtem, kis szerelmeskedés :) utána játszottam, hogy alszok, aztán ő is elaludt.

Na mivel így már nem akart aludni, hát mondtam neki, menjünk hallgassunk zenét...és leültünk, ő az ölembe, mentek a kedvenc zenéi és elpilledt rajta.

Jelenleg is így altatom, ez úgy néz ki bejön.

Viszont, kb fél-1 óra múlva felébred sírva, úgy, hogy alig lehet megnyugtatni. Mutogat, hogy ki akar menni stb. Nagy nehezen lassacskán rájövök, hogy a tv kell neki és úgy alszik vissza - ha visszaalszik egyáltalán.

Arra gondolok megkavarja, hogy más helyzetben alszik el, mint ahogy felébred.

(Na ennek a változtatásán mától dolgozok...)

Viszont az éjszakai alvása is kezd gyötrelem lenni...ez csak pár napja, de már nagyon nehéz így is.

A lényeg, hogy velünk alszik éjszaka kb 2 hete már.Mert ugye eddig szeparációs szorongás volt a befutó az okok közül. Egyébként is anyás mostanában és látom rajta hogy változik, félősebb is kicsit mint volt.

Szóval nyugodtan aludt köztünk, de pár napja, ugyanúgy alszik éjszaka, mint nappal. Felébred, sír, hiába ott vagyok neki...akkor is mutogat kifelé...és nem tudom mi a baja. Persze a nappali alvásából kiindulva a másik szobába szeretne átmenni, vagy legalábbis ki innen...hogy megnyugodjon. A mai éjszaka volt a csúcs. Mert eleve csak este fél 11 kor aludt el...aztán hajnal fél2kor ismét felkelt így sírva...mikor nagy nehezen visszaaludt az ölembe és visszatettem a helyére, mikor észrevette, hogy mellé fekszem, ismét elkezdett sírni és felült. Szóval ülnöm kellett felette míg elaludt. Én már ilyenkor nem tudok visszaaludni, szóval fel voltam reggel fél 5 ig...aztán ő fogta és 8kor felkelt ismét sírva, ugyanúgy. Na eddig ilyet nem csinált még. Mindig jókedvűen ébred.

Szóval kivagyok. Mert már pár napja ez megy, hogy felkel éjszaka, sír, nem lehet máshogy megnyugtatni, csak úgy ha bekapcsoljuk a tvt kb 2 perce...és teljesen mindegy neki mi megy benne. És mikor kicsit megnyugodott kikapcsoljuk és úgy alszik vissza utána az ölembe.

Ja és természetesen apa nem jó, csak anya :)Én meg már napok óta nem tudom utolérni magam, mert nem alszok semmit és nem tudom bepótolni.

Valakinek valami tanács? Ötlet? Hogyan vészeljük át ezt? Ki hogy látja?Min változtassak?

Lehet szeparációs szorongás...csak legalább tudnám, hogy igen ez az, ezt így el kell viselnem, majd lesz máshogy.

De kezdek félni, hogy ez valami más nála.

Nyilvánvaló, hogy a tvre is gondolok.

Ma eddig nem kapcsoltam be a tvt, nem is tervezem. Volt hogy mutogatott rá, de mondtam neki, hogy nincs mese...nem hisztizett. Semmi gond nem volt. Ha tv függő lenne vagy annyira akarná, akkor csak sírna vagy hisztizne érte?! Ha már másért tud :)

De éppen ezért a nappali alvását megpróbálom visszaállítani a régi kerékvágásba, miszerint lefekszünk szépen és játszom, hogy alszok. A mai próbálkozásnak az lett a vége, hogy egy óra múlva feladta, mert én aludtam el szinte. Kb. 3-szor indultunk neki a dolognak, de csak jól felidegesítettem magam :( Aztán úgy aludt el, hogy abban a szobában ahol este is alszunk az ölembe vettem, bekapcs tv...és 2 perc múlva elaludt. Máshogy az Istennek sem akart elaludni. A sírva ébredések ellen azt találtam ki, hogy akkor míg alszik, megy a tv hang nélkül, mert így ha felkel elvileg minden úgy van ahogy elalvás előtt, csak anya nincs ott. Így egy fokkal jobb,mert tényleg nem sír úgy, és van hogy vissza is alszik, de annyira nem szeretném, hogy pont most másfél évesen szokjon rá arra, hogy tv mellett alszik el :(

Volt valaki esetleg hasonló cipőben?

Vagy ne foglalkozzak vele? Ha neki ez kell az elalváshoz meg a megnyugváshoz, akkor akkor menjen neki a tv...de máskor napközben nem?

Úgy sajnálom, mert eddig jó alvó baba volt, nem kellett neki hozzá. Éjszaka sem megy nekünk, ki van kapcsolva. Este is úgy alszik el, hogy ki van kapcsolva, ezért nem értem, hogy éjszaka mikor felriad, miért kérné? Vagy már olyan ez neki mint egy biztos pont?

Na bocsi, hogy hosszan írtam le, csak annyira jó lenne valami segítség/tipp, ahhoz hogy jól aludjon.



2016. aug. 30. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Tipp: Aludjon egyedül el a helyén, és akkor végig fogja aludni a helyén az éjszakákat. Ez senkinek sem jó. Az én lányom azóta aludta át az éjszakát, amióta elaludt egyedül a sötétben.


tudom, ettől messze álltok, de ez a cél.

2016. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyre nagyobb lesz és egyre okosabb , nem fog ez sokáig menni, hogy ott ülsz mellette, és ő elalszik. Hisztis, dacos lesz.
2016. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig úgy néz ki az a megoldás jön be, hogy megy este a tv. Teljesen némán, férjem még a fényerőt is leveszi róla majdnem teljesen, mert őt zavarja. De kisfiamnak úgy néz ki elég így is. Látom éjszaka, hogy felkel, de most már nem sír, ránéz a tvre, látja hogy megy valami, aztán visszafekszik és alszik magától tovább. Kicsit fura, hogy eddig tv nélkül aludt, most meg hirtelen kell neki. De úgy gondolom az igazi ok az lehet, hogy szepa van nála, plusz több inger is éri, okosodik és éjszaka emiatt kel fel. A tv pedig megnyugvást nyújt neki, mert eltereli a figyelmét. Úgyhogy napközben egyáltalán nem kapcsolom be, nem is igényli (már kezdtem félni hogy tv függő lett :) ) de szerencsére meg van nélküle, csak estére kapcsolom be. Hát ha így jó neki...akkor ez van. ;)

2016. szept. 1. 14:07
 4/4 anonim válasza:
Nálunk az jött be a 35.nem alvós éjszaka után, hogy egyedül lefektettem a szobájába, projektoros kivetítő, ami a mennyezetre vetíti a csillagokat ment éjszaka, majd egyszer csak elhagyta! Ne engedj az akaratnak, mert nehéz visszafordítani! :D
2016. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!