Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 19 hónapos kislányunk még...

19 hónapos kislányunk még mindig nem alussza át az éjszakát. Tipp?

Figyelt kérdés

Úgy érzem már mindent kipróbáltunk.


Leszoktattam az együttalvásról, éjszakai ciciről, teljesen abbahagytam már a szoptatást, kapott vizet, próbálkoztunk különféle alvókákkal, cumit sohasem fogadta el. Kb fél éve az apja altatja és kel fel hozzá éjszaka. Sokat szenvedett a fogával, egy-egy apróbb betegség miatt is hetekig alig kapott levegőt az orrán, szóval mindig volt valami.


Sokszor sikerült könnyen visszaaltatni, sokszor mellé kell feküdnie. És még mindig 2-3-4-5-ször felsír. Kb 2-3 hetente van egy éjszaka, amit végigalszik.


Az altatás sem egyszerű: kap tejet az ágyában, utána fogmosás, utána énekel neki, próbál egyre kijebb jönni (most már eljutott odaáig, hogy az ágya mellett elég ülnie), de így is kb 40-60 perc az elaltatás. És még mindig balhézik miattam, pedig már fél éve nem én kelek hozzá, én csak bekísérem az ágyába. Minden estét ugyanaz a rituálé szerint csinálunk, szinte percre pontosan!


Tényleg nincs már ötletünk. Mit tudunk még tenni? Ki fogja egyszer nőni ezt? Félek itt lesz a kicsi is és felváltva fogunk pattogni a gyerekekhez minden éjszaka. Bevallom irigykedek a jó alvó babákra...:-(



2014. dec. 26. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Kitartást!Tudom miről beszélsz! 2 éves lányom van SOHA egy éjszakát sem aludt még át.Legalább 2-3 x mindig kel.

Azt mondta a doktornő, ő ilyen tipus,majd kinövi egyszer.Szóval ki kell várnom. :/

Persze mi is mindent kipróbáltunk az ég világon,de semmi sem használt!

2014. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy ott van mellette, amikor elalszik este.

Felébred, és ugyanazt az állapotot akarja, ami akkor volt.

Ezen kellene változtatni, az esti rituálé rossz.

Nálunk azóta aludták végig az éjszakát, amikor este rázártuk az ajtót, és egyedül elszöszmötölt, és elaludt magában.

2014. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is ilyen, 21 honapos. Nagyon keves ejszakat aludt at eddig, az elso ev volt kegyetlen, volt hogy 8-10 szer kelt,mindent kiprobaltunk, a mi gyerekorvosunk is azt mondja majd kinovi. A nagyobb fiunkkal nincsenek ilyen problemak.
2014. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam 2-es tanácsát!


Egész nap és este folyamatosan mondtam neki, hogy ő a saját ágyában alszik, mi pedig a miénkben. Próbálom maximálisan pozitívan beállítani (mert ő már nagylány, mert ez az ő saját ágya stb).


Első nap 2 óra volt az elaltatás, világrengető sírással. Már én is sírtam. De nem hagytam magára, vele voltam. Hatalmas rimánkodás árán elfogadta, hogy ő az ágyában legyen én pedig a széken ülök. Végül pedig inkább már a kimerültségtől, de beadta a derekát és elaludt. Éjjel sokszor kelt, talán 6-8-szor nem számoltam már. De a lényeg, hogy tudta, egyedül alszik el. Másnap hatalmas dícséretek, milyen ügyesen aludt egyedül, kb mindent megengedtünk neki ("mert egyedül aludt a szobájában").


Második nap 1,5 óra volt az altatás, talán 5-10 perc nyöszörgős sírással (inkább hiszti), de lényegében elfogadta, hogy az ágyában legyen magától. Éjjel 6szor kelt (a legdurvábbnál 1 óra volt a visszaaltatás, a többinél csak pár perc).


Harmadik nap 2 óra altatás, 0 sírással. Itt már úgy csináltam, hogy akkor jöttem ki, mikor még teljesen ébren volt, nem félálomban, ezért is húzódott el ennyire. Persze rengetegszer visszahívott, végül mégiscsak félálomban tudtam csak kijönni. Éjjel 1szer ébredt csak, de 1 óra volt a visszaaltatás.


Most itt tartok. Hihetetlen kimerítő ez a brutál hosszú elaltatás. De bizakodom, hogy az éjjeli kelések leredukálódnak majd. Az esti elaltatást pedig igyekszem mindél inkább úgy kihozni, hogy ébren legyen még. És így talán idővel be tudom vezetni, hogy "3 ének" és kijövök vagy hasonlót. Illetve az éjjeli keléseknél hagyom kicsit "nyöszörögni", csak akkor megyek be ha tényleg sírás lesz belőle.


Remélem lesz eredménye, egyenlőre fárasztóbb mint előtte. Nem tudom meddig fogom bírni, terhesen, napi 4-5 óra alvással.


Viszont a párommal megegyesztünk, hogy nem "hagyjuk sírni" a szó abban az értelmében, hogy rázárjuk az ajtót. Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy valaha is úgy érezze a gyerekünk, hogy "nincs segítség". Sír ő épp eleget ha ott vagyok és "szigorúan" vezetem be az új rendet.


De a "magam vagyok csak" érzést nem akarom, hogy megismerje. Sem most sem pedig később.


Ja és ami érdekes, már első nap után mondta, amikor az alvásról beszéltünk, hogy "mama szé" azaz mama a székben ül. :-)

2015. jan. 2. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:

De édes lehet...

Nekünk még pici a fiunk, hamarosan 5 hónapos, de van olyan éjszaka, hogy 25 perceket alszom. 10-15 percenként ébred, sír, átmegyek hozzá, felveszem, megnyugszik leteszem. Megint sír, felveszem, megnyugszik, leteszem. 30-40 perc után olyan fáradt, hogy elalszik egyedül az ágyában, én átjövök a mi ágyunkba, lefekszem. Hallom, hogy újra mocorog, elkezd játszani, beszélget, majd sír és kezdődik minden elölről. Néha jó éjszakánk van, csak 2-3 óránként kel, néha rossz és 10 perc-félóránként. Ő addig alszik amíg szeretne, illetve nappal is alszik 2 óránként 1 órát. Én viszont nappal nem alszom, tehát hulla vagyok. Minden este úgy teszem le, hogy majd most hátha jót alszik, de eddig még nem sikerült a bravúr. 2 hónapos korában volt 1-2 hét, amikor csak egyszer ébredt, de visszaromlott a dolog.

2015. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!