Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnánk kicsit módosíta...

Hogyan tudnánk kicsit módosítani az esti elalvást?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hetes. Este 7 körül szoktuk fürdetni, fél 8-8 körül evés után elalszik, fél 12-hajnal 1 között ébred enni, majd rá kb. pontosan 3 órára. A második evés után viszont ha vissza is alszik, nagyon éber, csukva a szeme, de a következő etetésig "beszélget", nyögdécsel (nem fáj a hasa, csak szimplán "nyekereg" :)) vagy egyáltalán vissza sem alszik. Összesen éjjel kb. 8-8,5 órát alszik. Vhogy át kellene állnunk, hogy 8, de inkább fél 9 fele fürödjön, 9-fél 10 körül aludjon el, de a belső órája biztos érzi már a fürdés idejét, mert 6 órától már elég nyűgös. Hiába próbáltuk volna 15 perccel csúsztatni a fürdést, hogy pl. egy hét alatt átálljunk, annyira sírt, olyan fáradt volt már, hogy nem volt szívünk tovább várni.Van valakinek vmi ötlete, mit lehetne tenni?
2016. szept. 4. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne módosítsatok semmit. A pici érzi hogy fáradt akkor had aludjon, ne húzzátok, nagyon pici még. Pár hét múlva már másképp lesz minden hidd el. Ja és kisfiam se aludt soha annyit amennyi a nagykönyvben meg van írva, mégis szépen fejlődik. Nehéz időszak, de nem minden gyerek alszik 12 órákat. Kitartás , tudom hogy nehéz. De hozzászokik az ember a kevés alváshoz. Kisfiam 20 hónapos, de most is van hogy felébred még.
2016. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se módosítsatok. Ha 4 körül eszik, és utána nem igazán alszik, de nem is sír, nyugodtan hagyd a kiságyában, szerencsés esetben meg fogja tanulni, hogy az még kiságy-idő.
2016. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres?

Most hirtelen az eszembe jutott, hogy egyszer egy éjjeli ébredésnél éves után pont ugyanezt csinálta a kisfiam, nem telt el a 3 óra se utána a következő evésig, gondoltam talán növekedési ugrás és többet adtam neki enni. Meg is oldódott. Ő se volt teljesen éber, valahogy így viselkedett ő is.

2016. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Éjjel tápszert kap, nappal kb. kétszer lefejt anyatejet.Nekem is volt egy ilyen tippem, hogy nem lakik esetleg jól, próbáltam is neki többet adni, de belealszik a hajnali evésbe. Lehet akkor próbálkozom, hátha tényleg csak az éhség miatt nem alszik el.
2016. szept. 4. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!