Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Volt olyan időszak nálatok...

Volt olyan időszak nálatok hogy a gyerek több napon át csak úgy volt hajlandó elaludni ha fogjátok a kezét?

Figyelt kérdés
Vagy ha mellé fekszem Ez a kettő működik, de minimum 1 óra így is mire elalszik. Baromira nem szerencsés helyzet mivel hetfon megyek be szülni és utána hazajön a tesó....akinél volt ilyen hogy oldotta/mi oldotta meg? Eddig magátol aludt el, még a szobába sem kellett bent lennem csak cumi a szájába, puszi és 3 percen belul bealudt....1,5 even keresztul aldottuk emiatt az eget, hogy ez milyen szerencses helyzet lesz kisteso szempontjabol, erre tessek, egy hetd minden elromlott e téren....ötlet? 2 éves amúgy
2016. szept. 10. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

én olvastam erről már terhesség alatt(azthiszem a Suttogóban)és tudatosan nem is fogtam a kezét elalvásnál.

ott írnak sokminden rossz szoktatásról és hogyan kell megoldani. valami olyasmit írt, hogy nem felnőtt segítséghez hanem inkább egy plüsshöz, vagy pelushoz kell szoktatni, hogy megtanuljon önállóan elaludni.


de az én babám semmihez nem szokott. a hónapok alatt feltűnt, teljesen mindegy völt neki mit teszek az ágyába, és csak akkor igényelt engem, amikor hasfájós vagy szeles volt, mert mellettem ahogy megnyugodott, úgy jött ki a szél is.

leginkább az elalvós tej az aduász.

2016. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem lett szoktatva a kezfogashoz.. epp azt irtam hogy onalloan alszik iszonyatosan reg, tudatosan nem engedtem neki en sem egyutt alvast cicit stb ezert nem vagyok bent mikor elalszik...de par napja kitalalta ezt es passz hogy miert...probaltam hogy nem fogom meg neki barmi van ott hagyom...35 perces hiszti roham lett a vege
2016. szept. 10. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

de attá valami mást helyette a kezébe esetleg?

én szoktam néha úgy alvásra motiválni, hogy takarja be a macit, adjon puszit neki, stb, vagy én takarom be a maciját mellette (és akkor igaz féltékeny, hogy nem őt takargatom, olyan cuki:))

2016. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
*adtál
2016. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Fix hogy a kistesó az oka.

Testvéremék úgy oldották meg, hogy anyuka alszik a naggyal, apa altatja a kicsit. A szoptatást nem tudom, miként oldják meg, de 4 hónapos most a kicsi és a nagynál, aki 2,5, most kezd lecsengeni ez az újdonsült matricaság és már újra el tudja engedni az anyját.

2016. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Néhány napig altassa a párod. A suttogót felejtsd el, az gyerekkínzás.
2016. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudja, hogy néhány napig nem leszel otthon? Lehet attól fél, úgy mész el, hogy nem tud róla.
2016. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megbeszeltem vele hogy nem leszek, igen..tegnap a parom altatta meg parszor mar probaltuk hogy o altassa de ugyanolyan hosszu ideig tartott. alvos allata van, masikat azert nem adtam neki mert altalaban mindentol felporog, jateknak venné szerintem azt is ha adnek neki egy plusst magam helyett :) az egyutt alvas nalunk nem opcio. 1,5 oraba telik mig elalszik ha melle fekszek, jateknak veszi azt is, kezdetektol egyedul alszik, foleg mert en ia rossz alvo vagyok, az apja is, nem is nagyon tudunk egyutt...pont az volna a cel, hogy most ebben a par napban (ami mar igazabol egy hete tart)ne azt szokja meg hogy tarsasagot kap az elalvashoz, hanem visszaalljon a rend e téren, csak hát jo volna tudni az okot...nem tudom hogy erezheti e ilyen szinten a kistesot egy ket eves, hogy amiatt napokkal, egy hettel elotte mar alvasi sztrajkba fogjon....
2016. szept. 11. 05:49
 9/9 A kérdező kommentje:
gondoltam a fogaira is, mar csak a 4 hatso rago van neki hatra, de egyreszt sose viseltek meg a fogak, enni is szepen eszik, masreszt ha jott is fog es amiatt kicsit kwvesebbet aludt, akkor bepotolta par nap alatt, most meg az a fura hogy egyaltalan nem is potol, este 8 helyett 10kor alszik el, hajnalba ket orat ebren van, aztan utana gondolnad h legalabb igy delben elalszik, de fenet, porog sztrajkol hohy jatszani akar es delhtan 4ig el sem alszik megint,akkor is max 50 percre (holott eddig pontban delben 2-3 orakat durnolt). aztan este megint nem idoben hanen jo keson alszik el es borul a kovetkezo nap is...lehetne mondani h valtozott az alvasigenye, oke, na de napi 13-14 ora alvasrol egyik naprol a masik napra nem valtozik napi 8-9 orara...felnottnejk is keves.
2016. szept. 11. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!